Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

08 листопада, 00:00

ЛАД чекає від Сирії виконання обіцянок

Ліга арабських держав чекає від президента Сирії Башара Асада виконання обіцянок про припинення репресій і виведення військ із вулиць міст і населених пунктів. Дамаск, що офіційно прийняв план ЛАГ щодо врегулювання ситуації в країні, виконувати положення документа не квапиться, і Ліга вже намітила чергове засідання, присвячене сирійському питанню, на найближчу суботу. Під час нових зіткнень між антиурядовими демонстрантами і силами безпеки загинуло, щонайменше, 13 чоловік. Уночі, з 6 на 7 листопада, підрозділи сирійської армії зайняли центр Хомса. Тим часом Башар Асад продовжує стверджувати, що веде боротьбу із озброєними бойовиками, які сіють смуту в Сирії. Він обіцяє таким бойовикам повну амністію, якщо ті складуть зброю і з’являться з повинною. Напередодні мусульманського свята Курбан-байрам, що розпочалося позавчора, було оголошено про амністію понад 500 осіб, заарештованих під час придушення акцій протесту.

Папандреу йде з посади прем’єра

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу в інтерв’ю грецькими мас-медіа оголосив учора про те, що йде зі своєї посади. «Цілком зрозуміло, що мій уряд передасть естафету, але не в порожнечу, а новому кабінету. Це, звісно, станеться, якщо ми укладемо відповідну угоду, я сподіваюся, це незабаром станеться. Кажучи «незабаром», я маю на увазі сьогодні, а не завтра», — заявив Папандреу журналістам. «Я не маю наміру бути прем’єром у складі нового кабінету», — додав він. Тим часом, учора мали оголосити ім’я нового прем’єр-міністра, але на момент верстки номера цього ще не сталося. Ймовірними кандидатами на посаду прем’єра вважаються міністр фінансів Евангелос Венізелос — саме він вирушив до Брюсселя на засідання єврогрупи, а також колишній віце-президент європейського Центробанку Лукас Пападемос. Дострокові парламентські вибори, як повідомляє Euronews, відбудуться в Греції 19 лютого 2012 року.

Повені у Франції й Iталії: є жертви

Кількість жертв повеней в Італії, викликаних зливами, сягнула 16 осіб. У понеділок в Італії продовжуються зливи, у зв’язку з чим влада в чергове оголосила штормове попередження. До цього часу рівень води в річці По, на якій розташовано Турин, підвищився на чотири метри. Тисячам жителів околиць міста влада порадила евакуюватися. У Турині та Мілані закрито школи. Раніше, 6 листопада, через загрозу повені в Неаполі було перенесено матч чемпіонату Італії з футболу між місцевим «Наполі» та «Ювентусом». Водночас, як зазначає AKI, зараз ситуація на півночі Італії поступово нормалізується, рівень води в По починає знижуватися. Близько сотні евакуйованих раніше жителів змогли повернутися у свої будинки. Проливні дощі також призвели до повеней на півдні Франції. Звідси минулих вихідних було евакуйовано понад дві тисячі осіб, три людини загинуло. Крім того, штормова погода спостерігається на півночі Іспанії, тож влада рекомендувала жителям прибережних районів утриматися од відвідин пляжів.

Бізнесмен запропонував італійцям погасити держборг

Італійський бізнесмен Джуліано Мелані закликав жителів країни погасити державний борг власним коштом. Як пише The Guardian, він сплатив рекламну шпальту в газеті Corriere della Sera, де висловив свої пропозиції щодо виходу з боргової кризи. Обслуговування держборгу щорік коштує бюджету Італії в 260—270 млрд. євро. За підрахунками Мелані, аби перекрити відсотки з боргу, кожен італієць повинен заплатити по 4,5 тис. євро. У газетній статті бізнесмен нагадав, що в кризі винні й самі італійці, які «довіряли політиканам» і «витрачали занадто багато грошей». Про реакцію на дії Мелані з боку уряду Італії не повідомляється. Державний борг Італії становить 1,9 трлн. євро — 120 % від ВВП країни. Це одним із найгірших показників серед країн єврозони. Влада країни неодноразово обіцяла вдатися до антикризових заходів, метою яких стане, зокрема й зниження держборгу. «Антикризовий план» був підготовлений 2 листопада, найближчим часом він має бути внесений до парламенту Італії.

Фійон: банкрутство перестало бути абстракцією

Прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон оголосив учора на прес-конференції про плани французького уряду отримати 100 млрд євро для досягнення бюджетного балансу до 2016 року та ліквідації загрози банкрутства. 500 млн із загальної суми буде отримано вже наступного року. Задля економії Франція має намір вдатися до низки непопулярних кроків, зокрема підвищити податки й прискорити пенсійну реформу. Наприклад, податок на додану вартість для низки товарів і послуг підвищиться на 7%, а податок на прибуток зросте на 5%. Крім того, пенсійний вік у Франції буде підвищено з 60 до 62 років не 2018 року, як планувалося раніше, а 2017-го. Фійон зауважив, що банкрутство для Франції «припинило бути абстракцією» й держава мусить забезпечити фінансовий, економічний і соціальний суверенітет, вдаючись до певних жертв. Франція зараз вважається платоспроможним боржником, співвідношення її держборгу до ВВП не перевищує 85%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати