Коротко / ПЛАНЕТА
Литвин за трансформацію ОЧЕСу
Учора голова Парламентської асамблеї Організації чорноморського економічного співробітництва, голова ВР Володимир Литвин виступає за трансформацію ОЧЕСу в ефективну регіональну економічну організацію. Про це він заявив у ході відкриття 25-го пленарного засідання Генеральної асамблеї Організації чорноморського економічного співробітництва. Спікер наголосив, що на сьогодні ОЧЕС знаходить своє авторитетне місце в системі зусиль світової спільноти в боротьбі з тероризмом і злочинністю. Зокрема, досягнуто прогресу у веденні діалогу з формування єдиного європейського економічного простору. Водночас, за словами Литвина, сама ідея чорноморського економічного співробітництва потребує нового змістовного наповнення. Насамперед, йдеться про науково обґрунтовані та підтверджені практикою складові інтеграційного процесу.
Хтось — знову до ЄС...
Україна є невід’ємною частиною європейської цивілізації, і здобуття повноправного членства в Європейському Союзі — її стратегічна мета. Успішне виконання поставлених завдань створить усі умови для підписання між Києвом і Брюсселем угоди про асоційоване членство вже в 2008 році, завив Президент Віктор Ющенко в Анкарі на зустрічі з представниками політичних, суспільних і наукових кіл Туреччини. У своєму виступі український лідер подякував турецькій стороні за підтримку помаранчевої революції в Україні та зосередився на низці питань розвитку економіки України та її зовнішньої політики. Віктор Ющенко заявив, що Україна не розчарована процесами, що відбуваються в Європі, в тому числі тими, що супроводжують ратифікацію Конституційного договору Європейського Союзу. «Європейський проект, що розгортається на наших очах, не має рівних ні за складністю, ні за значенням. Звісно, що він потребує зусиль і терпіння всіх його учасників», — сказав глава української держави.
...А хтось — до ЄЕП
На щотижневій робочій зустрічі в рамках так званої групи високого рівня ЄЕП українська сторона запропонувала залучити до угод у рамках ЄЕП 25 документів. Пропозиції України стосуються вільного пересування громадян, захисту пенсіонерів, студентів, розвитку культури, скасування реєстрацій тощо. За словами міністра економіки Сергія Терьохіна, угоди з цього переліку розроблені згідно з правилами підготовки угод у рамках ЄЕП. Загалом відносини між державами повинні регламентувати 95 угод. За словами Терьохіна, на зустрічі обговорювали питання підготовки зустрічі в рамках ЄЕП чотирьох президентів, що планується на початок липня. За словами українського міністра, зараз нам потрібна не риторика про необхідність або непотрібність Єдиного економічного простору, а конкретні домовленості, що сприяли б покращанню життя конкретних людей, які проживають на всій території СНД.
Україна та ЄС дадуть першу оцінку Плану дій
Перша оцінка виконання Плану дій Україна—ЄС буде дана 13 червня в ході 9-го засідання Ради з питань співпраці Україна-ЄС, що пройде в Люксембурзі. Як повідомили Інтерфакс—Україна в представництві України при Європейському Союзі, в ході засідання сторони обговорять питання двосторонньої співпраці в політичній, торгово-економічній сферах, зокрема питання надання Україні статусу країни з ринковою економікою. Крім того, обговорюватимуть питання співпраці в транспортній й енергетичних галузях, у сфері охорони довкілля, юстиції та внутрішніх справ, у тому числі питання про спрощення візового режиму та реадмісію. Планується, що після закінчення засідання глави української та європейської делегацій — віце-прем’єр із питань європейської інтеграції Олег Рибачук та високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана — підпишуть угоду про безпечні процедури обміну інформацією з обмеженим доступом, а також про визначення загальних рамок участі України в операціях ЄС з урегулювання кризових ситуацій.
У Кишиневі оцінять «план Ющенка»
Парламент Молдови розгляне на завтрашньому закритому засіданні запропонований Президентом України Віктором Ющенком план придністровського урегулювання. Тим часом заступник голови парламенту Молдови, лідер Християнсько- демократичної народної партії (ХДНП) Юрій Рошка заявив учора журналістам, що депутати збираються лише вивчити документ, але не прийматимуть щодо нього якихось рішень. «Про прийняття плану Ющенка не може навіть йтися. Йдеться лише про висловлення ставлення парламенту до документа», — сказав Ю. Рошка. Він також висловив надію, що «депутати дійдуть єдиної думки з приводу плану і навіть підпишуть документ, який зумовить вирішення конфлікту».
Буш і Блер пробачать борг тридцяти двом країнам Африки
На американо-британській зустрічі у Вашингтоні президент США Джордж Буш і прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер узгодили план списання боргів із 32 найбідніших африканських країн на суму 34 мільярди доларів. Америка та Велика Британія, сказав Блер після зустрічі в Білому домі, близькі до угоди зі списання боргів, але допомогу отримають лише ті африканські країни, що візьмуть на себе зобов’язання покінчити з корупцією. Він запевнив американського президента, що фінансова допомога не надходитиме корумпованим режимам. Спільні пропозиції будуть подані на розгляд при зустрічі лідерів «великої вісімки» на початку липня. Проте поки що неясно, як саме фінансуватимуть ці плани. Тоні Блеру не вдалося добитися від президента Буша обіцянки збільшити довгострокові американські асигнування на допомогу або використовувати для цього фінансові ринки.
В Іраку — велика військова операція
Американські й іракські війська проводять велику операцію проти повстанців у місті Таль Афар на північному заході Іраку недалеко від кордону з Сирією. Наступ проводять за підтримки вертольотів, танків й іншої бронетехніки. Повідомляється про десятки затриманих. За даними телеканалу «Аль-Джазіра», що посилається на представників командування армії США, в ході боїв загинули троє американських військовослужбовців. Напередодні в місті Хавіджа на півночі країни внаслідок серії вибухів біля армійських блокпостів загинули щонайменше 19 чоловік, десятки отримали поранення.
Нирку — дружині
Колишній канцлер Австрії Франц Враницький погодився стати донором, щоб лікарі змогли зробити його дружині операцію з трансплантації нирки. Політик вирішив: у ситуації, що виникла, зобов’язаний надати допомогу дружині Христині, і без вагань погодився на операцію, проведену в одній із віденських клінік. За словами лікарів, пересадка нирки пройшла успішно. Ф. Враницький і його дружина почуваються добре, повідомляє Інтерфакс.
Випуск газети №:
№102, (2005)Рубрика
День Планети