Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

14 липня, 00:00

МЗС про «зміщення акцентів»

Заява держав-учасниць СНД щодо стану справ в Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) викликана зміщенням акцентів у роботі цієї організації, заявив заступник глави прес-служби МЗС України Дмитро Свистков. За його словами, ОБСЄ дедалі частіше виконує невластиві для себе функції, пов’язані з різними сферами діяльності, наприклад правами людини. Тим часом, зазначив Д. Свистков, організація, зокрема, не вирішила регіональні конфлікти в Косово та Придністров’ї. «Цю заяву слід розглядати спокійно, насамперед як документ, який має стати стимулом для підвищення ефективності діяльності ОБСЄ», — додав Свистков. 8 липня ряд держав-учасників СНД виступили з серйозною критикою на адресу ОБСЄ, нагадує Інтерфакс-Україна. Зокрема, зазначено в документі, «вибіркова підвищена увага до одних країн при ігноруванні проблем в інших державах-учасниках є порушенням мандата ОБСЄ та свідчить про наявність в організації практики подвійних стандартів і селективних підходів».

Євросуд — за євродисципліну

Європейський Суд справедливості скасував рішення міністрів фінансів Євросоюзу, яким припинялося покарання стосовно Франції та Німеччини за порушення бюджетної дисципліни, повідомляє Бі-Бі-Сі. ЄС вирішив покарати Париж і Берлін за триваючі порушення Пакту стабільності та зростання, що регулює макроекономічні й бюджетні показники країн, які входять до зони євро. Франція й Німеччина три роки поспіль перевищували межу бюджетного дефіциту, встановлену Пактом. Однак міністри фінансів країн ЄС заступилися за дві найбільші економіки Старого Світу, аргументувавши це тим, що в нинішніх умовах економічної невизначеності вимога про межу дефіциту в 3% — надто сувора. Основні противники суворої бюджетної дисципліни — країни з великими бюджетами та великою роллю держави в економіці. При цьому ліберальніші країни, наприклад Голландія, наполягають на тому, що ослаблення бюджетної дисципліни ні до чого хорошого в умовах єдиної Європи не приведе.

Філіппіни залишать Ірак достроково

Високопоставлений представник уряду Філіппін заявив, що війська його країни залишать Ірак найближчим часом. Ця заява була адресована іракським бойовикам, які утримують у заручниках громадянина Філіппін. Екстремісти, які захопили водія вантажівки Ангело де ла Круса, заявили, що вб’ють його, якщо Філіппіни не прискорять заплановане виведення своїх військ з Іраку. Влада в Манілі заявляла, що війська мають залишити країну 20 серпня, однак екстремісти вимагають зробити це до 20 липня. В Іраку несе службу лише 51 філіппінський солдат. Однак ще чотири тисячі громадян цієї країни працюють на цивільних контрактах, здебільшого — як співробітники на військових базах США.

Другий том від Ніязова

Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов закінчив роботу над другим томом своєї книжки «Рухнама» («Оповідь про Дух»). Про це він повідомив на розширеному засіданні уряду країни, передає РІА «Новости». За словами президента, другий том книжки вийде друком у вересні, а його офіційна презентація відбудеться в жовтні цього року на засіданні Народної Ради. Ідею створення програми духовного розвитку туркмен «Рухнама» Сапармурат Туркменбаши висунув 1998 року. На його думку, вона мала стати «хартією поведінки людини, зведенням канонів й установок туркменського суспільства». Основне завдання книжки, на думку глави держави, — «напрям духовного розвитку, відновлення забутих звичаїв і традицій, що допоможе відродити дух народу». На честь книжки президента місяць вересень перейменували на «Рухнама». Саме у вересні була закінчена робота над рукописом. Перейменування зазнав й один із днів тижня — субота, що стала «рухгюн» («духовний день»). Цього дня всі жителі Туркменістану повинні читати опус Туркменбаши, ходити в кіно, театри, зростати духовно.

У Португалії — новий прем’єр

Новим прем’єр-міністром Португалії став мер Лісабона, відомий популіст Педру Сантана Лопеш. Президент країни Жоржі Сампайю доручив йому сформувати уряд. Попередник Лопеша, лідер соціал-демократичної партії Жозе Мануел Дурау Баррозу минулого тижня вручив президенту прохання про відставку у зв’язку з майбутнім призначенням його головою Європейської Комісії. Педру Сантана Лопеш, як і колишній прем’єр, представляє португальських соціал-демократів, які входять до правлячої коаліції з консервативною Народною партією.

«Декларація про доходи» Білого дому

Середній оклад співробітників адміністрації президента США становить $67075 за рік і вдвічі перевищує середню зарплату по країні, що становить зараз $36764. Про це повідомила газета The Washington Post, якій вдалося отримати копію зарплатної відомості 431 співробітника Білого дому. Газета не розкриває джерело отримання документа, в якому вказані імена, посади й оклади всіх співробітників президентської адміністрації, за винятком імен і посад двох осіб, які є кадровими працівниками спецслужб. Документ показує також, що крім самого президента, який отримує $400 тис. на рік, вищий оклад у розмірі $157 тис. на рік отримують загалом 17 осіб, включно з головою апарату співробітників Білого дому Ендрю Кардом, радником президента США з питань національної безпеки Кондоліззою Райс, радником Буша та головою управління Білого дому з питань зв’язків із громадськістю Деном Бартлеттом, прес-секретарем Білого дому Скоттом Маклеланом та іншими, повідомляє ІТАР-ТАРС. Найнижча зарплата у співробітниці, яка розбирає пошту Білого дому — вона отримує за рік $23621.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати