Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

29 травня, 00:00

Єгипет: ісламіст і соратник Мубарака вийшли у другий тур президентських виборів

На президентських виборах у Єгипті у другий тур виходять представник «Братів-мусульман» Мохаммед Мурсі та колишній прем’єр-міністр в уряді Хосні Мубарака Ахмед Шафік, повідомляють державні ЗМІ країни. Кандидат від ісламістів, як повідомляється, набрав 25,3% голосів, а колишній соратник Мубарака отримав 24,9%. Офіційно результати першого туру будуть оголошені у вівторок. Другий тур президентських виборів відбудеться 16 й 17 червня. Міжнародні спостерігачі назвали перший тур президентських виборів у Єгипті історичним досягненням. Проте для багатьох єгиптян, особливо для учасників торішніх масових народних виступів, вибір між ісламістом і представником старої влади — це вибір з двох лих. І «Брати-мусульмани», і представники виборчого штабу Шафіка закликають прибічників революції голосувати за своїх кандидатів, звинувачуючи опонентів у спробі звести нанівець досягнення революції. Представник Шафіка Ахмед Сархан, звертаючись до прихильників змін, сказав, що програма колишнього прем’єра націлена на майбутнє, а «Брати-мусульмани» хочуть створити «ісламську імперію». Ісламісти звернулася до єгиптян із закликом голосувати в другому турі за Мохаммеда Мурсі, якщо вони підтримують результати «арабської весни» й не хочуть повернення в минуле.

Радбез ООН засудила насильство в Хулі. Росія закликає не квапитися

У сирійському Ідлібі й низці передмість Дамаска тисячі людей висловили обурення вбивствами в селі Хула неподалік від Хомса. Тут, як повідомляють очевидці, загинули 116 людей, серед них понад 30 дітей. Рада Безпеки ООН, заслухавши повідомлення глави місії спостерігачів генерала Роберта Муда, засудила насильство в Хулі й закликала негайно вивезти все важке озброєння із сирійських населених пунктів і відкликати війська. Зі свого боку, перший заступник постпреда РФ при ООН Олександр Панкін закликав Радбез утриматися від поспішних висновків: «Ми серйозно занепокоєні й обурені тим, що сталося напередодні й на день раніше. Ці події вимагають ретельного розслідування перед тим, як Рада вчинить якісь дії або відреагує так, як відреагувала зараз. Це правда, що генерал Муд навів дані очевидців про танки й використання важкої артилерії». У той же час, Панкін наголосив, що не відома причина подій, тим паче що серед убитих у Хулі були й ті, хто дістав вогнепальні поранення в голову зблизька. Масова розправа сталася напередодні візиту до Дамаска спецпосланця ООН і ЛАД з мирного врегулювання в Сирії Кофі Аннана, що може ускладнити його місію. Офіційний Дамаск заперечує причетність військових до вбивств у Хулі й пообіцяв створити комісію з розслідування обставин трагедії.

Глава МВФ закликала греків сплачувати податки. Елліни образилися

Висловлювання директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард про кризу в Греції викликали в неділю політичний скандал незадовго до нових парламентських виборів у країні. Раніше в інтерв’ю газеті «Гардіан» Лагард заявила, що африканські діти більш потребують допомоги, ніж жителі Афін, і що грекам час навчитися сплачувати податки. МВФ є ключовим донором багатомільярдної кредитної підтримки Греції в обмін на жорстке скорочення витрат, яке є головним чинником в економічній рецесії останніх років. Лідер грецького ліворадикального руху СІРІЗА Алексіс Ципрас назвав висловлювання Лагард неприйнятними. Лідер лівоцентристської партії ПАСОК Евангелос Венізелос, який був на посаді міністра фінансів одним з головних прибічників кредитної угоди, назвав слова директора МВФ образливими. «Своїм тоном пані Лагард образила грецький народ. Я закликаю її переглянути свої заяви», — написав Венізелос у своєму блозі в Twitter. У свою чергу, Лагард написала на своїй сторіночці на Facebook, що симпатизує грекам. «Я говорила багато разів, що я дуже симпатизую грецькому народові у зв’язку з викликами, з якими він стикається. Тому МВФ підтримує Грецію в її зусиллях, спрямованих на подолання кризи й повернення до економічного зростання, створення робочих місць і стабільності», — написала Лагард.

Тоні Блер дасть свідчення про зв’язки із News Corporation

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер надасть свідчення у справі про незаконне прослуховування переговорів ряду британців з боку медіахолдингу News Corporation. Експерти чекають, що Блер розповість про свої зв’язки з главою ЗМІ Рупертом Мердоком. Ще до початку свого перебування на чолі уряду політик-лейборист вирушив до Австралії 1995 року, щоб виступити перед керівництвом News Corporation. Таблоїд The Sun, що входить до конгломерату, незабаром після виступу Блера став підтримувати Лейбористську партію в своїх публікаціях, на противагу традиційній орієнтації на електорат консерваторів. Раніше один з колишніх міністрів Лорд Пітер Мандельсон категорично відкинув звинувачення в можливій змові між корпорацією й лейбористами, що перемогли на парламентських виборах 1997 року, проте заявив слідству, що відносини сторін, можливо, були «тіснішими, ніж слід було б».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати