Коротко / ПЛАНЕТА
Польща і Литва проти переговорів Росії та ЄС
Президенти Литви і Польщі Валдас Адамкус і Лех Качиньський вважають передчасними поновлення переговорів між Росією та Європейським Союзом про нову базову угоду, оскільки, на їхню думку, Москва не до кінця вивела свої війська з Грузії. «Нова партнерська угода несумісна з військовими вторгненнями Росії до сусідніх країн. Ми ще раз підкреслюємо важливість висновків саміту ЄС, затверджених всіма главами держав ЄС 1 вересня, і нагадуємо, що переговори про угоду між ЄС і Росією можуть бути відновлені лише після того, як Росія виведе військові сили з Грузії і відведе їх на позиції, які вони займали до 7 серпня», — говориться в опублікованій у Вільнюсі і Варшаві спільній декларації двох президентів. У документі міститься заклик до міжнародної громадськості і урядів країн Євросоюзу зажадати від Росії остаточного і беззастережного виведення її армії з території Грузії згідно з домовленостями від 12 серпня, який європейські керівники затвердили на саміті 1 вересня.
Повстанці Конго звинувачують уряд у розв’язанні війни
Представник повстанських загонів народу тутсі заявив, що уряд Демократичної Республіки Конго (ДРК) «розпочав війну», відмовившись від прямих переговорів із повстанцями. Про це повідомила агенція Франс Прес. Раніше уряд ДРК відмовився від проведення прямих переговорів із повстанцями, лідер яких до цього загрожував владі країни переворотом у разі відмови від переговорів. Останнім часом у ДРК протиборство між повстанськими загонами народу тутсі та урядовими військами, підтримку яким надають миротворці ООН, набуло характеру повномасштабної війни із застосуванням важкого озброєння. Війська бунтівного генерала Нкунді перебувають усього в 10 кілометрах від столиці провінції Північне Ківу міста Гоми.
Статки Абрамовича оцінено
Британський суд підрахував майно російського мільярдера Романа Абрамовича: в 134-сторінковій постанові Королівського суду Лондона суддя Крістофер Кларк розкрив усі подробиці життя Абрамовича, навіть кількість днів, які він провів у Великій Британії минулого року, — 57. Уперше широкій публіці стало відомо все про розкішний спосіб життя Абрамовича — про його невеличкий флот з шикарних яхт, про маєтки й замки в різних куточках світу, пише британська газета The Guardian. У позовній заяві, пред’явленій Абрамовичу, говорилося, що його енергетична компанія «Югранефть» обманним шляхом придбала 50% акцій нафтового родовища в Сибіру. Проте олігарх зміг довести суду, що не є «особою, котра постійно проживає в Британії», тому справа не може слухатися в Лондоні.
Як заявив суддя, «він проводив у Росії більше часу, ніж деінде, і його ділові й особисті інтереси зосереджені в Росії». Аби це встановити, судді довелося провести дослідження в особистому житті олігарха. Як з’ясувалося, сім років тому в Абрамовича вже були «замок у Франції, власність у Англії, а також яхта, літак і вертоліт». Відтоді його бізнес-імперія розрослася, й він, згідно з представленим документом, придбав активи «вартістю в мільйони доларів у США, Франції, на Сардинії, в Карибському морі». Частина його власності була втрачена через торішнє розлучення — його колишня дружина Ірина отримала, наприклад, три з чотирьох дорогих будинків у Британії.
Також у постанові сказано, що він володіє двома лижними будиночками в штаті Колорадо, віллою на Сент-Бартсі, замком у Франції, «будинком історичної цінності», орендованим у російського уряду, а також колишнім будинком Леоніда Брежнєва в Москві.
Нагадаємо, що Роман Абрамович посідає 15 місце в списку найбагатших людей планети за версією журналу Forbes і п’яте місце в списку найбагатших людей Європи. Видання оцінює його статки в 23,5 млрд. доларів.
8 доларів за голос виборця
Витрати кандидатів на посаду Президента США — сенаторів Барака Обами і Джона Маккейна — для отримання голосу одного виборця становлять близько 8 доларів за один голос, у той час як на попередніх виборах 2004 року ціна голосу одного виборця становила 5,5 долара, повідомляє агенція Ассошиейтед Прес. Вартість одного голосу було обчислено шляхом розподілу загальної суми фінансових коштів, зібраних Обамою (639 млн. доларів) і Маккейном (360 млн. доларів), на прогнозоване число виборців (приблизно 130 тис. осіб), які візьмуть участь у президентських виборах. Точна вартість одного голосу виборця залежатиме від підсумкової явки. За оцінкою вашингтонського неурядового Центру за відповідальну політику, нинішні вибори, які включають вибори президента, всього складу палати представників, а також однієї третини сенату Конгресу США, є найдорожчими в американській історії й обійдуться в рекордну суму — 5,3 млрд. доларів.
Випуск газети №:
№200, (2008)Рубрика
День Планети