Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

23 січня, 00:00

Путін: зону вільної торгівлі СНД фактично створено

Формування зони вільної торгівлі на території СНД «фактично завершене», заявив учора на засіданні Держради президент Росії Володимир Путін. За його словами, Росія домовилася «практично зі всіма країнами СНД». «Iз нафти та газу робимо стягнення ПДВ, і тільки», — сказав Путін. Двосторонні угоди підписано з усіма країнами СНД, за винятком України, зазначив президент Росії. За його словами, відсутність такої угоди для російського бюджету спричиняє недоотримання $600—650 млн. щорічно. Путін пояснив, що згідно з підписаними угодами, всередині країни з постачальника не стягуватимуть ПДВ, а його стягуватиме та країна, до якої експортуються газ і нафта. За словами глави російської держави, «це економічно обгрунтовано, але тільки в тому разі, якщо економіка диверсифікована». Це має призводити до взаємного збільшення потоку товарів, сказав глава держави. Однак у випадку з Україною це не так, зазначив Путін. Він навів думки фахівців, згідно з якими зустрічного обсягу товарів iз цієї країни до Росії не буде. У зв’язку з цим Путін заявив, що позиція Росії нині полягає в необхідності домовлятися з партнерами про взаємне врахування інтересів одне одного. Як передає РІА «Новости» , репліка президента була у зв’язку з виступом на засіданні Держради губернатора Курганської області, який висловився за завершення формування зони вільної торгівлі на території СНД.

У Нідерландах відбулися дострокові вибори

Учора в Нідерландах відбулися загальні вибори — другі за останні вісім місяців. Як очікують оглядачі, праворадикальна партія «Список Піма Фортайна», яка на загальний подив стала другою на виборах минулого року, зазнає нищівної поразки. Навпаки, головний невдаха минулих виборів — лейбористська партія — знову переживає період популярності серед виборців. Багато хто говорить, що лейбористи цілком можуть перемогти. Як повідомляє Рейтер , більшість опитувань громадської думки свідчить, що лейбористи та християнські демократи, які після травневих виборів увійшли до коаліції зі «Списком Піма Фортайна» та лібералами, мають приблизно однакову кількість прихильників. Нові вибори оголосив прем’єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде після того, як внутрішні протиріччя у «Списку Піма Фортайна» розвалили коаліцію. Це сталося в жовтні, лише через п’ять місяців після виборів. У разі перемоги лейбористів новим прем’єр-міністром — і першим прем’єр-міністром євреєм в історії Нідерландів — може стати мер Амстердама Джоб Коен.

Із Чехії вислали кілька тисяч українців

Минулого року із Чехії було вислано 4700 нелегальних мігрантів, серед яких 70% становили громадяни України, заявляють в іноземній та прикордонній службі Чехії, передає Інтерфакс-Україна . Водночас «у Празі легально живе 97 тис. іноземців, з них 27 тис. становлять українці, 8 тис. — росіяни і 5 тис. — молдавани», — повідомив в інтерв’ю радіо «Прага» директор обласного управління іноземної та прикордонної служби Мілан Коцик. Точних даних про кількість нелегальних мігрантів, які перебувають на території країни, служба не має. Однією із причин привабливості Чехії для нелегальних мігрантів є попит на дешеву робочу силу. Директор управління іноземної та прикордонної служби Праги Їндржих Урбан вважає, що це — загальноєвропейська проблема. «Європа стикається з тим, що бракує робочої сили, конкретно — в будівництві. Опитування серед молодих людей в європейських державах свідчать, що вони не хочуть працювати каменярами або, наприклад, дорожніми ремонтниками», — сказав він.

«Іспанізація» Сполучених Штатів

Уперше в історії США представники іспаномовних країн стали найбільшою національною меншиною в країні. Бюро з переписів США оприлюднило дані, згідно з якими у країні проживає 37 мільйонів вихідців iз іспаномовних держав, в той час як кількість чорношкірих американців — 36 мільйонів. Іспаномовні американці становлять 13% усього населення країни, яке досягло цифри 284,4 мільйона осіб. Близько двох третин іспаномовного населення США — вихідці з Мексики. Фахівці зазначають, що ця тенденція в майбутньому посилюватиметься, оскільки темпи імміграції до США із країн Латинської Америки продовжують залишатися високими, а народжуваність серед проживаючих у США вихідців із цих держав перевищує народжуваність серед білого населення. За період 2000—2001 років кількість тих, для кого іспанська мова є рідною, збільшилася на 4,7%, а чорношкірих жителів США — тільки на 2%. На третьому місці серед національних меншин у США — вихідці з азіатських країн. Їх у США — 12,1 мільйона чоловік, що становить близько 4%. Кількість північноамериканських індіанців збільшилася на 1,5% і становила 4,3 мільйона. На липень 2001 року біле населення США становило 70%, нараховуючи 199,3 мільйона осіб. Опубліковані дані — перша оцінка розвитку демографічної ситуації у країні після перепису 2000 року, повідомляє Бі-Бі-Сі .

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати