Коротко / ПЛАНЕТА

Тбілісі — Москва: спроба вийти iз глухого кута
Виконуюча обов’язки президента Грузії Ніно Бурджанадзе заявила, що основною метою її вчорашнього візиту до Росії було виведення двосторонніх відносин із глухого кута. «Останніми роками російсько-грузинські відносини були, практично, у глухому куті та розвивалися в негативному напрямку», — заявила вона. Грузинський політик також висловила надію, що питання про проведення президентських виборів у Грузії на території Аджарії «буде позитивно вирішено». «Що ж до так званої Південної Осетії, то, як відомо, певна частина її населення брала участь у парламентських виборах, і я вважаю, що та ж сама частина населення братиме участь і у президентських виборах, а якщо з’являться додаткові бажаючі, то, звісно, ми це тільки вітатимемо», — наголосила Н. Бурджанадзе.
Басаєв узяв на себе відповідальність за вибухи в Росії
Чеченський польовий командир Шаміль Басаєв взяв на себе відповідальність за проведення двох недавніх терористичних актів у Росії. Як мовиться на чеченському сайті «Кавказ-центр», «бригада шахідів «Ріядус Саліхійн» провела дві операції в Єсентуках та Москві в рамках раніше оголошеної операції «Бумеранг». Щонайменше 45 осіб загинули внаслідок вибуху в електричці Кисловодськ — Мінеральні Води 5 грудня. Через чотири дні, 9 грудня, під час вибуху біля готелю «Національ» у Москві загинуло шість осіб. Обидва напади провели екстремісти-смертники. У своїй заяві Басаєв визнав, що метою московського вибуху була Державна дума, розташована неподалік від «Націоналю». «Наші шахіди мають право самостійного прийняття рішення, якщо виникають ускладнення при виконанні основного завдання. Можливо, їй щось перешкодило пройти 50 метрів, що залишилися до цілі», — сказав він. Важко сказати, яку саме мету мала загибла в Москві екстремістка, оскільки поруч із «Націоналем» знаходиться не тільки Держдума, а й Кремль, Червона площа та підземний торговельний комплекс «Манеж».
Коров’ячий сказ відтепер у США?
Підозра на перший випадок так званого коров’ячого сказу — губчастої енцефалопатії — з’явилася у США, у штаті Вашингтон. Вважають, що ця хвороба великої рогатої худоби здатна викликати у людини найнебезпечніше захворювання мозку. За словами міністра сільського господарства США Енн Венеман, попередній аналіз однієї з корів на губчасту енцефалопатію дав позитивний результат. «Ми, як і раніше, упевнені в безпеці наших продовольчих поставок», — заявила при цьому Венеман журналістам і додала, що на її різдвяному столі точно буде яловичина. Про те, що його мережі поставок ніяк не пов’язані з фермою, на якій виявлено захворювання, заявило вже і керівництво найбільшої у світі мережі швидкого харчування McDonald’s. Проте у Токіо запровадили тимчасову заборону на ввезення яловичини зі США, аналогічне рішення прийняла влада Південної Кореї, а також Сингапуру, Таїланду, Тайваню, Гонконгу та Малайзії. Європейський Союз уважно стежить за розвитком ситуації у США, але не має наміру посилювати вже існуючі протекціоністські заходи. У 15 країнах Євросоюзу існує заборона на імпорт американської яловичини через побоювання, пов’язані з використанням тваринниками гормонів росту, зазначає Бі-Бі-Сі.
Денна норма — 10 тисяч мін
Українсько-польська група саперів в Іраку за один день знешкодила близько 10 тисяч мін. Операція відбувалася неподалік від міста Ен-Нумарія на території колишнього військового містечка іракської армії, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України. Незважаючи на небезпеку та численні смертельні випадки через вибухи мін, місцеві жителі продовжували навідуватися туди за кольоровими металами і боєприпасами. Українські та польські миротворці виявили на цій території протитанкові міни італійського та китайського виробництва, загалом 10 тисяч штук. Усі вони добре збереглися й могли бути використані в бою в будь-який момент.
Випуск газети №:
№235, (2003)Рубрика
День Планети