Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

13 червня, 00:00

До Києва їде Конституційний суд Росії

Завтра до Києва прибуде делегація Конституційного суду Російської Федерації на чолі з його головою Маратом Баглаєм. У ході візиту, який проходить за запрошенням голови КС України Віктора Скоморохи, планується підписання меморандуму про розвиток співробітництва між конституційними судами двох країн, який фактично завершить процес правового урегулювання взаємовідносин між ними. Цей документ спрямовано на подальше розширення встановлених зв’язків шляхом проведення регулярних зустрічей керівництва судів, обміну інформацією, організації спільних науково-практичних заходів. Очікується, що російську делегацію приймуть Президент України Леонід Кучма і голова Верховної Ради Іван Плющ.

У лідера заколотників на Фіджі стріляли

Військові власті на Фіджі попросили вибачення у лідера заколотників Джорджа Спейта, який уже впродовж трьох тижнів утримує 30 заручників, за те, що солдати обстріляли вчора вранці його автомобіль. Представник військового уряду назвав інцидент помилкою, у той час як оточення Спейта переконане, що в запланованості обстрілу були машини їхнього ватажка. Представники військової влади стверджують, що вогонь був відкритий лишень тому, що автомобіль, на якому їхав Спейт, не зупинився на блок-посту. Між тим, сам Джордж Спейт не постраждав. Учора ж правоохоронні органи Фіджі зупинили марш-протест, учасники якого хотіли виступити проти утримання Спейтом заручників. Було заарештовано організатора маршу, сина одного із заручників. «Він був арештований, позаяк не мав жодного дозволу на протест», — повідомив на засадах анонімності представник військових властей.

Журналісти обговорюють наболіле в Ріо

Часткова або повна відсутність свободи преси досі залишається основною проблемою в багатьох країнах світу, таким став один із висновків Світової асоціації газет (САГ), сесія якої проходить в Ріо-де-Жанейро. САГ включає в себе журналістів з країн Європи, Латинської Америки та Азії, репрезентуючи понад 17 тисяч видань. «У Латинській Америці журналістові часто доводиться вибирати між тим, щоб донести до читача правду чи врятувати власне життя, замовчуючи її», — розповів присутнім віце-президент Міжамериканської газетної асоціації Тоні Педерсон. За його даними, починаючи з 1990 року, в обох Америках загинуло понад двісті журналістів. Більшість із цих убивств досі залишаються нерозкритими. Югославський режим Мілошевича називає незалежних журналістів не інакше, як членами ЦРУ, фашистами або нацистами». Про проблеми зi свободою преси в Україні поки що не повідомлялося.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати