Коротко / ПЛАНЕТА
КНДР розірвала перемир’я
Учора влада Північної Кореї заявила, що більше не вважає себе зв’язаними умовами перемир’я 1953 року, що поклало кінець Корейській війні. Як передає агентство AFP, вони пообіцяли в разі необхідності дати військову відсіч своїм противникам — Південній Кореї та державам, що її підтримують. У офіційній заяві, оприлюдненій північнокорейською стороною, також зазначається, що КНДР більше не може гарантувати безпеку судноплавства біля свого західного побережжя. «Будь-яка ворожа дія проти республіки, в тому числі — затримання та обшук північнокорейських суден, натрапить на озброєну відсіч», — заявляється в документі. Демарш, зроблений КНДР, став відповіддю на рішення Сеула приєднатися до програми з боротьби з поширення зброї масового знищення (ЗМЗ), так званій Ініціативі з безпеки в боротьбі з поширенням ЗМЗ (Proliferation Security Initiative — PSI). Програма була ініційована США 2003 року. Її головна мета — запобігання і припинення незаконного обігу матеріалів, що використовуються для створення зброї масового знищення. Північна Корея, яка 25 травня всупереч позиції ООН провела нові підземні ядерні випробування, вважає, що приєднання Південної Кореї до PSI є ворожим кроком відносно КНДР. «Наші військові, — зазначається в заяві КНДР, — після того, як США примусили свою «шавку» Південну Корею приєднається до PSI, більше не пов’язані договором про перемир’я від 1953 року».
Велика Британія за вступ Туреччини до ЄС
Велика Британія підтримує вступ Туреччини в Європейський Союз як повноправного члена. Про це в Анкарі повідомив голова британської дипломатії Девід Мілібенд. «Якщо сучасному світу варто що-небудь позитивне взяти з економічних проблем, з якими він стикається, то це зводиться до того, що Європа збагатиться за рахунок свого відкриття на схід, а не замкнеться в собі. Членство Туреччини в ЄС було б дуже позитивним для Євросоюзу», — зауважив Мілібенд після переговорів з держміністром і головним переговірником Анкари з Євросоюзом Егеменом Багишем. Турецький міністр, у свою чергу, зазначив, що процес євроінтеграції не є простим, однак його країна рішуче налаштована на входження в ЄС. «Ні в кого не повинно виникнути сумнівів у тому, що Туреччина завершить цей процес завдяки своєму терпінню, прагненню і зусиллям», — підкреслив Багиш. Нагадаємо, що переговори про вступ Туреччини до ЄС були розпочаті 2005 року. За прогнозами експертів, стати повноправним членом Євросоюзу вона зможе впродовж 10—15 років.
На Радіо Ватикану з’явиться реклама
Слова Папи на Радіо Ватикану тепер розбавлятимуться інформацією рекламодавців. 6 липня в ефір Радіо Ватикану вийде перша за всю історію існування радіостанції реклама. Такий захід викликаний необхідністю боротися з умовами світової фінансової кризи. Річне мовлення станції обходиться Ватикану в 30 млн. євро (21,4 млн дол.), і в умовах кризи святі отці вирішили знайти новий спосіб фінансування свого радіо. Першим рекламодавцем Ватикан вибрав італійську електрокомпанію, але сподівається згодом залучити охочих з усього світу. Спеціальне агентство Ватикану ретельно прослуховуватиме запропоновані рекламні ролики, щоб пересвідчитися, що вони відповідають усім моральним нормам та правилам Римської католицької церкви. Папа Римський Бенедикт XVI особисто схвалив новий комерційний експеримент. Радіо Ватикану, яке також називають Голосом Папи, — одна з найстаріших у Європі радіостанцій, що розпочала своє мовлення 1931 року і віщає на 40 мовах у всьому світі на коротких, середніх і довгих хвилях, у Римі — в FM-діапазоні, а також в інтернеті.
10 мексиканських мерів потрапили за грати
У мексиканському штаті Мічоакан сили безпеки в ході операції проти наркоторговців заарештували 27 високопоставлених урядовців, 10 із яких — мери міст. Усіх їх підозрюють у зв’язках з наркомафією та іншими організованими злочинними кланами, повідомляє Los Angeles Times. Видання зазначає, що це перший випадок масового арешту мексиканських урядовців, які перебувають на виборних посадах. Центральна влада прагне, на думку газети, позбавити наркоторговців політичного прикриття. У штаті Мічоакан базується одне з найбільш впливових і швидкоростучих угруповань наркомафії La Familia. Операція в штаті Мічоакан стала ще одним етапом масштабної війни проти наркокартелів, яку 2006 року оголосив президент Мексики Феліпе Кальдерон. Для цих цілей задіяно близько 45 тис. військовослужбовців регулярної армії. Незважаючи на прийняті заходи, рівень насильства в зв’язку з наркоторгівлею залишається високим. Лише за 2008 рік від рук наркомафії загинуло близько 7 тис. осіб, 2009 року — вже понад 1 тис. Велика частина наркотиків, що виготовляються в Латинській Америці, потрапляє до США транзитом через Мексику. Щорічний наркотрафік через американо-мексиканський кордон оцінюється в 25 млрд. доларів. Вашингтон, стурбований ситуацією, що склалася, також вживає заходів для посилення контролю за кордоном і сприяння мексиканській владі в боротьбі з наркокартелями.
Випуск газети №:
№88, (2009)Рубрика
День Планети