Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

28 лютого, 00:00

ООН обурена прослуховуванням Аннана

Фред Екхарт, представник Генерального секретаря ООН, заявив, що прослуховування телефонних розмов Кофі Аннана є незаконним, повідомляє Рейтер. За словами Екхарта, Генсек ООН хоче, щоб ця практика припинилася, якщо вона справді мала місце. Слова Екхарта стали реакцією ООН на заяву колишнього міністра британського уряду Клер Шорт про те, що британські спецслужби підслуховували розмови Аннана напередодні початку військових дій в Іраку. Шорт, яка займала пост міністра з питань міжнародного розвитку, вийшла з уряду в травні минулого року через розбіжності з прем’єр-міністром Тоні Блером з питання про війну в Іраку. Свою шокуючу заява вона зробила після не менш емоційної події в британському суді. З колишньої співробітниці британського Урядового центру зв’язку зняли обвинувачення в порушенні закону про державну таємницю. Перекладачку Кетрін Ган звинувачували в розголошенні змісту електронного послання, в якому співробітники американських спецслужб просили британських колег допомогти їм організувати в ООН прослуховування телефонів представників тих країн, які виступали проти початку війни в Іраку.

Лідера «Аум Сінріке» засудили на смерть

Сьоко Асахара — лідера японської тоталітарної секти «Аум Сінріке» — визнали винним в організації газової атаки в токійському метро 1995 року і засудили до страти, повідомляє Рейтер. Унаслідок розпилення газу в підземці загинуло 12 осіб. Лідеру секти також інкримінують причетність до вбивства ще 15 чоловік, у тому числі сімох жертв іншої газової атаки, яка сталася 1994 року. Тисячі людей досі страждають від наслідків дії нервово-паралітичного газу, розпиленого в поїздах у годину пік. Раніше суди вже засудили до страти 11 членів «Аум Сінріке». Після терористичного акту в токійському метро з’ясувалося, що секта має значний запас хімічної та біологічної зброї. Асахара відмовлявся свідчити в суді, і його адвокати стверджували, що до часу організації терактів він втратив контроль над своїми прихильниками. Процес над Асахарою тривав майже вісім років.

Американцям дозволили їздити в Лівію

Білий дім заявив, що Сполучені Штати скасували заборону на поїздки американців у Лівію, повідомляє Бі-Бі-Сі. Це рішення розглядається як нагорода Лівії за її рішення відмовитися від своїх ядерних програм. Його було прийнято після заяви лівійського лідера Муаммара Каддафі про те, що Тріполі бере на себе відповідальність за вибух американського пасажирського літака над Локербі 1988 року. Заборона на поїздки американців у Лівію існувала 23 роки. США неодноразово звинувачували цю країну в підтримці міжнародного тероризму. Раніше прем’єр- міністр Лівії Шукрі Ганем заявив, що Тріполі не визнає себе відповідальним за вибух літака, що призвів до загибелі 270 чоловік. Ганем сказав, що $2,7 млрд., які Лівія виплатила сім’ям загиблих, є не визнанням провини, а ціною, яку Лівія погодилася заплатити за мир. Однак пізніше офіційне інформаційне агентство Лівії дезавуювало цю заяву. Очікується, що незабаром Вашингтон зробить подальші кроки, спрямовані на зближення з Тріполі.

Китайська влада проти зачіски Бекхема

Китайська влада заборонила гравцям своєї юніорської футбольної збірної копіювати зачіску знаменитого англійського футболіста Девіда Бекхема. Вони можуть вихваляти стиль гри Девіда Бекхема, але не можуть стригтися як він, повідомляє Бі- Бі-Сі. Тепер гравцям юніорської збірної Китаю заборонено копіювати знаменитий хвостик Бекхема, як утім і будь-які інші химерні зачіски. Згідно з інструкцією, що з’явилася цього тижня з-під пера Китайської футбольної асоціації, гравцям до 17 років не дозволено також і стригтися наголо, наслідуючи іншого свого кумира — товариша Бекхема по мадридському «Реалу» Роберто Карлоса. Бекхем є справжнім поп-ідолом у Китаї, його обличчя не сходить із рекламних щитів та телевізійних рекламних роликів. Коли Бекхем та його товариші по мадридському «Реалу» приїжджали у серпні до Пекіна, щоб зіграти зі збірною всіх зірок Китаю, захоплені вболівальники просто не давали їм проходу і мало не задавили.

Шредер відкрив фронт проти євро

Федеральний канцлер Німеччини Герхард Шредер закликав спрямувати згуртовані міжнародні зусилля на зниження курсу євро до долара. Хронічна слабкість курсу долара до єдиної європейської валюти стала темою розмови Герхарда Шредера з президентом США Джорджем Бушем. Це перше офіційне відвідування Білого дому главою уряду ФРН за останні два роки. «Ми несемо спільну відповідальність за стан світової економіки», — заявив напередодні Герхард Шредер у інтерв’ю газеті «Файненшл таймс Дойчланд». Крім того, канцлер дав зрозуміти, що очікує від Європейського центрального банку дій, спрямованих на зниження облікової банківської ставки. При цьому Шредер зазначив, що давати поради ЄЦБ та емісійному банку США не входить у його наміри, але водночас наголосив, що змінити щось у співвідношенні обмінних курсів можуть «лише центральні банки». Невигідний для європейських експортерів високий курс євро до долара тримається вже впродовж кількох місяців.

Пауелл — Арістиду: час подумати про відставку

Державний секретар США Колін Пауелл закликав президента Гаїті Жана Бертрана Арістида ретельно поміркувати, чи здатен він справді залишатися лідером цієї країни. Тим часом повстанці, які вже захопили половину гаїтянської території, попередили, що найближчим часом готові розпочати штурм столиці країни Порт-о-Пренса. За повідомленням Бі-Бі-Сі, судячи з усього, у Вашингтоні схиляються до того, щоб підтримати відставку Арістида. «Я сподіваюся, що він просто зрозуміє, в якій він опинився ситуації, і прийме рішення, оптимальне для народу Гаїті в цих умовах», — заявив Колін Пауелл. При цьому американський держсекретар перерахував список проблем за часів президентства Арістида. Це корупція, неефективність влади та призначення на урядові пости за знайомством.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати