Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

27 липня, 00:00

Слобо в Гаазі допитує свідка

Учора в Гаазі розпочалося засідання суду, на якому Слободан Мілошевич допитає Раде Марковича, який очолював під час його президентства таємну поліцію Сербії. Маркович вважається найважливішим свідком у справі Мілошевича. Він вже виступав зі свідченнями проти свого колишнього начальника. Марковича в Гаагу доставили із в’язниці в Белграді, де він відбуває 12-місячне ув’язнення за знищення секретних документів після зміни влади восени 2000 року. Маркович став першим свідком, який підтвердив під присягою, що Мілошевич тримав у руках всі важелі влади в Белграді. На цьому побудовані обвинувачення команди прокурорів, які представили в суд матеріали по більш ніж 60 випадкам воєнних злочинів, геноциду та злочинів проти людяності.

Тим часом судовий процес в Гаазі часто припиняється через стан здоров’я Мілошевича, в якого останнім часом спостерігається дуже високий тиск, що може призвести до інфаркту. Медики пов’язують це з тим, що Мілошевич захищається сам і дуже нервує під час процесу. Однак колишній югославський лідер не визнає правомочність суду, отже, і чути не хоче про адвокатів. На засіданні суду було вирішено, що обвинувачення має час до 13 вересня для того, щоб представити свої аргументи у справах, що стосуються косовських подій, і до 16 травня 2003 року — щодо обвинувачень, пов’язаних iз війнами у Хорватії та Боснії, повідомляє Віктор ТРЕГУБОВ.

Муссауї знов змінює свідчення

Закаріас Муссауї, єдина людина, якій висунуто звинувачення у співучасті у підготовці терактів 11 вересня, відмовився визнати себе винним у ході передсудового засідання. Сталося це незабаром після того, як Муссауї вирішив визнати свою вину за звинуваченнями, котрі висуваються прокурорами, повідомляє Бі-Бі-Сі . Суддя Леоні Брінкема, яка веде цю справу, постановила, що Муссауї за своїм розумовим станом здатний до того, щоб відповідати на запитання про вину або невинність. Обвинувачений услід за цим визнав свою провину по чотирьох iз шести пунктів пред’явленого йому звинувачення, які передбачають, як покарання, смертну страту. Поставивши звинуваченому декілька запитань, Брінкема завила, що той, насправді, не бажає визнавати свою вину. «Визнати вину чи не визнати вину, ось у чому питання, — заявив Муссауї. — Як мусульманин, я не можу прийняти на себе будь-що, що несе покарання смертю». Муссауї відмовився від адвокатів і захищає себе сам. Тим часом, його мінлива поведінка у ході передсудових засідань примушує його захисників сумніватися у підсудності звинуваченого. З червня, коли Муссауї заявив, що адвокати хочуть його убити, юристи жодного разу не змогли з ним поспілкуватися.

Охорона Бiлого дому побоюється ворон

Секретна служба США, що охороняє Білий дім, направила на спеціальний аналіз трупи двох ворон, які упали мертвими на території резиденції американського президента, передає кореспондент РІА «Новости». Агенти побоюються, що загиблі птахи могли бути заражені смертельно-небезпечним вірусом Західно-нільського енцефаліту. За даними мерії Вашингтона, останніми днями в районі кількох ключових вулиць у центрі американської столиці в безпосередній близькості від резиденції глави держави було знайдено мертвими 28 ворон, в усіх з яких було знайдено вірус Західно-нільського енцефаліту. Минулого тижня в Національному зоопарку, що знаходиться в цій же частині міста, від смертельно-небезпечного вірусу загинули щонайменше 15 пернатих. У госпіталі Вашингтона також доставили вiсiм осіб із симптомами захворювання, але в усіх них діагноз не підтвердився. З початку 1999 року до 25 липня 2002 року на території США відмічено 161 випадок захворювання людей на вірус Західно-нільського енцефаліту. 18 iз них закінчилися загибеллю інфікованих американців. Переносниками вірусу Західно-нільського енцефаліту є здебільшого комарі та інші комахи-кровососи, і вважається, що цю хворобу занесено на територію США з Африки або Близького Сходу, можливо, з Єгипту.

Нелегалів у Малайзії битимуть палицями

Уряд Малайзії підтвердив, що встановленим терміном амністії для нелегалів залишається 31 липня. Потім набудуть чинності правила покарання — шестимісячне ув’язнення, шість ударів палицями і примусове виселення з країни. Як передає РІА «Новости», за п ’ять днів до закінчення терміну амністії Малайзію добровільно покинули лише трохи більше 216 тисяч іноземних робітників з майже 600-тисячного контингенту нелегалів, які, згідно з офіційними даними, перебувають у країні. Чиновники міністерства внутрішніх справ висловили стурбованість практичною відсутністю серед добровольців філіппінських нелегалів, кількість яких в Малайзії перевищує 200 тисяч чоловік. Як додатковий стимул для нелегалів Департамент імміграції повідомив, що добровольцям, які виїдуть iз країни, залишать право повернення на роботу в Малайзію у разі правильного оформлення умов найма. А всіх депортованих владою внесуть у «чорні списки», що заборонять в майбутньому в’їзд до Малайзії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати