Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

23 грудня, 00:00

Ющенко про ключову стратегію України

Європейська інтеграція незмінно є ключовою стратегією для України, а також способом становлення як європейської незалежної демократичної держави та мотивом для проведення внутрішніх реформ. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі з президентом Європейського парламенту Єжи Бузеком. Український Президент позитивно оцінив подальше спрощення візового режиму з боку ЄС для громадян України, розвиток безвізового діалогу між Україною та ЄС, інтеграцію України до європейського освітнього простору, співробітництво в енергетичній сфері, зокрема на основі Брюссельської декларації щодо модернізації української газотранспортної системи. Відзначаючи важливість співпраці з Європейським парламентом, глава держави закликав місію представників цієї інституції взяти активну участь у спостереженні на виборах президента України. Зі свого боку, голова Європарламенту відзначив, що Європейський Союз не підтримує жодного кандидата у президенти України. Водночас він наголосив, що в Європі надзвичайно зацікавлені у вільних, чесних і прозорих виборах президента України. На думку керівника Європарламенту, під час кризи Україна не повинна сповільнювати співпрацю з ЄС та відтерміновувати переговори з надання позики за програмою stand-by. Бузек сказав, що у найближчі місяці Європарламент обговорить макрофінансову допомогу ЄС у розмірі 610 млн. євро для України. Вчора у ході зустрічі зі студентсько-викладацьким складом Інституту міжнародних відносин український президент заявив, що через кілька місяців в України і ЄС буде «найвищий політичний документ предінтеграційного характеру» — угода про асоціацію. Водночас він констатував, що зараз не кращий час, для вступу України в Європейський Союз. «Стукай не стукай — двері ЄС серйозно зачинені», — сказав Ющенко.

Високопоставлених російських чиновників перевірятимуть на детекторі брехні

Високопоставлених російських чиновників незабаром можуть розпочати перевіряти на детекторі брехні. Як пише «Российская газета», робота над відповідним законопроектом уже повністю завершена. За даними видання, в документі нарешті чітко обкреслено коло осіб, які підлягають опитуванню з використанням поліграфа. Перевірці на детекторі брехні підлягають усі громадяни Росії, котрі отримують або мають доступ до державної таємниці. Такі відомості, пояснює газета, є в будь-якому відомстві, навіть у міністерстві культури. По суті, в разі ухвалення закону прозорими стануть дії всіх вітчизняних чиновників, не лише середньої руки, а й високопоставлених. А сам поліграф може перетворитися на реальний інструмент протидії корупції й чиновницькому беззаконню, пише «Российская газета». Перевірки можуть бути регулярними й раптовими. Крім того, людина має право від них відмовитися, проте у відомстві, швидше за все, задумаються про причини відмови й можуть звільнити співробітника. Законопроект також регламентує можливість використання детектора брехні в приватному бізнесі й під час трудових суперечок. Видання нагадує, що зараз детектор брехні активно застосовується в структурах МВС.

Сербія подала заявку на вступ до ЄС

Учора Сербія подала офіційну заявку на вступ до Європейського Союзу. Відповідний документ президент країни Борис Тадіч вручив Фредеріку Рейнфельдту, прем’єр-міністрові Швеції, яка зараз головує в Євросоюзі. До складу ЄС входять 27 країн. Останніми його членами стали Болгарія та Румунія, прийняті 2006 року. Нещодавно ЄС розморозив договір з Белградом про вільну торгівлю. Чимало експертів угледіли в цьому позитивний для Сербії знак у питанні її потенційного приєднання до загальноєвропейського блоку. Проте для початку переговорів про членство Сербії належить подолати дуже важливий політичний бар’єр — зловити осіб, котрих звинувачують у воєнних злочинах під час війни на Балканах і котрі досі перебувають у розшуку. У Сербії вважають, що за останні декілька тижнів країна подолала великий шлях до зближення з Євросоюзом: набрала чинності дуже важлива торгова угода, й багато країни-членів ЄС підписали з Бєлградом угоди про безвізовий режим.

Обама пригостив юних вашингтонців печивом і прочитав їм казку

Президент США Барак Обама напередодні Різдва відвідав дитячий клуб Boys and Girls Club у неблагополучній частині Вашингтона, на північному сході, нагодував дітей солодощами й прочитав їм казку. Президент США приїхав до дітей з кошиком печива декількох видів: у формі свого домашнього улюбленця, португальського водного собаки Бо, у вигляді традиційних пряникових чоловічків, кленових листочків, ялиночок. «Ви добре поводилися? Ви впевнені, що заслужили на печиво?» — виголосив Обама традиційні запитання Санта-Клауса 27 дітям від шести до 11 років і отримав очікувану відповідь «так». «Народження немовляти Ісуса й те, що він означає для людей у всьому світі, — це можливість миру та взаємоповаги між людьми. І я дуже сподіваюся, що ви пам’ятаєте про те, що віддавати — це дуже важлива ідея Різдва. Ви знаєте, що Різдво не лише означає отримання дарунків, а й передбачає також, що ви щось робите й для інших людей. Отже, бути добрими по відношенню до мами, папи, бабусі, тіток, проявляти пошану до людей — це теж важливо», — сказав американський лідер дітям. Дітлахи не лише скуштували солодощів з Білого дому, а й почули різдвяну казку «Полярний експрес» у виконанні глави держави. Обама запитав своїх співбесідників, що б вони хотіли отримати в дарунок на Різдво, й був вражений дорожнечею їхніх запитів: діти хотіли плеєри iPod, мобільні телефони та комп’ютерні ігри.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати