Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

10 грудня, 00:00

Багдадське визнання

До США було доставлено звіт Багдада про іракські програми озброєнь. Раніше ще одну копію декларації передали фахівцям Агентства ООН з атомної енергетики (МАГАТЕ), що базуються у Відні. Сьогодні голова місії інспекторів ООН Ханс Блікс повідомить дипломатам країн-членів Ради Безпеки, скільки часу потрібно на те, щоб обробити представлені Іраком дані. Деякі фрагменти звіту ще потрібно перекласти з арабської; цілий ряд сторінок слід позначити як секретні — у доповіді, серед іншого, міститься й інформація, яка може виявитися небезпечною, якщо потрапить у ненадійні руки. Ірак стверджує, що надані ним дані однозначно доводять: у режиму Саддама Хусейна немає зброї масового ураження. Вашингтон наполягає на протилежному. Досьє іракців складається з 12 тисяч сторінок. Радник іракського президента заявив журналістам, що декларація про озброєння вийшла такою об’ємною тому, що Багдаду довелося чітко виконати всі положення резолюції ООН №1441, тобто включити до документу все, що стосується шкіряного виробництва, пивоварних підприємств і навіть фабрик, що шиють тапочки. У короткій заяві адміністрації Буша з цього приводу мовиться, що Білий дім проаналізує достовірність декларації. Крім того, Вашингтон попереджає, що Ірак може уникнути військового нападу лише в тому разі, якщо задовольнить вимоги Сполучених Штатів. Британське міністерство внутрішніх справ, у свою чергу, підкреслює важливість того, щоб рішення щодо іракської декларації було прийнято без поспіху, повідомило Бі-Бі-Сі

Робертсон: Росія і НАТО — ядро в боротьбі з тероризмом

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Джордж Робертсон, який прибув до Москви для участі в конференції Росія—НАТО, заявив учора, що НАТО і Росія становлять ядро антитерористичної коаліції. Зі слів Робертсона, політикам і військовим НАТО та Росії вдалося встановити довірчий діалог. Як повідомляє Інтерфакс , Робертсон підкреслив, що у рамках Ради Росія—НАТО представники розвідувальних служб регулярно обмінюються інформацією і займаються спільним аналізом терористичних загроз. Прилетівши до Москви, Робертсон заявив, що якщо Росія і НАТО хочуть надійно протистояти злу тероризму, то вони повинні трансформувати не тільки відносини одне з одним, але й свої Збройні сили. Нинішній візит генсека НАТО до Росії — перший після саміту північноатлантичного Альянсу в Празі, на якому запрошення на вступ до блоку отримали найближчі сусіди Росії — балтійські країни.

Арафат знову невиїзний

Уряд Ізраїлю не дозволить главі Палестинської національної адміністрації Ясiру Арафату взяти участь у різдвяних торжествах у Віфлеємі (Західний берег ріки Йордан), — місті, яке вважається батьківщиною Ісуса Христа. Про це заявив радник прем’єр- міністра Ізраїлю Раанан Гіссін. Він пояснив таку позицію тим, що палестинський лідер недостатньо робить для боротьби з тероризмом. «Він нікуди не поїде», — додав радник. З 1995 року Арафат бере участь у святкуванні Різдва у Віфлеємі, мав намір він зробити це й нині. Рік тому Ізраїль йому також не дозволив вирушити до Віфлеєма.

Единбург горить

Ще два дні потрібно пожежникам для того, щоб остаточно загасити величезну пожежу, що охопила історичний район адміністративного центру Шотландії — Единбурга. Про це заявив у ніч на понеділок представник міської пожежної служби. Вогонь спалахнув увечері в суботу в нічному клубі поблизу головної вулиці цієї частини міста — Каугейт. Пожежа швидко поширилася на сусідні будівлі. Евакуювали близько 200 осіб, серед яких ніхто не постраждав. Район, де бушує вогонь, у 1995 році внесено ЮНЕСКО до списку світової культурної спадщини.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати