Коротко / ПЛАНЕТА
Дружину Бо Сілая засуджено в Китаї до страти з відстроченням
Суд у Китаї засудив Гу Кайлай, дружину опального партійного діяча Бо Сілая, на смерть із відстроченням виконання вироку. Гу визнано винною в убивстві британського бізнесмена Ніла Гейвуда. Другого звинуваченого у справі, Чжан Сяоцзюнь, засуджено до дев’яти років ув’язнення за співучасть у вбивстві. Відстрочення вироку на два роки означає, що його буде виконано, якщо протягом цього часу Гу скоїть якісь інші злочини. Інакше вирок, найімовірніше, буде замінено довічним ув’язненням, що своєю чергою означає, що колись успішному юристові належить провести не менше аніж 14 років за ѓратами, передає Бі-бі-сі. Як повідомляли китайські державні ЗМІ, на процесі Гу зізналася в тому, що в листопаді вона отруїла 41-річного британця в номері готелю в місті Чунцин. Вирок було оповіщено в будівлі суду в Хефеї (провінція Аньхой на сході країни), оточеній поліцією.
Асад уперше з’явився на людях
Президент Сирії Башар Асад вперше за довгий час з’явився на публіці. Сирійський лідер у присутності членів уряду, депутатів і богословів відвідав у неділю столичну мечеть Хамад, де взяв участь у молитві з нагоди закінчення місяця Рамадан. Тим часом у ряді міст Сирії, включаючи Дамаск, після святкових молитов відбулися вуличні процесії опозиції. Їх учасники вимагали відставки Башара Асада. У перший день мусульманського свята Ід аль-Фітр в Сирії бойові дії не припинилися. Їх жертвами за добу стали десятки людей, серед них — шестеро дітей. Як передає Euronews, урядові війська продовжили обстріл Алеппо з повітря. Основні військові операції проводилися в нафтоносній провінції Дейр-ез-Зор: бунтівники погрожували захопленням нафтогазових об’єктів. Повідомляється, що там сирійська армія знищила 30 джипів, оснащених кулеметами. Бої із застосуванням артилерії й гелікоптерів відбувалися в містах поруч з йорданським кордоном, а також у провінції Хомс — містах Растан і Талбіса, де знаходяться бази сирійської опозиції.
Міністр і урядовці Судану загинули в авіакатастрофі
Міністр у справах релігії Судану Газі Садик Абдель Рахім і ще 31 особа загинула в авіакатастрофі, яка сталася в горах Нуба. Як повідомляє Бі-бі-сі, літак, на борту якого перебували, в основному, представники політичної та військової еліти країни, прямував із Хартума до Південного Кордофану на святкування на честь закінчення священного для мусульман місяця Рамадан. Окрім міністра в справах релігії, в офіційному списку загиблих також: голова Партії справедливості Маккіа Алі Балаїль, заступник міністра у справах молоді та спорту Махждуб Абдель Рахім Туту, заступник міністра з питань туризму, археології та природи Ісса Дайфаллах, декілька високопосадових військових і представників влади штату Хартум.
У М’янмі скасували цензуру
Відучора в М’янмі скасовано попередню цензуру громадсько-політичних та релігійних видань. Про це сказано на веб-сайті міністерства інформації країни. Послаблення державного контролю над ЗМІ стало ще однією ланкою в ланцюзі реформ, які останніми роками проводить керівництво М’янми, — країни, якою 20 років правила військова хунта. Попри те, що військові як і раніше зберігають великий вплив на уряд, було здійснено шерег демократичних перетворень: прийнято нову конституцію, опозиція отримала представництво в парламенті, було відпущено на свободу багато політв’язнів. Таким чином влада М’янми домоглася часткового зняття і послаблення санкцій, які було запроваджено щодо цієї країни Заходом.
Саламатін: «Міністерства оборони України і РФ готують угоду з виробництва авіатехніки»
Міністерство оборони України спільно з Міністерством оборони Російської Федерації розробило низку спільних проектів щодо співпраці у військовій сфері, зокрема у виробництві авіаційної техніки. Про це на брифінгу заявив міністр оборони України Дмитро Саламатін, передає РБК-Україна. «За низкою спільних проектів ми вийшли на рівень підготовки угод. Йдеться про співробітництво по боротьбі з піратством, а також угоди співпраці в військово-технічній сфері, проекти міжзаводської кооперації, проектування, виробництва і післяпродажного обслуговування авіаційної техніки», — заявив Саламатін. За його словами, окрему увагу заслуговує тема використання українського військового полігона злітно-посадкових систем. Саламатін підкреслив, що спільно з російською стороною підписано протокол, згідно з яким передбачається грошовий розрахунок за послуги, що надаються за підготовку російських льотчиків палубної авіації. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міноборони РФ буде закуповувати в Україні військово-транспортні літаки Ан-70, Ан-148 і Ан-124 «Руслан».
Випуск газети №:
№147, (2012)Рубрика
День Планети