Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

24 жовтня, 00:00

Фонд «Ноу-хау» в Україну вірить

Британський фонд «Ноу-хау» й надалі готовий допомагати Україні, запевнив голова департаменту Британії з міжнародного розвитку Джон Верекер під час перебування в Києві. Фонд «Ноу-хау» надає допомогу країнам Східної Європи та колишнього СРСР. Україна на другому місці серед отримувачів допомоги — 9 млн. фунтів стерлінгів щорічно. Нині британці фінансують українські проекти в сільському господарстві, енергетиці, фінансових послугах, покращенні управління та сприянні розвитку малого та середнього підприємництва. Обсяг допомоги постійно переглядається — в залежності від можливостей фонду. За словами Верекера, він задоволений тим, що почув від українських урядовців. «Питання тільки в тому, щоб трансформувати політичні твердження в конкретні дії», — сказав він кореспондентові «Дня» Наталі ВІКУЛІНІЙ.

Польща: якщо був сексотом, краще цього не приховувати

У Польщі ухвалено закон, за яким чиновники часів соціалізму мають бути опитані на предмет співпраці з польськими спецслужбами, контрольованими КДБ. Офіційних осіб, котрі визнають факт такого співробітництва, не буде покарано, але їхні заяви оприлюднять. Тим, кого викриють у приховуванні минулих зв’язків, загрожує 10-річна заборона на роботу в держустановах. З новою мірою не згоден президент Александр Квасьнєвський, котрий вважає, що це може призвести до «полювання на відьом». Однак його заперечення було відкинуто конституційним судом.

Російські депутати говорять про українську мову в Криму

Держдума Росії вирішила розглянути проект заяви, що стосується закріплення в Конституції Криму української мови як єдиної державної. Прийняти такий документ запропонував голова комітету у справах СНД і зв’язках зі співвітчизниками Георгій Тихонов. Він нагадав, що рішення про те, що державними мовами Криму будуть українська, російська й татарська, раніше було прийнято на референдумі.

Аргентина: «Шкодувати — не означає вибачатися»...

Аргентинський президент Карлос Менем у переддень свого візиту до Великої Британії заявив на прес-конференції, що його країна тепер зовсім не та, якою була за часів військової диктатури, що віддала 1982 року наказ про війну з Британією через Мальвінські (Фолклендські) острови. Ми жалкуємо про те, що трапилося тоді, заявив президент, але на запитання кореспондента Бі-Бі-Сі, чи готовий він вибачитися за ту війну, Менем відповів: «Ні, шкодувати — не означає вибачатися». Менем підкреслив, що його країна не відмовляється від прав на острови, але відстоюватиме їх виключно мирними засобами.

Керівника «Аум Сінрікьо» засуджено до страти

Суд в Японії засудив одного з чільних керівників секти «Аум Сінрікьо» до страти за вбивство чотирьох людей. Вперше смертна кара застосовується до члена цієї секти, яка вчинила газову атаку в токійському метро в 1995 році. Проте Казуакі Окасакі звинувачують не в причетності до цієї атаки, а у вбивстві юриста, що вів справу проти «Аум Сінрікьо», та його родини. Якщо стане відомо про особливу роль у цій справі лідера секти Сьоку Асахари, то, можливо, смертний вирок буде винесено і йому.

За матеріалами агентств АП та Інтерфакс

№204 24.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати