Коротко / ПЛАНЕТА
Орлеану загрожує нова катастрофа
Масове повернення мешканців у Новий Орлеан, що потерпів від урагану Катріна, може призвести до нової катастрофи, запевняють лікарі. Вони впевнені, що людей поки не можна пускати в місто, оскільки зберігається ризик виникнення епідемій. Віце-адмірал Тед Аллен, який відповідає за відновні роботи, відзначив, що в Новому Орлеані все ще недостатньо електроенергії, питної води, а також лікарів для сотень тисяч людей. Раніше мер міста Рей Нейджін повідомив про готовність дозволити близько 200 тис. місцевих жителів повернутися в найближчі десять днів. Планується, що повернення відбуватиметься поступово, і в деякі житлові квартали можна буде потрапити вже в середу. За словами очевидців, близько 40% території міста все ще знаходиться під водою.
Вибух в Анталії
Щонайменше дві людини загинули вчора внаслідок вибуху бомби у міському автобусі в турецькому курортному місті Анталії, повідомила поліція. Обидва загиблі — турецькі громадяни. Ще 10 пасажирів отримали поранення й опіки різного ступеня тяжкості. Слідчі вважають, що за терактом можуть стояти бунтівники з Робочої партії Курдистану. Минулого року вони відновили збройну боротьбу після тривалої перерви.
Сина Акаєва позбавили недоторканності
Учора парламент Киргизстану дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності і позбавлення депутатської недоторканності Айдара Акаєва — сина екс-президента країни Аскара Акаєва. У цей час Акаєв є фігурантом у чотирьох кримінальних справах, пов’язаних зі здирством, незаконним привласненням коштів, легалізацією тіньових доходів. Зі слів генпрокурора країни, «згідно з висуненим проти Акаєва звинуваченням йому загрожує ув’язнення від п’яти до десяти років». Тим часом російський адвокат Акаєва Максим Максимович заявив журналістам, що «при розгляді питання щодо Акаєва на депутатський корпус чинився тиск iз боку відповідних державних структур». «Наразі Акаєв перебуває в Росії», — сказав адвокат. Він не виключив, що син екс- президента попросить політичного притулку.
Афганський дебют
Перші з 1969 року парламентські вибори пройшли в неділю в Афганістані. Розпочався підрахунок голосів, перші результати очікуються 10 жовтня, остаточні — 22 жовтня. Усього в країні було розгорнуто 26 тис. виборчих дільниць. На 249 місць претендували 2760 кандидатів, ще 3016 кандидатів претендували на обрання в 34 провінційні ради. Усього зареєстровано 12,4 млн. виборців при населенні 29 млн. людей. Активність виборців була нижчою, ніж на минулих президентських виборах і на референдумі з затвердження нової конституції. Безпеку в ході виборів гарантували близько 100 тис. афганських поліцейських і військових, а також 30 тис. іноземних миротворців. Таліби намагалися зірвати вибори, ускладнити голосування, атакувати виборчі дільниці. Інциденти були на півдні та сході, загинули 14 осіб, у тому числі французький солдат, автомашина якого підірвалася на міні.
КНДР йде на поступки
Північна Корея заявила про відмову від продовження ядерної програми та наміру створити ядерну зброю в обмін на гарантії безпеки й обіцянки надати енергетичну допомогу. Угоду про це було укладено внаслідок шестисторонніх переговорів у Пекіні за участю представників КНДР, США, Росії, Японії, Китаю та Південної Кореї. Як повідомляє агентство ІТАР-ТАРС, у заяві, підписаній за підсумками переговорів, сказано, що «КНДР зобов’язується відновити своє членство в Договорі про нерозповсюдження ядерної зброї та в Міжнародному агентстві з атомної енергії». У обмін на це США підтвердили, що не мають у своєму розпорядженні ядерної зброї на Корейському півострові і не мають наміру нападати на Північну Корею.
Англіканські священики вибачаться за Ірак
Християнські священики Англіканської церкви вважають своїм обов’язком принести офіційні публічні вибачення за війну в Іраку. Така думка групи священиків прозвучала в недавно опублікованій доповіді. Англійські священики вважають, що оскільки уряд Великої Британії явно не збирається приносити жодних вибачень щодо цього, цю місію має взяти на себе церква. Водночас у документі зазначається, що в даний момент є дилема — піти з Іраку, в якому поки що немає стабільної демократичної системи, чи залишатися там і надалі, що означатиме непряме прийняття війни. Священики вважають, що якщо залишатися в Іраку й надалі, то принаймні Захід має публічно взяти на себе відповідальність за нинішню ситуацію в країні. У документі йдеться, що помилки Заходу розпочалися ще задовго до війни в Іраку. Серед цих помилок, на думку священиків, — підтримка Саддама Хусейна та співпраця з його режимом, а також запровадження економічних санкцій, від яких серйозно постраждав іракський народ.
Прощання з Яковлєвим
Після важкої хвороби в Москві помер відомий російський журналіст, колишній головний редактор газети «Московские новости» та «Общей газеты» Єгор Яковлєв. У роки перебудови «Московские новости» на чолі з Єгором Яковлєвим стали одним iз символів демократичних змін, що відбувалися в СРСР. Він був головним редактором видання з 1986 по 1991 роки. Тоді «Московские новости» почали виходити величезними накладами, а поблизу редакції газети, на Пушкінській площі в центрі Москви, люди збиралися, щоб обговорити останні політичні новини. Тут вивішували не лише свіжі випуски «Московских новостей», але й численні листівки. У ході подій серпня 1991 року в СРСР, коли влада заборонила випуск низки видань, Єгор Яковлєв та інші журналісти розпочали випускати «Общую газету», яка пізніше оформилася як самостійне видання й продовжила демократичні традиції «Московских новостей». Після серпня 1991 року Яковлєв очолив телекомпанію «Останкіно».
Випуск газети №:
№170, (2005)Рубрика
День Планети