Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

16 листопада, 00:00

Белградський бізнес зацікавлений у вступі до НАТО

Першою серед країн-«відмовниць» Варшавського договору, яка заявила про свої уподобання до НАТО, 1990 року стала Болгарія. За місяць до розпаду військового блоку соцкраїн в квітні 1991 року в Софії було створено Атлантичний клуб. Ще шість років знадобилося для того, щоб на урядовому рівні було прийнято програму з приєднання держави до НАТО. Про це на конференції в Інституті міжнародних відносин у Києві повідомив директор Центру інформації НАТО Атлантичного клубу в Болгарії полковник болгарських Збройних Сил Іван Сокиров.

Як зазначив І. Сокиров, Атлантичний клуб у Болгарії має повну підтримку з боку міністерств оборони та закордонних справ. Зокрема, з ними навіть укладено угоди про співпрацю в галузі інформації та євроатлантичної інтеграції. І відомства часто виступають у ролі співорганизаторів різних заходів.

«У будь-яких ситуаціях є люди, які скрізь можуть заявити про те, що євроатлантичні цінності для них над усе», — заявив директор болгарського Центру інформації НАТО й підкреслив, що все фінансування в них іде на підставі підтримки місцевого бізнесу, повідомляє Віктор ВОРОНЮК , «День».

Польські праві за декомунізацію

Лідер Християнського національного союзу, який входить до правлячої «Виборчої акції Солідарність», Мар'ян Пілка, заявив, що його партія збере підписи на підтримку референдуму щодо декомунізації Польщі. Християнський національний союз, зокрема, пропонує винести на референдум таке питання: «Чи підтримуєте ви усунення колишніх комуністів від влади та заборону всієї комуністичної символіки?»

На думку Пілки, референдум слід провести одночасно з виборами президента, які мають відбутися наступного року, й тим самим заощадити кошти. За польським законодавством, референдум можна провести за будь-якої громадянської ініціативи, якщо на її підтримку буде зібрано 500 тисяч підписів.

Федеральні війська планують завершити військові дії у Чечні до кінця року

Начальник генерального штабу збройних сил РФ Анатолій Квашнін заявив, що «основні бандформування в Чечні заплановано знищити до кінця року». Разом з тим він зазначив, що боротьба «з окремими бандитськими групами по 10—20 чоловік» потребує тривалішого часу. Квашнін відкинув твердження ряду західних політиків про те, що Москва застосовує надмірну силу в Чечні. «Ми діємо відповідно до плану контртерористичної операції, який затвердив президент РФ», — підкреслив він. У штабі об'єднаного угруповання запевнили, що взято під повний контроль населені пункти Ассиновська, Сєрноводськ, Гудермес. Бойовики не залишають спроб прориву в Грозний, створюють зимові бази в горах. Начальник генштабу наголосив, що війська не завдають ударів по населених пунктах. «Б'ємо по терористах і будемо бити. Чечня — територія Росії», — заявив він.

За матеріалами агентства АП

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати