Коротко / ПЛАНЕТА
Iндія: падіння автобуса і зіткнення потягів
Автобус із 60 пасажирами впав з мосту в річку Барна в центрі Індії, у результаті щонайменше 26 осіб загинуло, 15 пропало безвісти. Причиною ДТП, яка трапилася у штаті Мадхья-Прадеш, за даними поліції, стала шина, що лопнула. Саме через неї водій не впорався із керуванням. При падінні автобус розламався на дві частини, які вдалося витягнути з річки тільки за допомогою будівельного крана. Понад 20 людей отримали поранення й були госпіталізовані, шестеро перебувають у критичному стані. Водолази продовжують пошуки зниклих безвісти, але при цьому визнають, що шанси на їхній порятунок невеликі. Голова уряду штату Шіврах Сінгх Чуха розпорядився надати родинам кожної жертви ДТП по 50 тис. рупій (1 тис. доларів). Не менш трагічним виявилося і зіткнення експреса «Гувахаті-Бангалор», який «лоб в лоб» зіштовхнувся з одним із місцевих потягів неподалік від міста Малда (Західна Бенгалія). У результаті катастрофи щонайменше 53 людини загинуло, близько 250 постраждалих знаходяться у лікарнях.
Столтенберг закликав політиків до толерантності
Прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберг закликав своїх співвітчизників під час спеціальної сесії парламенту не починати «полювання на відьом і обмежувати свободу» після трагедії 22 липня. «У всіх нас є чого повчитися в цієї трагедії», — сказав Столтенберг. Він також закликав усіх до політичної толерантності. «Ми обіцяємо, що візьмемо з собою дух 22 липня, коли уряд відновить свою роботу. Ми поводитимемося з тією ж мудрістю і пошаною, як і норвезький народ», — зазначив норвезький прем’єр. Нагадаємо, що 22 липня в результаті вибуху в центрі Осло й бійні в молодіжному таборі на острові Утоя загинуло 77 осіб.
Росія вимагає від НАТО і ЄС дати оцінку нацистським зльотам в Естонії
Офіційна Москва вимагає оцінки з боку Євросоюзу і НАТО у зв’язку з нацистським зльотом ветеранів 20-ї дивізії СС, у якій служили естонці, що відбувся 30 липня в містечку Сінімяе (Естонія). «Злочинне потурання з боку естонських властей в організації подібних заходів не має залишитися без уваги і принципових оцінок з боку партнерів Естонії по Євросоюзу та НАТО, профільних міжнародних організацій», — говориться в повідомленні МЗС РФ. У міністерстві також висловили співчуття з приводу того, що, незважаючи на протести міжнародної та естонської громадськості, місцева влада знову дозволила провести захід тим, хто відповідно до вироку Нюрнберзького трибуналу «відповідальний за безліч убивств і звірств на окупованих територіях». Раніше прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп під час візиту до США зустрівся з представниками американських єврейських організацій і заявив, що пам’ятні заходи в Сінімяе не мають зв’язку з нацистською ідеологією.
Войцеха Ярузельського звільнили від суду
Суд Варшави ухвалив звільнити колишнього президента Польщі 88-річного Войцеха Ярузельського від участі в слуханнях у двох порушених щодо нього кримінальних справах. Як повідомляє «Польське радіо», ухвалу прийнято з огляду на стан здоров’я звинуваченого. Звинувачення Ярузельському, а також ряду інших учасників комуністичного уряду Польщі було висунуто 2007 року. Польський Інститут національної пам’яті звинувачує їх у незаконному запровадженні воєнного стану в країні 1981 року та подальших репресіях проти опозиції. Войцех Ярузельський також звинувачується в справі про розстріл демонстрації в грудні 1970 року, коли загинуло понад 40 осіб (Ярузельський обіймав тоді посаду міністра оборони ПНР), але він не визнає цих звинувачень. Нагадаємо, що в березні 2011 року в ході медичного обстеження у Войцеха Ярузельського було виявлено рак. За останні місяці колишній політик пройшов курс хіміотерапії. Після цього лікарі заявили, що Ярузельський не зможе брати участь у судових слуханнях як мінімум протягом року.
У Туреччині створять комісію з розслідування ісламофобії в ЄС
Спеціальна комісія парламенту Туреччини займеться розслідуванням випадків утисків прав мусульман і проявів ісламофобії в країнах Європейського Союзу. Ініціатором створення комісії виступив прем’єр-міністр країни Реджеп Таїп Ердоган, і парламент підтримав його ідею. Ердогана обурило, те, що нещодавні теракти в Норвегії деякі політики та ЗМІ намагалися зв’язати з «ісламським тероризмом». Дехто з експертів вважає, що бажання прем’єра створити комісію з розслідування фактів ісламофобії в країнах ЄС викликане зауваженнями європейських політиків щодо утисків прав християн у Туреччині.
Iталія скорочує військовий контингент за кордоном
Нижня палата національного парламенту Італії ухвалила вчора «закон про рефінансування» італійських військових місій за кордоном. Документ передбачає виділення 700 млн. євро до грудня 2011 року і скорочення військового контингенту за кордоном на дві тисячі осіб. При цьому перша тисяча військовослужбовців повернеться до 30 вересня 2011 року, а решта (одна тисяча 78 осіб) — до 21 грудня. Нагадаємо, що раніше за цей документ проголосувала верхня палата італійського парламенту. Таким чином, запропонований урядом декрет офіційно став законом. Зараз найбільш чисельний італійський контингент перебуває в Афганістані (4,2 тис. осіб), Лівані (1 780 осіб) і на Балканах (650 осіб).
Випуск газети №:
№135, (2011)Рубрика
День Планети