Коротко / ПЛАНЕТА
Джордж Робертсон відвідає Київ і Донецьк
Під час візиту в Україну 9—10 липня генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Джордж Робертсон візьме участь у засіданні комісії Україна—НАТО, проведе переговори з високим керівництвом країни та зустрінеться з представниками української громадськості, повідомили «Німецькій хвилі» джерела в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Засідання комісії Україна—НАТО буде присвячене п’ятій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Києвом і Альянсом. На цьому засіданні Україна може представити нову стратегію відносин із НАТО. Як вказують чиновники НАТО, під час візиту Робертсон має провести зустрічі з українським Президентом Леонідом Кучмою, іншими високопоставленими особами. Відбудеться також семінар, присвячений розвитку відносин між Києвом і НАТО, де виступить генсек Альянсу Робертсон і секретар Ради національної безпеки й оборони України Євген Марчук. Крім того, Робертсон і члени його делегації проведуть зустрічі з громадськістю в різних областях України — адже в НАТО вважають, що потрібно підтримувати відносини не тільки з Києвом, а й регіонами. Зокрема, генеральний секретар Альянсу має відвідати Донецьк, де він спостерігатиме, як українські фахівці за допомогою експертів НАТО знищують протипіхотнi міни.
Міністри ГУАМ — за зону вільної торгівлі
Ситуація, що склалася навколо участі Узбекистану в ГУАМ, дала поштовх для консолідації інших країн-учасниць об’єднання й активізації його діяльності, заявив учора міністр закордонних справ України Анатолій Зленко на засіданні міністрів закордонних справ країн-учасниць ГУАМ у Баку. В ході зустрічі міністри підтримали підписання угоди про створення зони вільної торгівлі на майбутньому саміті в Ялті 19—20 липня. Також розглядалися питання співпраці ГУАМ зі США, зокрема, у боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю, подоланні наслідків надзвичайних ситуацій, забезпеченні безпеки і ефективного функціонування транспортних коридорів, а також посиленні контролю кордонів. У прийнятій учора спільній заяві міністрів закордонних справ країн-учасниць об’єднання говориться, що Азербайджан, Грузія, Молдова і Україна вітатимуть повномасштабну участь Узбекистану в програмах і проектах ГУАМ. Тим часом міністр закордонних справ Молдови Микола Дудеу заявив Інтерфаксу, що «на саміті ГУАМ 19— 20 липня в Ялті повинні визначитися стосовно статусу організації, оскільки вихід Узбекистану дещо змінив ситуацію». Микола Дудеу зазначив, що інтерес до ГУАМ виявляють інші країни. Зокрема, він не виключив, що Росія і Білорусія отримають статус спостерігачів у цій організації.
Справу Піночета закрито
Верховний суд Чилі вирішив, що колишнього диктатора Августо Піночета неможливо судити через стан його психічного здоров’я. Судді відхилили апеляцію на попереднє рішення, яке свідчило, що 86-річний генерал за станом психічного здоров’я не може з’явитися в суді. Вони також постановили, що подальше переслідування Піночета повинне бути припинене назавжди, повідомляє Бі-Бі-Сі. Таким чином, у його противників зникла остання можливість закликати генерала до відповідальності в обвинуваченнях у порушенні прав людини під час його сімнадцятирічного правління. У той же час, вони зазначають, що колишнього військового диктатора ніхто не оголошував невинним. Його тільки визнали нездатним відповідати перед судом. А значить, Піночет все ще обвинувачується у тому, що віддавав накази своїм підлеглим знищувати політичних противників і покривав інші злочини під час перебування при владі з 1973 по 1990 роки. Справа генерала розколола чилійське суспільство. Одні вважають Піночета благодійником за те, що приніс країні економічну стабільність і процвітання. Інші звинувачують його у вбивствах і причетності до зникнення майже трьох тисяч чоловік за час його сімнадцятирічного правління.
Випуск газети №:
№116, (2002)Рубрика
День Планети