Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

23 червня, 00:00

Обамі кидає виклик колишній посол США в Китаї

Колишній губернатор штату Юта й колишній посол США в Китаї Джон Хантсмен офіційно заявив про свій намір боротися за посаду президента США на виборах 2012 року. Про свій намір балотуватися на посаду президента США Хантсмен оголосив під час зустрічі з виборцями в Нью-Джерсі, символічно повторивши шлях президента Рональда Рейгана, в адміністрації якого Хантсмен свого часу працював. У своїй передвиборній промові він нарікав на те, що Сполучені Штати були значно ослаблені через діяльність попередніх адміністрацій, і пообіцяв повернути США колишню славу. Політик також заявив, що для США настав час зменшити участь у конфліктах у Афганістані й Іраку й зосередитися на вирішенні внутрішніх проблем країни. На думку експертів, у Хантсмена є переваги в сфері зовнішньої політики перед іншими кандидатами в президенти від республіканців. Хантсмен у 2004 році переміг на виборах губернатора в штаті Юта, отримавши 57% голосів виборців, у 2008 році його переобрали з 75% голосів. Після того, як нинішній президент США Барак Обама запропонував Хантсмену посаду посла Сполучених Штатів у Китаї, той залишив губернаторське крісло через рік після переобрання, з 2009 по 2011 рік був диппредставником США в КНР. Вибір Барака Обами пов’язаний, перш за все, з тим, що раніше Джон Хантсмен був послом США в Сінгапурі, його робота була дуже успішною. Хантсмен вирізняється помірними поглядами, займає центристські позиції. Його предки були проповідниками-мормонами, Хантсмен теж прибічник цієї конфесії, що, швидше за все, негативно позначиться на його популярності серед виборців.

Грецький уряд отримав вотум довіри

Парламент Греції в ніч на середу висловив вотум довіри новому кабінету, що дозволяє країні отримати новий кредит в рамках екстреної допомоги для порятунку економіки. Вотум довіри новому складу кабінету на чолі з прем’єром Георгіосом Папандреу є необхідною умовою для отримання Грецією нового кредиту в 12 млрд. доларів у рамках термінового плану допомоги, розробленого спільно ЄС і Міжнародним валютним фондом. Новий кабінет був сформований у Греції після перестановок минулої п’ятниці, внаслідок яких міністр оборони Євангелос Венізелос змінив на посту міністра фінансів Георгіоса Папаконстантіну. Питання про надання позики обговорювалося напередодні в Люксембурзі під час засідання так званої Єврогрупи — групи міністрів фінансів країн єврозони, яку очолює прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер. Проте ухвалення остаточного рішення було відкладене доти, поки Афіни не оголосять про подальші скорочення держвитрат. Для одержання подальшого траншу грецький уряд також має домогтися підтримки парламентом плану щодо скорочення бюджетних витрат на 28 млрд. євро. Потім парламент Греції повинен ухвалити додаткову програму економічних реформ.

У Німеччині спростять прийом на роботу іноземців

Уряд Німеччини готує законопроект, що спрощує процедуру прийому на роботу іноземних фахівців. Як повідомляють німецькі ЗМІ, затвердження документу заплановано на поточний тиждень. За словами міністра освіти і досліджень Аннетти Шаван, насамперед закон стосуватиметься таких професій, як інженери і лікарі. Суть нововведення полягає у відмові від складної процедури отримання працедавцем дозволу найняти іноземного фахівця. Відповідно до чинних правил, компанія спершу має надати докази того, що професіонала потрібного йому рівня найняти серед місцевого населення неможливо. Також новий проект дозволить працедавцям брати людей з іноземними дипломами, визнання яких наразі в Німеччині утруднене. За оцінкою Шаван, тільки один цей захід спростить наймання близько 300 тисяч осіб. Крім того, у разі ухвалення закон дасть бізнесу змогу оперативніше заповнювати наявні вакансії. У квітні 2011 року голова Федерального об’єднання німецьких працедавців Дітер Хундт представив оцінку, відповідно до якої, в країні налічується близько мільйона вакансій. За його словами, брак рук мав скоротитися з травня, коли доступ на ринок праці відкрився для нових членів ЄС — Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини, Словенії, Литви, Латвії і Естонії.

У Європі засуджують рішення російської влади не реєструвати Партію народної свободи

Альянс лібералів і демократів у ПАРЄ із розчаруванням сприйняв ухвалу Мін’юсту Росії не реєструвати Партію Народної свободи на чолі з Борисом Нємцовим, Михайлом Касьяновим, Володимиром Рижковим і Володимиром Міловим. Парламентарі вважають, що це підриває принципи політичного плюралізму й свободи, що особливо тривожно напередодні парламентських і президентських виборів. Альянс лібералів і демократів закликав асамблею вивчити відповідність російського законодавства про реєстрацію політичних партій європейським правовим стандартам. Відмову в реєстрації ПАРНАСу Мін’юст пояснив невідповідністю статуту організації та поданих документів, крім того, відомство виявило в списку членів партії громадян, що померли, та неповнолітніх. Як заявив у ефірі «Эха Москвы» один із лідерів руху Борис Нємцов, у найближчих планах — організувати масову протестну кампанію проти думських виборів, як на вулиці, так і в Інтернеті. Він упевнений, що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно діяти політично й заявляє про необхідність організації потужного протесту проти виборів із гаслом: «Жодного голосу фронту шахраїв і злодіїв та партії шахраїв і злодіїв». Це може об’єднати всіх, хто не хоче йти на вибори, вважає Б. Нємцов. Нємцов нагадав, що найближчу акцію ПАРНАСу заплановано на суботу в Новопушкінському сквері. Захід погоджено із столичною владою.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати