Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

31 березня, 00:00

У Великій Британії обговорять «Модель України»

З 6 по 8 квітня у коледжі Св. Антонія та Новому коледжі Оксфордського університету відбудеться конференція «Модель України». На ній провідні експерти з Європи, Канади та Сполучених Штатів Америки ділитимуться досвідом та ідеями щодо оптимального розвитку країни та дискутуватимуть про українську владу. Захід організований на кошти і за сприяння Українсько-канадської парламентської програми (УКПП) та Українського товариства Оксфордського університету. «Це буде одна із найважливіших конференцій, організованих поза межами України», — говорить директор УКПП Ігор Бардин. А за словами президента Українського товариства Оксфордського університету Анжели Євгенієвої, «захід збере талановитих студентів, видатних професорів, політичних діячів та професіоналів з різних галузей». Усього на конференцію зареєструвалося понад 80 учасників із Австрії, Великої Британії, Італії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, США та України. Оксфордська конференція стане третьою у циклі з чотирьох публічних заходів, що збирають випускників УКПП та експертів із царини державного управління, економіки, права, дипломатії, освіти та здоров’я для обміну знаннями, досвідом та ідеями, які варто використати для покращання ситуації в Україні. Основним завданням заходу є вироблення рекомендацій щодо покращання урядування в Україні та представлення їх українському уряду.

Президент Сирії назвав заворушення результатом «змови»

Сирійський президент Башар Асад заявив, виступаючи вчора в парламенті країни, що масові заворушення, що розпочалися два тижні тому, організовані «змовниками», котрі хочуть розвалити країну. Це перший публічний виступ Асада після початку антиурядових демонстрацій і масових заворушень, що розпочалися слідом за ними й призвели до загибелі понад 60 осіб. Напередодні Башар Асад прийняв відставку уряду, й, як очікується, в сьогоднішньому своєму виступі оголосить про початок масштабних політичних реформ, таких, як запровадження багатопартійної системи, проведення судової реформи та посилення боротьби з корупцією. Передбачається також, що президент оголосить про скасування режиму надзвичайного стану, що діє в країні з 1963 року, коли до влади прийшла партія Баас. Сирійський президент визнав у своїй промові, що деякі вимоги учасників антиурядових протестів законі. Він також визнав необхідність у країні глибоких реформ, однак не визначив ніяких часових рамок.

Реактори «Фукусіми» виведуть з експлуатації

Чотири реактори японської АЕС «Фукусіма-1», яка постраждала від землетрусу й цунамі, буде виведено з експлуатації, заявив представник компанії TEPCO, якій належить атомна станція. Протягом останніх трьох тижнів TEPCO намагається взяти ситуацію на АЕС під контроль, але ці зусилля поки що не увінчались успіхом. Напередодні влада Японії оголосила, що рівень радіаційного забруднення морської води поблизу АЕС значно вищий, ніж повідомлялося раніше. За даними японського Агентства з ядерної безпеки, в одній з узятих проб води кількість радіоактивного йоду перевищувала гранично допустиму концентрацію в 3 тис. 355 разів. Проби було взято за 300 метрів від берега. При цьому оператор «Фукусіми-1» зізнається, що поки що не знає конкретних причин, через які радіоактивні речовини потрапляють у океан. Водночас заступник директора японського Агентства з атомної та промислової безпеки Хідехіко Нісіяма запевняє, що такий рівень радіаційного забруднення не становить небезпеки для здоров’я людей. За словами чиновника, місцевих жителів евакуйовано з районів, прилеглих до АЕС, а біля станції не виловлюється риба.

Рауль Кастро назвав умови відновлення діалогу між Кубою і США

Куба готова обговорювати з владою США будь-які питання, але виключно на основі рівності, без попередніх умов і при належній пошані до незалежності і суверенітету острова. Про це заявив лідер Куби Рауль Кастро на зустрічі з екс-президентом США Джиммі Картером. Картер зустрівся з Кастро в Гавані в ході приватного візиту на острів. За офіційними повідомленнями, поширеними кубинськими ЗМІ, темами зустрічі стали «міжнародний стан, ситуація на Кубі і США, а також відносини між двома країнами». Раніше колишній президент США заявив, що його візит «сприятиме поліпшенню відносин його країни і Куби». На думку експертів, однією з основних перешкод для розвитку діалогу між США і Кубою залишається Справа Гросса — американця, нещодавно засудженого кубинським судом до 15 років ув’язнення за «злочини проти незалежності чи територіальної цілісності» Куби. Картер повідомив, що обговорював це питання з кубинськими представниками, але при цьому відзначив, що «знаходиться на Кубі не з тим, аби витягти його з країни». Нагадаємо, США ввели санкції проти Куби в 1961 році після провалу операції з повалення уряду Фіделя Кастро. Гавана розглядає американське ембарго як акт геноциду кубинського народу. За даними влади, Куба втратила від дій з боку США близько 750 млрд.дол.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати