Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

11 березня, 00:00

Iндійським жінкам віддадуть третину місць у парламенті

Верхня палата парламенту Індії схвалила законопроект, що гарантує жінкам третину місць у парламенті й у регіональних законодавчих зборах. Після бурхливих дебатів законопроект схвалили 186 із 245 членів палати. Проти проголосував один член парламенту. Деякі партії бойкотували голосування. Зараз серед членів індійського парламенту лише близько 10% жінок. Ухвалення законопроекту, вперше запропонованого 1996 року, — значний крок у визнанні прав жінок в Індії, де досі зберігаються традиції патріархального суспільства. У деяких частинах країни кількість хлопчиків у сім’ях значно перевищує кількість дівчаток: жінки часто роблять аборт, дізнавшись стать майбутньої дитини. Соня Ганді, президент партії Індійський національний конгрес, назвала законопроект «дарунком жінкам Індії». Те, що рішення парламенту має історичне значення, визнав і прем’єр-міністр Індії Манмохан Сінгх. «Жінки зазнають дискримінації вдома, з ними жорстоко поводяться, в них нерівні порівняно з чоловіками права в доступі до освіти й охорони здоров’я. Цьому треба покласти край», — заявив Сінгх.

США і генсек ООН засудили рішення Iзраїлю щодо Єрусалима

Віце-президент США Джозеф Байден засудив рішення Ізраїлю дозволити будівництво нових будинків для єврейських поселенців у східній частині Єрусалима. Байден зробив цю заяву в Ізраїлі, куди приїхав у рамках свого близькосхідного турне. Також із засудженням Ізраїлю виступив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. «Він наполягає на тому, що єврейські поселення незаконні з погляду міжнародного законодавства», — цитує Пан Гі Муна представник ООН Мартін Несірські. Нагадаємо, що днями в Ізраїлі оголосили про будівництво в Східному Єрусалимі 1 600 будинків, питання про які є каменем спотикання в ізраїльсько-палестинських переговорах. Як підтвердили в МВС Ізраїлю, будівництво нових будинків заплановане в районі Рамат-Шломо у частині міста, яку палестинці хочуть оголосити своєю майбутньою столицею. Ізраїльсько-палестинські переговори, які тривали, хоча й без значного успіху, 16 років, були перервані за ініціативою палестинської сторони після ізраїльської операції в секторі Газа в грудні 2008 — січні 2009 року. Палестинці відмовлялися відновити їх, поки Ізраїль не припинить будівництво єврейських поселень на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі. У результаті уряд Нетаньяху погодився зробити 10-місячну паузу в розвитку поселень на Західному березі, але не в Східному Єрусалимі.

Художника оштрафували на 4,5 тис.дол. за карикатуру на Ердогана

Турецький суд оштрафував британського художника на 4,5 тисячі доларів за карикатуру на прем’єр-міністра Туреччини Тайіпа Ердогана, повідомило агентство Франс Пресс. За словами карикатуриста Майкла Дікінсона, суддя засудив його до штрафу в розмірі 7 тис. лір з відстроченням на п’ять років, якщо підданий Великої Британії не повторить за цей час свого «злочину». Інакше йому доведеться виплатити штраф або сісти до в’язниці. Художник опублікував карикатуру на Ердогана у вересні 2006 року. На ній прем’єр зображений у вигляді пса на повідку, зробленому з прапора США. Персонаж колажу також жує пачку доларів, а вдягнений у жилет з написом «Ми не станемо собаками Буша». Як зазначає агентство, Дікінсон намалював цю карикатуру на знак протесту проти війни в Іраку, яку тоді вели американські війська. Після публікації малюнка британського підданого, який до того моменту доволі довго жив у Стамбулі, затримали на 10 днів, після чого йому були пред’явлені звинувачення. У вересні 2008 року Дікінсона виправдали, проте в січні наступного року суд скасував це рішення.

Обама підтримав греків у боротьбі зі спекулянтами

Сполучені Штати підтримують пропозиції уряди Греції, направлені на посилення боротьби з біржовими спекулянтами. Про це заявив грецький прем’єр-міністр Георгіос Папандреу після переговорів з президентом США Бараком Обамою, які відбулися у Вашингтоні, повідомляє AFP. Глава Білого дому також пообіцяв підтримати заходи, направлені на подолання фінансової кризи в Греції, сказав Папандреу. При цьому він наголосив, що Афіни не зверталися до Вашингтона з проханням про надання фінансової допомоги. Хоча Барак Обама не говорив про фінансові проблеми Греції безпосередньо, він заявив, що США підтримуватимуть свого союзника: «Сьогодні, як колись його батько і дід, прем’єр-міністр веде Грецію через складні часи. Але, як я сказав під час нашої зустрічі в Овальному кабінеті, хороші часи або погані, народ Греції завжди знайде друга і партнера в особі Сполучених Штатів Америки». Поїздка Г. Папандреу до США є частиною його екстреної дипломатії, націленої на протидію борговій кризі в країні. Останнім часом боргова криза в Греції привернула увагу всіх країн. У зв’язку з відсутністю самодисципліни у витрачанні фінансових ресурсів, грецький уряд не може вирішити проблему накопичених після фінансової й економічної кризи боргів, що призвело до затяжної боргової кризи в країні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати