Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

24 вересня, 00:00

Євросоюз підтримає слабкі регіони України

В Україні стартував новий проект Євросоюзу для підтримки стабільного регіонального розвитку. Його метою є подолання диспропорцій між «заможними» і так званими депресивними українськими регіонами, повідомляє «Німецька хвиля». Проект ЄС, розрахований на чотири роки, повинен підтримати слабкі регіони та фінансово їм допомогти. Директор проекту Поль Єпсен розповів, що Єврокомісія виділила на це 6 млн. євро. Ще 9 млн. євро дадуть на розвиток інфраструктури одному з міст-переможців конкурсу: Рівному, Прилукам, Ізюму чи Свердловську. Як зазначив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України Анатолій Ткачук, з початком цього проекту ЄС українська влада хоче покласти початок новій регіональній політиці. А. Ткачук підкреслив, що для цього потрібно модернізувати українське законодавство і впровадити нові регіональні інституції.

У Білорусі стартували вибори

Учора в Білорусі почалося дострокове голосування на парламентських виборах, призначених на 28 вересня. На 110 місць у Палаті представників Національних зборів претендують близько 280 кандидатів, у тому числі 75 представників опозиції. Нагадаємо, що 21 вересня опозиційна рада Об’єднаних демократичних сил Білорусі прийняла ухвалу відмовитися від ідеї бойкотувати вибори, незважаючи на порушення, допущені владою. При цьому білоруська опозиція попереджала про можливу неучасть у парламентських виборах, заявивши, що опозиція «залишає за собою право зняти всіх своїх кандидатів за декілька днів до основного дня голосування». 20 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив Заходові відмовою від діалогу у випадку, якщо західні країни не визнають підсумків парламентських виборів. Раніше Лукашенко заявив, що вибори повинні пройти гласно й демократично. У відповідь Рада міністрів зі спільних справ і зовнішніх відносин ЄС заявила, що проведення чесних і демократичних виборів у Білорусі стане передумовою для часткового скасування санкцій проти цієї країни і розвитку відносин у торгівлі та культурному обміні.

Переговори в Болівії провалилися

Переговори між урядом Болівії та опозицією з урегулювання соціально-політичної кризи в країні знов зайшли в глухий кут. Як повідомили офіційні джерела, після п’яти днів наполегливих переговорів сторонам так і не вдалося прийти до угоди, яка б задовольнила всіх і сприяла виходу Болівії з кризи. Головним каменем спотикання залишається проект нової конституції, що захищає інтереси корінного індіанського населення, який уряд пропонує винести на загальне голосування вже цього року. Опозиція готова прийняти проект за умови включення до основного закону положень, які гарантують регіонам повну автономію, на що не можуть піти болівійська влада, не бажаючи допускати розколу країни. Невдоволення болівійських департаментів викликає також вилучення в них центральним урядом частки газової ренти, яка пішла на виплату пенсій по старості. Напередодні переговори між президентом Ево Моралесом і опозицією вже зривалися, у зв’язку з протестом проти арешту губернатора департаменту Пандо Леопольдо Фернандеса. Він звинувачується в підбурюванні до заворушень, в ході яких загинуло 26 осіб.

В Iндії через повінь загинуло 119 осіб

119 людей загинуло в Індії внаслідок повені, викликаної мусоном, повідомила вчора агенція Associated. Велика частина загиблих припадає на штат Уттар Прадеш, де жертвами стихійного лиха стали 70 осіб, 17 людей загинуло в східній частині Орісси, де в декількох місцях стався розлив річки Маханаді. Ще 32 людини загинуло на півночі країни в штаті Хімачал Прадеш, де проливні дощі викликали численні обвали. В одній лише Оріссі було евакуйовано 266 тис. Людей, яких було розміщено в 261 таборі для тимчасових переселенців, проте ще понад півмільйон було відрізано повінню від іншої частини країни і перебуває в небезпеці. Зв’язок із ними здійснюється за допомогою військових вертольотів. Повінь почалася в п’ятницю внаслідок тривалих злив. На вчорашній день рівень води знизився, проте в ряді місць він продовжує сягати трьох метрів. Нагадаємо, що в серпні найсильніша повінь сталася в штаті Біхар, де вийшла з берегів річка Коси, яка затопила місця мешкання понад мільйона людей. У червні затопленими виявилися великі території в штатах Орісса, Західна Бенгалія та Ассам.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати