Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

19 листопада, 00:00

Латвія відсвяткувала річницю Першої республіки

Учора в Ризі відбувся військовий парад, присвячений 91-й річниці проголошення незалежності Латвійської Республіки. У всій Латвії святкування цієї дати супроводжувалися різними культурними заходами, святковим богослужінням, промовами і традиційним салютом. Святкове екуменічне богослужіння в ризькому Домському соборі почалося вранці, після чого вищі посадові особи держави поклали квіти до пам’ятника Свободи, а о півдні відбулося урочисте засідання Сейму. О 14.00 на набережній 11 Листопада відбувся парад Національних збройних сил. А ввечері — традиційна хода від пам’ятника Карлісу Улманісу через Вецригу до пам’ятника Свободи, а також урочистий захід біля пам’ятника Свободи і промова президента Валдіса Затлерса. Ініціативна група запропонувала одночасно зі святковим салютом покласти початок новій традиції і всім разом виконати гімн Латвії. Громадські організації та відомі в суспільстві люди виступили з пропозицією, щоб кожний житель Латвії 18 листопада запалив свічку і поставив її у вікні свого будинку. Ініціатори акції запропонували із запаленою свічкою та світлими думками привітати свою країну з Днем народження і побажати їй жити вічно.

Ахмадінежад засумнівався в можливостях Обами...

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад вважає, що президента США Барак Обама не може вплинути на вже вироблену за кілька десятиліть політичну лінію країни стосовно Ісламської Республіки. «Обама не здатний внести реальні зміни в політичну стратегію США (щодо Ірану)», — цитує Ахмадінежада інформаційне агентство ФАРС. На думку іранського президента, Обама, який обіцяв покінчити з восьмирічною епохою правління Джорджа Буша-молодшого, що дратувало весь світ, і змінити підходи Вашингтона в зовнішній політиці, направлені, передусім, на оновлення та подолання кризи у відносинах із деякими «неугодними» США країнами, в тому числі й з Ісламською Республікою Іран, не виправдав очікування світової громадськості. «Сьогодні США не такі сильні, і прагнуть до (ще більшого) ослаблення», — зауважив він. Нагадаємо, 17 листопада президент США Барак Обама в ході свого візиту до Китаю заявив, що якщо Іран не доведе мирного характеру своєї ядерної програми, наслідки для нього неминучі.

20-річчя оксамитової революції

Чехи та словаки відсвяткували 20-у річницю оксамитової революції, що поклала кінець комуністичному режиму в Чехословаччині. У ході церемонії студенти пройшли маршем Прагою, як 1989 року це зробили їхні попередники, поклавши початок революції. Тоді демонстрації тривали майже два тижні, після чого комуністичне керівництво країни склало повноваження. З нагоди святкування в Празі відбувся рок-концерт, на якому був присутній Вацлав Гавел — один із лідерів оксамитової революції. На концерті, що був організований минулими вихідними в Празі з ініціативи Гавела, було показано відеозвернення Барака Обами. У ньому президент США високо оцінив громадянську активність жителів Чехословаччини. «Ваш сильний дух, ваша сміливість надихнули весь світ», — заявив Обама. Студенти зібралися в празькому районі Альбертов, де розташовані кілька факультетів Карлова університету. Звідти вони пройшли маршрутом учасників маршу 17 листопада 1989 року, який змінив хід історії країни.

Єлизавета II доручила парламенту посилити контроль за фінансами

Вчора королева Великої Британії Єлизавета II відкрила нову сесію парламенту країни тронною промовою. У своїй промові перед обома палатами британського парламенту королева підкреслила, що у планах уряду на наступний рік основне місце займає підтримка зростання економіки в умовах глобальної кризи. Серед біллів, які глава держави за представленням уряду представив депутатам, — проект Закону про фінансові послуги, де містяться пропозиції посилити контроль над фінансовою системою в цілому, й діяльністю банків. Окрім того, форми Закону про фіскальну стабільність мали набути зобов’язання щодо скорочення вдвічі внутрішнього державного боргу Великої Британії у найближчі чотири роки. Королева також згадала у своїй промові про проект Закону про боротьбу з хабарництвом, який покликаний оголосити нелегальним давання хабара іноземній посадовій особі для отримання або збереження бізнесу в цій країні. Компанії також нестимуть відповідальність за допущення факту виплати хабарів їхніми співробітниками або іншими компаніями від їхнього імені. Цього року семихвилинна промова королеви загалом містила 13 основних законопроектів, які парламентаріям належить розглядати у час, що залишився до чергових парламентських виборів, — приблизно 70 робочих днів. Вибори повинні відбутися наприкінці весни 2010 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати