Коротко / ПЛАНЕТА
До полювання за снайпером підключається Пентагон
Учора поліція США повідомила, що жінка, застрелена в понеділок увечері в передмісті Вашингтона, стала дев’ятою жертвою «вашингтонського снайпера». З’ясувалося, що загибла — 47-літня Лінда Франклін, була аналітиком ФБР. Дії поліції поки що є безрезультатними. Вже зараз як поліцейських, так і співробітників ФБР дивує оперативність і чіткість дій вбивці. Президент Джордж Буш заявив в одному з виступів, що американці мають справу «з одним із видів тероризму». До справи підключився і Пентагон — поки що триває узгодження можливої спільної операції з поліцією та ФБР, де будуть використані літаки-розвідники. Подібних прецедентів в історії США дотепер не було, тому виникли певні проблеми з юридичним обгрунтуванням таких дій, передає Бі-Бі-Сі. Основна проблема полягає в тому, що американським військовим формально заборонено виконувати правоохоронні функції.
Президент на всі сто
Президент Іраку Саддам Хусейн здобув 100-відсоткову перемогу на референдумі щодо продовження його повноважень на черговий семирічний термін. Про це свідчать офіційні результати голосування. Заступник голови Ради революційного командування Іззат Ібрагим, зачитуючи учора в Багдаді підсумкові документи референдуму, відзначив, що явка виборців також становила 100%. 11 445 638 іракців мають право голосу, і буквально кожен, стверджують власті, проголосував на підтримку Саддама, який править Іраком з 1979 року. Напередодні референдуму, що відбувся у вівторок, влада країни закликала виборців продемонструвати одностайну підтримку своєму лідеру перед обличчям «агресивної американської політики». У вівторок представник Білого дому Арі Флейшер підкреслив: «Очевидно, що в цьому голосуванні немає нічого серйозного, і ніхто не має наміру розглядати його результати як такі, що заслуговують на довіру». У той час як американці продовжують наполягати на більш жорсткій резолюції ООН щодо Іраку, такі вияви лояльності виглядають як демонстрація відмови підкоритися Вашингтону.
Балі: перші підозрювані
Учора індонезійська поліція заявила, що дві особи, яких допитували як свідків у зв’язку з вибухом на острові Балі, тепер офіційно вважаються підозрюваними. Одночасно влада Малайзії повідомила, що було заарештовано чотирьох ісламських активістів, які мають зв’язки з індонезійською організацією Джемаа Ісламія, підозрюваною у причетності до вибухів на Балі. За словами малазійської поліції, в одного із затриманих були зв’язки з «Аль-Каїдою». Поки ніхто не взяв на себе відповідальності за вибух. Раніше влада заявила, що терористи, жертвами яких стали 180 відвідувачів клубу, застосували тип пластикової вибухівки, що використовується здебільшого у військових цілях. Цей вид пластиту вже застосовувався у попередніх нападах в Індонезії, а також в теракті на американському есмінці «Коул» в Ємені. Слідчі виявили на місці трагедії посвідчення особи певного чоловіка, чиїх знайомих зараз, за словами індонезійських поліцейських, інтенсивно допитують. У понеділок міністр оборони Індонезії поклав провину на «Аль-Каїду». Однак дедалі більше оглядачів говорить про причетність до вибуху на Балі організації «Джемаа Ісламія».
Вибухнула ракета «Союз-У»
Космічна ракета «Союз-У» з міжнародним супутником «Фотон-М» на борту вибухнула під час старту. Космонавтів на борту ракети не було. Вибух стався на 29-й секунді польоту. Ракета стартувала у вівторок о 22 годині 20 хвилин московського часу з космодрому Плесецьк в Архангельській області. Внаслідок вибуху одна людина загинула і вісім було поранено. Всі потерпілі — солдати, які стояли в оточенні. Представник Центру управління польотами (ЦУП) заявив, що це перший подібний випадок за останні 11 років з ракетами такого типу. Розслідуванням вибуху займеться урядова комісія, яку очолив представник Росавіакосмосу.
Випуск газети №:
№189, (2002)Рубрика
День Планети