Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

28 листопада, 00:00

Леонід Кучма: ЄС не повинен зачинити двері

Президент України Леонід Кучма заявляє, що головну проблему для України чітко пов’язано з подальшою співпрацею з Європейським Союзом. Виступаючи вчора в Римі перед учасниками українсько-італійського бізнес-форуму, український лідер заявив: «Європейська громадськість передусім має визначити місце та роль України у відкритій Європі». «Це — головне питання, країна за умов невизначеності жити не може», — сказав він. Кучма зазначив, що нинi у Європі практично всі країни або вже є членами ЄС, або — кандидатами на вступ. «Якщо ми говоримо про спільний євродім, про безпеку, то двері для України не повинні бути зачиненими», — підкреслив Президент.

ЄБРР прогнозує зростання економіки в СНД

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) чекає, що в країнах СНД темпи економічного зростання 2003 року становитимуть 4%, проте в Росії вони будуть нижчими від цієї позначки. Про це йдеться в опублікованій учора доповіді ЄБРР про процес переходу 2002 року. За підсумками нинішнього року, ЄБРР прогнозує зростання економіки в СНД на рівні 4,4%. У доповіді зазначається, що, незважаючи на уповільнення в нинішньому році темпів економічного зростання в Центральній і Східній Європі і країнах СНД, вони, як і раніше, перевищують темпи зростання світової економіки загалом. Він підкреслив енергійний характер реформ, які здійснюють в регіоні, проте зазначив, що є потреба в активізації процесу зміцнення бюджетної системи і подальшому поліпшенні ділового клімату.

Романо Проді будує «дружнє кільце»

Європейському Союзу слiд чітко визначити, до яких меж йому потрібно розширятися і як будувати відносини із сусідніми країнами, які не увійдуть до нього. Таку думку висловив голова Європейської Комісії Романо Проді, за словами якого, це питання «давно потрібно було обговорити». В інтерв’ю, опублікованому вчора паризькою газетою «Фігаро», він відзначив, що зараз Туреччина, що попросилася до ЄС, не готова до вступу. Але в принципі балканські країни «рано чи пізно увійдуть до складу нашої Європи». «У всьому іншому я хотів би створити те, що я називають «кільцем дружніх країн», — продовжував голова виконавчого органу ЄС. — Вони не покликані вступати до ЄС, але їхня доля пов’язана з нами. Росія, Марокко, Єгипет, Ізраїль могли б входити до їхнього числа. Цим країнам потрібно дати більше, ніж простий торговельний допуск. Нам слід би надати їм всі переваги, які дає вступ до ЄС, за винятком інтеграції наших інститутів влади». Проді було поставлено запитання, чи можуть вступити до ЄС Азербайджан, Вірменія і Грузія, які «відчувають себе європейцями». Голова Комісії відповів: «Навіть новозеландці відчувають себе європейцями. Але ніхто не розглядає їхній вступ до ЄС».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати