Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

16 липня, 00:00

Тимошенко вирушила до Південної Кореї

Вчора прем’єр-міністр Юлія Тимошенко поїхала з офіційним візитом до Кореї, де перебуватиме з 15 по 17 липня. Згідно з програмою візиту, 16 липня відбудеться зустріч Тимошенко з президентом Республіки Корея Лі Мйон Баком і прем’єр-міністром країни Хан Син Су. Також вона проведе робочий ланч із представниками провідних ділових кіл Кореї, зустрінеться з президентом компанії «SK telecom» і керівниками індустріально-промислових груп («Samil finance cooperation», «Hyundai Motors», «POSCO», «STX Energy»). Під час візиту планується підписання низки двосторонніх документів, зокрема, Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Міністерством економічних знань Кореї у галузі використання інструментів торгового захисту; Меморандуму про взаєморозуміння між Публічним акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» й Експортно-імпортним банком Кореї. Крім того, планується підписати угоду між урядами України та Кореї про реалізацію проекту створення Українсько-корейського навчального центру інформаційних технологій у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Тимошенко також візьме участь у церемонії покладання квітів до Монумента загиблим за Корею.

У Мюнхені відкрився форум «Петербурзький діалог»

Прем’єр-міністр Баварії Хорст Зеєхофер урочисто відкрив у вівторок у престижному мюнхенському готелі «Байєрішер Хоф» дев’ятий форум німецько-російського «Петербурзького діалогу». За словами Зеєхофера, «Петербурзький діалог» дає можливість якнайширшим колам громадянських суспільств двох країн узяти участь у пошуку шляхів виходу з кризи. Головною темою нинішнього форуму, за словами голови німецького Координаційного комітету Лотара де Мез’єра, стане пошук шляхів виходу з глобальної фінансової кризи, як це вбачається громадянськими суспільствами двох країн. Форум «Петербурзький діалог» було створено з ініціативи Володимира Путіна та Ѓерхарда Шрьодера, перша зустріч у рамках заходу пройшла в Петербурзі 2001 року. Відтоді щороку форум проходить по черзі в Петербурзі й містах Німеччини — 2002 року форум гостював у Веймарі, потім у Гамбурзі, Дрездені й Вісбадені. Цьогоріч «приймаючою стороною» стала столиця Баварії. Основною метою форум ставить поглиблення розвитку двосторонньої співпраці між Росією та Німеччиною в усіх сферах, подолання забобонів у взаємному сприйнятті та, таким чином, додаткове стимулювання зв’язків між двома країнами. «Петербурзький діалог» працює в формі відкритих пленарних засідань і закритих робочих груп і, як правило, не приймає жодних документів. Однак інтеграція в російсько-німецький форум різних підприємств і установ, котрі беруть участь у двосторонній співпраці, а також неурядових організацій забезпечує втілення в життя багатьох ініціатив «Петербурзького діалогу».

Скинутий президент Гондурасу закликав народ до повстання

Скинутий у результаті військового перевороту президент Гондурасу Мануель Селайя закликав співвітчизників до актів непокори, які допомогли б Селайї повернутися до влади, повідомляє агенція «Франс Прес». Нагадаємо, що в ніч на 28 червня військові підняли заколот і насильно вивезли президента Селайю до Коста-Рики. Наступного дня Національний конгрес Гондурасу одноголосно обрав голову парламенту Роберто Мічелетті тимчасово виконуючим обов’язки президента. «Народ Гондурасу має право на повстання», — заявив у вівторок Селайя на спільній із президентом Гватемали Альваро Коломом прес-конференції. На думку Селайї, повстання є законним демократичним правом народу за умов, «коли влада узурпована урядом і військовими, які його підтримують». У своїй промові скинутий президент також закликав народ Гондурасу до проведення страйків, маршів, захоплень та інших актів громадянської непокори, позаяк вони необхідні, «коли порушено демократичний устрій у країні». Перший раунд переговорів стосовно врегулювання конфлікту в Гондурасі, який тривав у коста-риканській столиці Сан-Хосе два дні — 9 і 10 липня, завершився безрезультатно. За його підсумками президент Коста-Рики Аріас закликав міжнародну спільноту не втручатися в переговорний процес і дати можливість вирішити конфлікт силами країн Центральної Америки. Селайя й тимчасово виконуючий обов’язки президента Гондурасу Роберто Мічелетті відмовилися від особистого спілкування, проте обидва провели з Аріасом окремі зустрічі.

Мір-Хусейн Мусаві створює опозиційний політичний фронт

Лідер реформістів Мір-Хусейн Мусаві, який в червні цього року програв на президентських виборах у Ірані, збирається створити політичний фронт, який матиме велику частину прав, якими володіють політичні партії, повідомила в вівторок американська газета «Лос-Анджелес таймс» із посиланням на заяву помічника опозиціонера. «Створення фронту перебуває на порядку денному Мір-Хусейна Мусаві, і ми озвучимо відповідні новини в найближчому майбутньому», — сказав помічник політика Алі-Реза Бехешті. За його словами, метою створення політичного фронту буде протистояння консерваторам, які перебувають при владі в Ірані, зокрема, президентові країни Махмуду Ахмадінежаду. На президентських виборах у Ірані, які пройшли 12 червня, чинний президент Ірану Махмуд Ахмадінежад набрав 62,63 відсотка голосів, його основний суперник Мір Хусейн Мусаві — 33,75 відсотка. Мусаві звинуватив владу в підтасовуванні результатів виборів. Акція протесту незадоволених підсумками виборів стала причиною зіткнення поліції з прихильниками опозиції. Під час зіткнень, за офіційними даними, було вбито 20 осіб, а за неофіційними — до 150 осіб. Було заарештовано 1 032 демонстранти, більшість із яких — звільнено. Ряд західних країн висловили стурбованість у зв’язку з напруженою ситуацією, яка склалася після виборів у Ірані.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати