Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

30 червня, 00:00

Медведєв пообіцяв гроші лікарям, учителям та пенсіонерам

Президент Росії Дмитро Медведєв пообіцяв у найближчі два роки значно збільшити заробітки вчителів та лікарів в освітніх установах, а пенсіонерам — підвищити пенсії наступного року на 11%. У тезах бюджетного послання на 2012-2014 роки, які президент Медведєв оприлюднив у середу, говориться, що уряд Росії до вересня повинен підготувати пропозиції про те, як підвищити зарплату середнього медичного персоналу бюджетних дитячих садків та шкіл «не менше, ніж на 50%». Учителям, «які працюють на високому професійному рівні», президент пообіцяв, що суб’єкти федерації зможуть підвищити їм зарплату за рахунок коштів, які в наступні три роки звільняться в результаті «масштабних субсидій» на модернізацію регіональних систем освіти з федерального бюджету. Президент повідомив, що середній розмір пенсій зросте 2012 року на 11%, а соціальної допомоги — на 6%. У квітні цього року прем’єр-міністр Росії Володимир Путін говорив, що середній розмір трудової пенсії за старістю становить 8,9 тис. рублів (понад 300 доларів), а середньої соціальної пенсії — 5,2 тис. рублів. У березні віце-прем’єр російського уряду Сергій Іванов повідомив, що середньомісячна зарплата вчителя в Росії 2010 року дорівнювала 13,6 тис. рублів; при цьому середня зарплата у країні становила 22,7 тис. рублів.

Крістін Лагард обіцяє зміцнити авторитет МВФ

Обрана новим директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард заявила, що її «основною метою стане те, щоб МВФ і надалі продовжував роботу з такою ж рішучістю і відданістю справі». За словами першої жінки, яка очолила МВФ, організація повинна продовжувати діяти активно, ефективно й розумно, щоб забезпечити ще серйозніше й стійкіше економічне зростання та стабільність макроекономіки. Лагард пообіцяла працювати над зміцненням авторитету Фонду й стабілізацією світової економіки. Основним завданням на новій посаді для Лагард стане боротьба з кризою в єврозоні й, зокрема, в зв’язку з ситуацією в Греції. «МВФ допомагав своїм 187 країнам-членам під час світової економічної і фінансової криз, сам проходячи через багато перетворень. Головним моїм завданням буде домогтися того, щоб Фонд продовжував іти тим же шляхом і з тією ж рішучістю», — повідомляється в заяві Лагард, поширеній у Вашингтоні після оголошення результатів голосування ради директорів МВФ. Рада МВФ, яка складається з 24 членів, обрала Лагард «за загальною згодою». Єдиним конкурентом міністра фінансів Франції був голова Центробанку Мексики Аугустін Карстенс. У заяві фонду повідомляється, що формально новий директор почне виконувати свої обов’язки з 5 липня впродовж п’яти років.

Грузія стає Джорджією

Заступник голови Міністерства закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе закликала іноземні держави замінити назву Грузія на англомовне Джорджія. «Ми виступили з цією ініціативою давно й звернулися з офіційним письмовим проханням до багатьох країн, щоб змінити назву держави Грузія й офіційно йменувати країну англійською назвою — Джорджія», — сказала Каландадзе. За її словами, першу відповідь уже отримано від Південної Кореї, де назву вже змінено на англомовну. «Для нас має особливе значення рішення Кореї, оскільки багато наших друзів і прибічників, не дивлячись на багаточисельні обіцянки, поки не можуть здійснити це. Хоча ми розуміємо, що зміна назви країни пов’язана з технічними й фінансовими питаннями», — сказал Каландадзе. Вона також повідомила, що з боку Грузії продовжить роботу щодо цього, щоб всі держави стали називати Грузію Джорджією. «День» звернувся до грузинського політолога Ніке Чітадзе з проханням прокоментувати ініціативу влади Грузії. «Слово Джорджія має не стільки англійське походження, скільки грецьке. Свого часу вона називалася Георгія (по-грецьки це слово означає «територія землеробів»). Так греки називали нашу країну з часів колонізації, потім це слово було запроваджено й у англійську мову. Враховуючи той чинник, що Грузія зараз прагне інтегруватися в європейські та євроатлантичні структури, я вважаю, що офіційна назва має бути саме Джорджія. Звичайно, зміна «імені» країни не змінить зовнішньополітичну ситуацію, але це можна виправдати хоча б тим, що так Грузію називали стародавні греки в античний період», повідомляє Ігор САМОКИШ, «День».

Влада Північної Кореї відрядила студентів на 10-місячне будівництво

Влада КНДР на 10 місяців закрили всі університети, щоб відрядити студентів на ударні будівництва й інші роботи з нагоди святкування в квітні 2012 року 100-річчя з дня народження засновника країни Кім Ір Сена. Виняток зробили лише для студентів випускних курсів та іноземців. Уряд також оголосив, що до цього часу країна повинна зробити потужний стрибок у розвитку економіки. Святкування відбудуться під таким гаслом: «Відкриємо двері великої, процвітаючої і могутньої нації». У зв’язку із цим у КНДР зараз розгорнуто численні будівництва, включаючи спорудження висотних житлових будинків у центрі Пхеньяна. Нагадаємо, що 100-ліття з дня народження Кім Ір Сена — він удостоєний посмертного титулу «Вічного президента» — припадає на 15 квітня 2012 року. Зараз країною править його син Кім Чен Ір, який носить титул «Великий керівник». Його наступником вважається один із синів — Кім Чон Ун.

Лівійські повстанці наближаються до Триполі

Лівійські повстанці відбили в сил, вірних Муаммару Каддафі, великий комплекс підземних бункерів із зброєю. Антиурядові сили змогли пробитися до них, не дивлячись на інтенсивний ракетний обстріл. Повстанці заявили, що поблизу складів, розташованих на заході країни, не залишилося більше солдатів, вірних полковникові Каддафі. У цілій мережі бункерів, розташованих в пустелі на відстані близько 25 км від розташованого в горах міста Зінтан, було знайдено ракети, кулемети, іншу зброю та боєприпаси. За словами спостерігачів, захоплення зброї може стати серйозною підмогою для повстанців, які сподіваються, що ця зброя допоможе їм просунутися до Триполі. Лінія фронту відокремлена зараз від столиці гірським ланцюгом Нафуза й проходить всього за 50 км від її передмість. За інформацією від командування повстанців, їм також вдалося знищити транспортну колону. НАТО, в свою чергу, повідомляє, що літаки сил Альянсу завдали кілька днів тому удару по трьох танках і шести бронетранспортерах в околицях Зінтана.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати