Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

15 січня, 00:00

Рада Європи направить своїх представників на Північний Кавказ

Міністр закордонних справ Iрландiї і голова Комітету міністрів Ради Європи Девід Ендрюс разом із делегацією Парламентської асамблеї учора розпочав переговори із російськими властями щодо стабілізації ситуації в Чечні. 18-19 січня делегація радоєвропейців планує відбути з місією на Північний Кавказ. Представники європейської інституції проведуть в Росії ряд офіційних зустрічей, головна ціль яких — роз'яснити позицію ПАРЄ стосовно конфлікту в Чечні у світлі зобов'язань, які прийняла на себе Росія при вступі до Ради Європи. На зустрічах із президентом Інгушетії Русланом Аушевим, керівником Дагестану Магомадалі Магомадовим і президентом Північної Осетії Олександром Дзасоховим європейці обговорять можливі варіанти вирішення чеченського конфлікту.

Президентська кампанія в Чилі: кому квіти, а комусь і поранення

Жителі чилійського містечка Антофагаста вийшли на вулиці з квітами і гаслами, щоб підтримати ультраправого кандидата в президенти Хоахвіна Левіна. Його головний суперник — лівоцентрист Рікардо Лагос, який у першому турі набрав тiльки на 0,2% голосів більше. Завтрашнє голосування й має вирішити, кому із них пощастить зайняти президентське крісло. Загалом же кампанія за президентство в Чилі була далекою від ідеалізму, лише на цьому тижні внаслідок сутичок між прихильниками двох претендентів у передмісті Сантьяго було поранено дев'ять осіб.

П'ятьох хорватів звинуватили в убивстві ста осіб

Міжнародний трибунал із воєнних злочинів в Гаазі виніс вердикт у справі шістьох боснійських хорватів, яких звинуватили в убивстві 103 мусульман під час війни в Боснії 1993 року. Миротворці ООН, які прибули в село після злочину, побачили кількадесят спалених будинків (житла належали виключно мусульманському населенню). Брати Зоран і Мір'ян Купрешкіч, їхній двоюрідний брат Влатко Купрешкіч, Владімір Сантіч, Драго Йосіповіч і Драган Папіч відкидали ці звинувачення. Проте після копіткого семирічного збору доказів слiдчими Сантіча, командира місцевого батальйону поліції, засудили на 25 років, його спільника Йосиповіча — на 15 років, трьох Купрешкічів — на десятирічний термін. Звільнено було лише Попіча, вину якого не довели, через відсутність достатньої кількості доказів.

Балтія не задоволена зміною порядку в'їзду до Чехії

Міністерство закордонних справ Латвії направило Чехії ноту, в якій просить пояснити, чому змінено порядок в'їзду до цієї країни латвійських жителів. У Чехії діяв безвізовий режим із країнами Балтії, але з 1 січня набрав чинності закон про посилення умов в'їзду до цієї країни жителів низки країн, у тому числі Латвії, Литви та Естонії. Разом із тим, за словами директора консульського департаменту МЗС Латвії Солвіти Меллупе, новий порядок на кордоні ще не діє, інформації про те, що когось із жителів Латвії не впустили до Чехії, не надходило. За повідомленнями чеської сторони, новий порядок почне діяти 1 лютого. МЗС Естонії теж збирається звернутися до Чехії з приводу порушення угоди про безвізове пересування. Поки не вирішено, в якій формі й на якому рівні Таллінн підніме це питання.

Британський уряд боїться впливу іміджмейкерів

Лейбористський уряд Великої Британії, занепокоєний зростаючим впливом іміджмейкерів та радників на державних діячів та політиків, вирішив дещо підрізати крила цій армії. Спеціальна парламентська комісія боротьби із корупцією запропонувала ухвалити новий закон, який обмежить кількість радників, а також кодекс, що регулюватиме їхні контакти із журналістами та відносини із громадськими органами. Після приходу лейбористів 1997 року кількість радників зросла із 38 до 74, що коштує $6,3 млн. для платників податків. Комісія стверджує, що стрімке зростання спеціальних радників може призвести до того, що їхня влада стане більшою за постійних цивільних службовців. Парламентаріїв, зокрема із опозиції, турбує й те, що іміджмейкери часто дають інтерв'ю від імені міністра. За матеріалами агентства АП

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати