Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

22 квітня, 00:00

Єлизаветі II — 83

Вчора королева Великої Британії Єлизавета II (Єлизавета Александра Марія Віндзор) відсвяткувала 83-річчя. Свій день народження вона відзначила приватно у Віндзорському замку з 87-річним чоловіком герцогом Единбурзьким. На честь королеви впродовж усього дня над будівлею уряду були підняті прапори, а в центрі Лондона, у Ѓрін-парку, було влаштовано салют із 41 залпу. Королева має два дні народження — її фактичний та офіційний у червні, який святкується разом із військовим парадом. Єлизавета зійшла на престол у віці 25 років — 6 лютого 1952 року — і стала 40-м британським монархом. За 57 років її правління змінилося вже 11 прем’єр-міністрів Великої Британії. Офіційно королева Єлизавета II є головою Англіканської церкви та правлячим монархом 16 держав-членів Співдружності націй. Окрім Великої Британії, це Австралія, Антігуа і Барбуда, Багамські острови, Барбадос, Беліз, Гренада, Канада, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Соломонові острови, Тувалу та Ямайка. У королеви Єлизавети ІІ і її чоловіка, з яким вона перебуває у шлюбі з 1947 року, четверо дітей: спадкоємець престолу принц Уельський Чарльз, принцеса Анна, герцог Йоркський принц Ендрю і граф Уессекський принц Едвард.

Газета New York Times отримала п’ять премій

Газета New York Times отримала Пулітцерівську премію в п’яти категоріях: журналістське розслідування, новини, міжнародна журналістика, фотографія і критика. Газета Las Vegas Sun отримала премію в категорії «Служіння суспільству» за репортажі про високу смертність серед будівельників. У категорії «міжнародна журналістика» кращими було визнано матеріали New York Times, які освітлювали дії США в Пакистані та Афганістані. Співробітника New York Times Девіда Барстоу було вдостоєно нагороди за журналістське розслідування зв’язків між військовими оглядачами, котрі виступають в американських ЗМІ, і військово-промислового комплексу США. В категорії «новини» журі відзначило репортажі газети про секс-скандал, який призвів до відставки губернатора штату Нью-Йорк Еліота Спітцера. Фоторепортера New York Times Деймона Вінтера було відзначено за знімки, зроблені під час президентської кампанії Барака Обами. Кожному лауреату Пулітцерівської премії виплачується 10 тис. доларів; переможець у категорії «Служіння суспільству» отримує золоту медаль. Премія названа ім’ям американського видавця Джозефа Пулітцера, який помер 1911 року. Вона присуджується з 1917 року.

США відкинули критику Москви щодо вчень у Грузії

Вашингтон розглядає призначені на травень учення НАТО у Грузії як «нормальну складову частину взаємовідносин» між Північноатлантичним альянсом і Тбілісі. У держдепартаменті США зазначили, що мета вчень — «допомогти Грузії наблизитися до виконання стандартів НАТО». Постійний представник РФ у НАТО Дмитро Рогозін заявив в ефірі програми «Вести» на одному з російських державних телеканалів, що Москва відмовиться від участі в переговорах із НАТО на рівні начальників генеральних штабів, якщо Альянс не скасує вчення у Грузії. «Для НАТО нічого не змінюється. Зустріч начальників Генштабів держав НАТО відбудеться, і Росія залишається запрошеною», — сказав офіційний представник альянсу Джеймс Аппатурай. За його словами, Альянс за рік оповістив Росію про майбутні вчення у Грузії, які, як вважають у НАТО, «не загрожують стабільності в регіоні». «Росія не має жодного права диктувати нам свої умови, й було б краще, якби вона відмовилася від коментарів стосовно вчень НАТО у Грузії та початку процесу деокупації грузинської території», — заявив голова МЗС Грузії Ѓріѓол Вашадзе. За його словами, проведення військових учень є суверенним правом його країни.

Армія Шрі-Ланки взяла в кільце тамільських «тигрів»

Армія Шрі-Ланки готова до проведення заключної операції проти тамільських «тигрів». Влада країни відвела сепаратистському угрупованню, що потрапило в оточення, 24 години, щоб здатися, пригрозивши в іншому випадку рішуче зломити опір. Однак бойовики «Тигрів звільнення Таміла Ілама» (ТЗТІ) проігнорували заклик влади Шрі-Ланки. Тим часом ООН побоюється, що тисячі громадян, які перебувають у зоні конфлікту, можуть бути використані бойовиками як живий щит. За даними оонівських чиновників, нині бойовики з організації ТЗТІ контролюють територію з 65-тисячним населенням. У зв’язку з цим ООН закликає уряд Шрі-Ланки виявляти стриманість. Напередодні бойовики ТЗТІ відкрили вогонь по цивільних особах, які намагалися втекти з зони конфлікту. Повідомляється також, що таміли взялися за насильне вербування дітей у свої ряди для збільшення своєї чисельності. Терористичне угруповання ТЗТІ веде боротьбу за створення незалежної тамільської держави на півночі острова Шрі-Ланка з 1983 року. З середини 2007 року урядова армія провела низку успішних бойових операцій проти бойовиків ТЗТІ. Нині територія, яку займають повстанці, скоротилася до 20 квадратних кілометрів. За весь час протистояння в країні загинули понад 70 тисяч осіб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати