Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

03 грудня, 00:00

Шеварднадзе: ГУУАМ — не військова організація

Пріоритетною діяльністю організації ГУУАМ (Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан, Молдова) є питання економічного співробітництва, сказав президент Грузії Едуард Шеварднадзе учора на прес-конференції. «До відома тих, хто підозрює, що це військова організація, то це не так», — наголосив він. Шеварднадзе відзначив, що процес розвитку ГУУАМ «іде, організація розвивається, але поки повільно». ГУУАМ уперше запрошено як незалежну організацію на засідання ради міністрів закордонних справ країн ОБСЄ, що пройде 6—7 грудня у португальському місті Порто. Президент Грузії також позитивно оцінив відносини своєї країни з Україною. За його словами, Президент Леонід Кучма, як очікується, відвідає Тбілісі з візитом в кінці другої декади грудня. Шеварднадзе сказав, що під час переговорів з Кучмою планується обговорити насамперед питання економічного порядку і ситуацію в ГУУАМ.

У Словенії — новий президент

Президентом Словенії обрано Янеза Дрновшека, який очолює партію Ліберальна демократія Словенії. У другому турі президентських виборів, що відбувся у неділю, його підтримали 56% виборців, тоді як за його суперницю від опозиції Барбару Брезігар проголосували 46%. 52-річний економіст Дрновшек має багатий досвід державної діяльності — протягом 10 років, з 1992, він очолював уряд республіки, і саме він вів переговори про вступ Словенії до НАТО і Європейського Союзу, куди вона повинна бути прийнята в 2004 році. Дрновшек змінить на чолі держави Мілана Кучана, який обіймав посаду президента 12 років і, згідно з конституцією, не міг балотуватися на третій термін.

Погоня за подарунками небезпечна

Щонайменше 26 жінок та чотири дитини загинули в тисняві, що виникла після того, як один із забезпечених жителів Бангладеш відкрив двері свого будинку, пообіцявши безкоштовно роздати бідним одяг. Так процвітаючий мірошник вирішив відзначити останній день Рамазану. За повідомленнями із Бангладеш, близько двох тисяч чоловік увірвалися у ворота маєтку багатія. Люди збивали одне одного з ніг і відштовхували вбік жінок та дітей. Багато потерпілих доставлено до лікарень у критичному стані. Влада Бангладеш уже створила офіційну комісію з розслідування події. Прем’єр-міністр країни Халеда Зія висловила співчуття рідним та близьким загиблих. Наприкінці листопада багаті громадяни Бангладеш за традицією роздають частину свого майна бідним. Бі-Бі-Сі повідомило, що близько 10 років тому тиснява виникала майже на кожному із таких заходів. У 1989 році загинули 11 чоловік, у 1987 — п’ятеро.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати