Коротко / Планета
Олланд визнав відповідальність французів за Голокост
Президент Франції Франсуа Олланд визнав відповідальність своєї країни за депортацію євреїв у нацистські табори. Таким чином президент-соціаліст продовжив традицію правих лідерів П’ятої республіки, яку було розпочато 1995 року Жаком Шираком, повідомляє Euronews. Його попередник Франсуа Міттеран звинувачував у всьому нацистську Німеччину. Цю позицію пов’язували з тим, що президент-соціаліст товаришував з колишнім керівником поліції Віші Рене Буске. «Правда полягає в тому, що цей злочин стався у Франції і був здійснений французами. Великою заслугою президента Жака Ширака стало те, що він 16 липня 1995 року визнав цю правду. Французька республіка рішуче боротиметься з усіма антисемітськими проявами і висловами, які можуть змусити французьких євреїв відчувати себе тривожно в своїй країні», — оголосив французький президент. Свою заяву Олланд зробив на церемонії, присвяченій до 70-ї річниці подій на велодромі Дівер. Звідси 1942-го французька поліція відправила до нацистських таборів смерті 13 тисяч євреїв. Всього ж, по офіційних оцінках, з 1942 по 1944 роки з Франції було депортовано близько 76 тисяч євреїв.
Президентом Індії обрали колишнього міністра фінансів
Кандидат від правлячої коаліції Пранаб Мухерджі, що раніше займав пост міністра фінансів, отримав перемогу на президентських виборах в Індії. Про це повідомляє The Times of India. Окрім Мухерджі, за пост глави держави боровся колишній спікер індійського парламенту Пурно Агіток Сангма. Мухерджі раніше займав пост міністра закордонних справ, міністра оборони й міністра фінансів. Деякі аналітики вважають, що Мухерджі може бути активнішим на посту президента (який вважається в Індії формальним, тоді як країною управляє в першу чергу прем’єр-міністр), ніж його попередники. Зокрема, вони чекають, що 76-річний політик посприяє розв’язанню парламентської і економічної кризи. В той же час, на посту міністра фінансів Мухерджі критикували за погане управління індійською економікою. Нагадаємо, президента Індії обирають строком на п’ять років вибірники з обох палат парламенту і представники законодавчої влади деяких штатів.
Київ і Брюссель підписали угоду про спрощення візового режиму
Україна та Європейський Союз підписали вчора угоду про спрощення візового режиму. Про це у своєму Twitter повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Згідно з цією угодою до вже чинної угоди про спрощення візового режиму вносяться доповнення щодо розширення переліку осіб, які підпадають під категорії, що можуть претендувати на отримання віз до країн ЄС за спрощеною процедурою. «Ми послідовно працювали і угода стане важливим кроком до нашої ключової мети — запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України», — додав міністр. Згадана угода є підсумком дворічних переговорів щодо розширення категорій українців, яким надаватимуть візи до ЄС за спрощеною процедурою. «Посилена угода» чітко встановлює терміни видачі віз, нормалізує процедуру діяльності посередників та фіксує максимальну плату за послуги — 30 євро. Крім того, тепер українцям гарантуватиметься отримання віз не лише у посередницьких центрах, але й у консульствах країн ЄС.
За інтерв’ю із Собчак звільнено журналістку і редактора
Російська газета «Известия» розірвала контракт із журналісткою Анастасією Ніточкіною за інтерв’ю, яке та взяла у відомої телеведучої та опозиційної активістки Ксенії Собчак. Так само позбулася роботи і редактор відділу культури газети Світлана Наборщикова, яка дала завдання взяти це інтерв’ю. Про це стало відомо після того, як Собчак опублікувала на своєму блозі листування з журналісткою. «Тривалий час Арам Габрелянов (власник холдингу News Media. — Ред.) говорив про те, що «Известия» залишиться серйозним виданням і не перетвориться на філію LieNews Кремля, — коментує кореспонденцію Собчак. — Скажіть мені, колеги-журналісти і просто читачі, незалежно від вашого ставлення до мене, чи може видання, яке себе поважає, так чинити з уже взятим інтерв’ю. Сором і пекло!!!». Своєю чергою Габрелянов заявив, що інтерв’ю з Ксенією Собчак не було опубліковане, бо «воно відверто нудне, на рівень «Известий» не тягне». Проте, за словами телеведучої, це ж інтерв’ю запропонували опублікувати німецький журнал Stern, британська The Times, і «Новая газета», на сайті якої і можна ознайомитися із забороненим текстом. В інтерв’ю Ксенія Собчак розповідає про проблеми політичної журналістики в Росії, про небезпеку відчуття стабільності і про системні зміни в російському суспільстві.
Випуск газети №:
№127, (2012)Рубрика
День Планети