Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

24 липня, 00:00

Москва знову товаришує з НАТО

НАТО і Росія поновили офіційні відносини, перервані майже 4 місяці тому через засудження Москвою воєнної кампанії НАТО на Балканах. За словами голови МЗС РФ Ігоря Іванова, на засіданні Постійної ради Росія-НАТО розглядатимуться лише питання, пов'язані з умовами забезпечення безпеки в Косово. А для відновлення повноцінних вiдносин Росії з Альянсом, зазначив Іванов, треба домовитись про виконання всіх умов основоположного акту, щоб не виникло ніяких сюрпризів. І хоч якими сенсаційними не були заяви Москви кілька місяців тому, а росіяни все-таки погодились з натовськими вимогами.

Шрьодер першим із західних лідерів відвідав Косово

Вчора у Косово канцлер Німеччини Герхард Шрьодер обговорював шляхи об'єднання етнічного албанського суспільства та покращення безпеки для сербів. Канцлер зустрівся з німецькими військами, що входять до складу миротворців НАТО. Косовський конфлікт, як відомо, був певним випробуванням для коаліційного уряду Шрьодера, що прийшов до влади майже рік тому.

Викрадач літака вбив пілота

28-річний японський безробітний при спробі захопити аеробус із 514 пасажирами смертельно поранив кухонним ножем пілота. Пасажири відбулись лише переляками, хоча, як стверджує один із них, лайнер мало не зазнав аварії: так низько опустився вiн до земної поверхні. Поки що невідомо, хто вправно приземлив літак — поранений пілот, який помер щойно приземлився, чи його напарник. Як повідомили із японського міністерства, смерть 51-річного Наоцукі Нагасіми була першою за останні дванадцять викрадень літаків. Варто зауважити, що востаннє літак у Японії було викрадено у 1997 році — тоді обійшлося без жертв.

Чи є хімічна зброя на Кольському півострові?

Норвезька екологічна організація «Беллуна» вважає, що повідомлення норвезької газети «Верденс Ганг» про те, що під Сєвероморськом розмiщено склад компонентів хімічної зброї, не відповідає дійсності. Як повідомив у вівторок представник штаб-квартири «Беллуна» в Осло Ігор Кудрик, з фотознімків, зроблених журналістом «Верденс Ганг» видно, що «спосіб зберігання звичайних ракет, знятих із озброєння на Північному флоті РФ, не відповідає нормам природоохоронного законодавства».

Сотні тонн ртуті опинились у Дунаї

Команда у складі 17 експертів, направлена Програмою ООН з Навколишнього середовища, прибула до Югославії. Зокрема, югославське місто Панчево, що найбільше постраждало від авіаударів НАТО у квітні — травні цього року, потерпає сьогодні від масштабних забруднень навколишнього середовища. Сотні тонн токсичних речовин потрапили в атмосферу внаслідок бомбардувань нафто- очисного заводу, азотно-добривної фабрики та хімічного заводу, які розташовані у цьому місті. Велика кількість ртуті, гідрооксиду натрію та азотної кислоти опинились у річці Дунай. Ці речовини незмінно призводять до важкого дихання, нудот, запаморочень та різних висипів на шкірі у людей.

Литва порушила кримінальну справу проти австралійця

Генпрокуратура Литви порушила кримінальну справу проти мешканця Австралії Антанаса Гудяліса за звинуваченням у геноциді та військових злочинах. Є дані, що Гудяліс в червні 1941 року в литовському містечку Купішкісі очолив збройний загін, підпорядкований німецьким окупаційним властям. Наявні матеріали дозволяють припустити, що цей чоловік за наказом військового коменданта виділяв військовослужбовців загону для розстрілу жителів та особисто керував стратами. Оскільки в цих діях є ознаки геноциду й військових злочинів, генпрокуратури Литви по дипломатичних каналах звернулась до Мінюсту Австралії з проханням надати інформацію про Гудяліса, який мешкає там після війни.

Борис Єльцин тепер ще й прадід

У четвер вранці в онучки президента Російської Федерації Катерини Окулової народився син. Першого правнука Борис Єльцин вирішив назвати Олександром. 19-річна Катерина, дочка Олени Ельциної та Валерія Окулова, студентка МДУ імені М. Ломоносова, вийшла заміж у січні цього року.

В'їзд переселенців до Німеччини буде обмежено

Міністерство внутрішніх справ ФРН аналізує пропозицію обмежити число переселенців до Німеччини з 220 тисяч на рік до 100 тисяч. Про це заявив прес-секретар міністерства. Він наголосив, що нинішнього року очікується всього лише 100 тисяч переселенців, як відомо, переважно з колишнього СРСР. Тому існує думка кошти в бюджеті, які виділяються на цю програму, зменшити відповідно до реальних потреб. Ця пропозиція розглядатиметься кабінетом міністрів наприкінці серпня, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ТИМЧЕНКО із Лейпцига. За матеріалами агентств АП та Iнтерфакс

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати