Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

30 березня, 00:00

Iзраїль позбавлятиме громадянства терористів і шпигунів

Парламент Ізраїлю затвердив у другому й третьому читаннях законопроект, що дозволяє судовим інстанціям позбавляти громадянства осіб, які скоїли злочин проти безпеки держави. На засіданні, що відбулося днями, на підтримку законопроекту виступило 37 депутатів Кнесету, 11 парламентаріїв проголосували «проти». Новий закон, розроблений депутатами від партії «Наш дім Ізраїль» Давидом Ротемом і Робертом Ілатовим, передбачає можливість позбавлення громадянства злочинця, визнаного винним у терорі або шпигунстві. За словами одного з авторів закону, особи, засуджені за такі злочини, не повинні користуватися пільгами та привілеями, що надаються громадянством. Противники законопроекту стверджували, що ініціатива грубо порушує міжнародне право й суперечить конвенціям, які підписав Ізраїль. Проте Ротем пояснив, що конвенції не забороняють позбавляти громадянства окремих злочинців, оскільки говорять про недопустимість таких заходів щодо груп населення.

Iндонезія навчить Єгипет і Туніс демократії

Нове керівництво Єгипту і Тунісу звернулося до Індонезії із проханням поділитися досвідом успішного переходу від авторитарного режиму до демократії, повідомив вчора міністр закордонних справ Індонезії Марті Наталегава, який вирушає в квітні з візитом у першу з цих країн. «Вони попросили нашої допомоги щодо організації виборів і регулювання діяльності політичних партій. Цей процес вже почався, і ми маємо намір поводитися мудро, аби не сформувалося враження, що ми їм проповідуємо», — зазначив міністр. На його думку, правильним підходом передання досвіду перехідного періоду близькосхідним країнам була б «помірність». Нагадаємо, що з 1998 р. до 2008 р. Індонезія провела «першу хвилю реформ». Країна далеко просунулася шляхом демократизації: тричі відбулися вільні та справедливі загальні вибори, з’явилися незалежні органи законодавчої влади і система «заборон і противаг» між нею і іншими гілками влади, були створені професійні озброєні сили, що не втручаються в політичний процес, була забезпечена свобода друку і слова, скасовані дискримінаційні закони. В даний час Індонезія увійшла до фази «другої хвилі реформ», мета якої — уточнити курс подальшого руху і прискорити темп змін.

Японський прем’єр називає ситуацію «непередбачуваною»

Японський прем’єр-міністр Наото Кан оголосив, що уряд перебуває в стані підвищеної готовності в зв’язку з аварією на АЕС «Фукусіма». За останніми даними, із зовнішнього боку одного з енергоблоків атомної електростанції «Фукусіма-1» виявлено високорадіоактивну воду, а в грунті поблизу АЕС виявлено плутоній. Виступаючи перед парламентом, Наото Кан назвав ситуацію «непередбачуваною» і запевнив, що уряд працює в режимі підвищеної готовності. За словами спостерігачів, уряд Кана звинувачують у нерішучості й зволіканні. Тим часом, як повідомляє Токійська енергетична компанія ТЕРСО, на території «Фукусіма-1», на п’яти різних ділянках, виявлено радіоактивний плутоній. Концентрація знайденого плутонію, за словами японських фахівців, не загрожує здоров’ю людей. За повідомленнями AFP, сліди радіації від аварійної японської атомної електростанції «Фукусіма-1» виявлено в дощовій воді в розташованих на сході США штатах. Радіацію знайдено в Огайо, Массачусетсі й Пенсільванії, проте, експерти заявляють, що її рівень безпечний для здоров’я. Тим часом, за даними поліції, кількість загиблих станом на вівторок збільшилася до 11 тис. 63 осіб. Кількість зниклих без вісти становить 17 тис. 258 осіб. Поліція змогла ідентифікувати 8 тис. 473 тіла.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати