Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

21 січня, 00:00

США привітали Україну з виборами

Сполучені Штати Америки привітали Україну з успішним проведенням президентських виборів 17 січня. Вітання озвучив речник державного департаменту США Філіп Краулі, повідомляє «Голос Америки». «Ми вітаємо українців з проведенням виборів 17 січня, які, за оцінкою ОБСЄ, пройшли на високому рівні й засвідчили значний прогрес виборчого процесу в порівнянні з минулими виборами», — сказав він. «Це ще одне важливе свідчення розвитку демократії в Україні», — заявив Краулі. «Сполучені Штати очікують проведення чесного та прозорого другого туру виборів 7 лютого і готові співпрацювати з будь-яким президентом, якого оберуть українці», — додав речник держдепартаменту США.

Обама втратив у Сенаті «супербільшість»

На позачергових виборах до сенату США від штату Массачусетс переміг республіканець Скотт Браун. Із його обранням республіканці отримали 41 місце зі 100 у Сенаті, таким чином, позбавивши демократів «супербільшості» в 60 голосів, яка дозволяла їм ухвалювати закони без потреби шукати підтримки у своїх опонентів. Браун посяде місце легендарного демократа Едварда Кеннеді, який був сенатором 47 років і помер торік. Варто відзначити, що суперниці Брауна демократові Марті Коуклі не допомогла навіть підтримка президента Барака Обами, який взяв участь в завершальному передвиборному мітингу. Поразка демократів в Массачусетсі стала серйозним ударом для Обами, оскільки під загрозою опинилася реформа охорони здоров’я, на яку він продовжує робити свою основну ставку. Під час своєї кампанії Браун піддавав різкій критиці плани Обами, зокрема, заходи щодо стимулювання економіки, яких американський президент уживав на початку свого правління. Проте особливо жорстко республіканець виступав проти реформи охорони здоров’я, яку він, у разі свого обрання в Сенат, обіцяв зірвати.

У Польщі вважають Тимошенко і Януковича проукраїнськими політиками

Новий президент України, незалежно від того, хто посяде цей пост, продовжить політику наближення України до Євросоюзу та НАТО. Таку думку висловив міністр канцелярії президента Польщі Леха Качиньського з міжнародних питань Маріуш Хандзлік. Він назвав чинну главу українського уряду Юлію Тимошенко та лідера опозиції Віктора Януковича «проукраїнськими» політиками, котрі усвідомлюють, що для «України немає іншого місця, ніж як у Європі». Міністр відзначив, що Польща, яка з 2004 року вже входить в Європейський Союз, надалі підтримуватиме євроатлантичну інтеграцію українців. «Польща не бачить об’єднання Європи без України», — сказав він. Хандзлік також зауважив, що українська влада неодноразово засвідчила, що вона є надійним партнером, у тому числі — взявши участь у військових місіях у Афганістані та на Балканах, а також підтримавши суверенітет Грузії під час військового конфлікту з РФ у серпні 2008 року. «Це дуже знакові факти, які світ не забуде», — сказав він. Водночас міністр канцелярії президента Польщі наголосив, що українська влада для євроатлантичної інтеграції повинна виконати значний обсяг роботи, який не може зробити ніхто, крім самих українців.

Кишинів наполягає на виведенні російських військ із Придністров’я

Молдова наполягає на повному й безумовному виведенні російських військ і озброєння з території республіки відповідно до принципів міжнародного права та зобов’язань, узятих Росією на саміті Організації з безпеки та співпраці в Європі у Стамбулі 1999 року. З такою заявою виступив напередодні виконуючий обов’язки президента Молдови, голова парламенту Міхай Ѓімпу на зустрічі у Кишиневі з представниками групи Парламентської асамблеї ОБСЄ з Молдови, очолюваної членом парламенту Швеції Вальбурѓою Ѓабсбурѓ Дуглас. Говорячи про придністровську проблематику, Ѓімпу твердо виступив за відновлення переговорів у форматі 5+2 за участю Росії, України, ОБСЄ, Європейського Союзу, США, а також представників Кишинева й Тирасполя. Він також підкреслив, що демократизація та демілітаризація Придністровського регіону є необхідною і невід’ємною передумовою остаточного вирішення конфлікту. Ѓімпу зазначив, що Кишинів послідовно просуватиме заходи зі зміцнення довіри між двома берегами Дністра та залучення громадян до процесу демократизації та європеїзації Молдови.

У Москві затримали учасників акції на спомин Маркелова та Бабурової

У Москві були затримані 32 учасники акції на спомин про адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової, убитих рік тому. Серед них — лідер руху «За права человека» Лев Пономарьов. За даними Бі-Бі-Сі, на пікет прийшли близько 500 осіб. Зараз усіх затриманих звільнено. За словами представника ГУВС, затримано 28 осіб, котрі намагалися, за його словами, «спровокувати співробітників міліції». Зокрема, в міліції стверджують, що учасники пікету скандували гасла, запалювали фаєри і мали намір пройти до Чистих Прудів ходою, чого в мерії не санкціонували. Тим часом представник антифашистської організації «Комитет 19 января» Максим Степанов сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що до цього з властями була досягнута усна домовленість, згідно з якою пікетникам мали б дозволити прохід до Чистих Прудів. За його словами, з самого початку акції стражі порядку стали поводитися «неадекватно», зокрема, відбирали у пікетників плакати і навіть фотографії Маркелова та Бабурової. Правозахисники розглядають затримання учасників акції як порушення статті 31 Конституції РФ, згідно з якою «громадяни Російської Федерації мають право збиратися мирно, без зброї, проводити збори, мітинги і демонстрації, ходи і пікетування».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати