Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

22 січня, 00:00

План дій України—НАТО нарешті доступний

Північноатлантичний альянс офіційно повідомив Україну про свою згоду зняти гриф обмеження доступу до документів, прийнятих на засіданні комісії Україна—НАТО в рамках листопадового саміту Альянсу в Празі в листопаді минулого року. Це рішення було прийняте минулого тижня на засіданні політичного комітету НАТО у відповідь на звернення України, повідомив керівник прес-служби українського МЗС Сергій Бороденков. За його словами, відповідно до домовленості з НАТО в середу, 22 січня, текст Плану дій (документ, який визначає стратегічні середньострокові цілі і пріоритети України на шляху євроатлантичної інтеграції, кінцевою метою якої є членство в Альянсі) буде розміщено на веб-сайтах МЗС України та НАТО. Що стосується Цільового плану на 2003 рік, його публікація відбудеться дещо пізніше, сказав С. Бороденков, передає Інтерфакс-Україна .

На саміт СНД приїдуть майже всі президенти

У неформальному саміті СНД, який наприкінці січня відбудеться у Києві, візьмуть участь «майже всі глави держав СНД», проте деякі країни, можливо, будуть представлені на рівні прем’єр-міністрів, повідомив на брифінгу офіційний представник МЗС України Сергій Бороденков. Поки що не підтвердили своєї участі президенти Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану. Бороденков відзначив, що всю заздалегідь заплановану програму саміту виконуватимуть, причому головними питаннями заходу будуть проблеми економічного характеру. Зокрема, українська сторона вже традиційного підійматиме питання про створення у рамках СНД зони вільної торгівлі.

Україна і Молдова звірили курс на євроінтеграцію

Президент Молдови Володимир Воронін обговорив із держсекретарем МЗС України Олександром Чалим аспекти, пов’язані з узятим обома державами курсом на європейську інтеграцію. Як повідомили РІА «Новости» в прес-службі президента Молдови, йшлося, зокрема, про об’єднання зусиль країн у цьому напрямі, розробку нових спільних ініціатив і проведення консультацій із проблем, що становлять спільний інтерес. Важливу роль при цьому відіграє продовження відритого діалогу, створення зони стабільності в Південно-Східній Європі, остаточне урегулювання придністровського конфлікту, зазначив Володимир Воронін. Під час зустрічі обговорювали й нинішній стан молдовсько-українських відносин, перспективи розширення торгово-економічних зв’язків. До речі, 29 січня в районі пункту перепуску «Мамалига—Крива» (Чернівецька область) відбудеться підписання положення про демаркацію держкордону між Україною і Молдовою і відкриття першого прикордонного знака на українсько-молдовському кордоні.

Грузія йде у НАТО заради Абхазії

«Активізація відносин Грузії з міжнародними організаціями, зокрема з НАТО та Євросоюзом, — альтернатива тій політиці, яку проводять в Абхазії, де населенню невизнаної республіки надають російське громадянство, де без згоди Тбілісі відкривають залізничне сполучення між Адлером і Сухумі», — заявив у вівторок Інтерфаксу-АВН радник президента Грузії Шалва Пічхадзе. «Міжнародні організації дають Грузії можливість юридично зберегти за собою Абхазію», — сказав він.

Бен Ладен обдурив американців

Осама бен Ладен зумів вислизнути від розвідки США зі всією її найскладнішою технікою, вдавшись до найпростішого прийому: він передав свій супутниковий телефон відданому охоронцеві. Газета «Вашингтон пост» у вівторок наводить подробиці втечі лідера терористичної організації «Аль-Каїда» з укриття в горах Афганістану в листопаді 2001 р., про що розповів слідчим полонений охоронець-марокканець у в’язниці на американській базі Гуантанамо. Абдалла Табарак повідомив, що він постійно говорив по телефону бен Ладена, доки той не перебрався з району Тора Бори до сусіднього Пакистану, де й знайшов притулок. «Табарак розстався з бен Ладеном та його оточенням, коли ті втекли. Він продовжував користуватися телефоном, намагаючись відвернути увагу американців і дозволити бен Ладену сховатися», — пише газета, посилаючись на допит охоронця, що його провели співробітники марокканської контррозвідки. «Табарак, також відомий як Абу Омар, користується серед ув’язнених великою повагою, оскільки він допоміг бен Ладену втекти, кажуть марокканські розвідники. Трюк з використанням супутникового телефону широко відомий у таборі, і ув’язнені військової в’язниці, прозваної «Кемп Делта», ним дуже пишаються», — йдеться у статті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати