Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

22 липня, 00:00

Варшаву та Вашингтон зблизили позиції щодо ПРО

Позиції Польщі та США в питанні протиракетного щита зблизилися. Про це вчора у Варшаві заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сикорський після зустрічі із заступником держсекретаря США з країн Європи та Євразії Деніелом Фрідом. Нагадаємо, що однією з умов можливої угоди Варшава називає модернізацію своєї армії і системи ППО за підтримки Вашингтона. Польський міністр повідомив, що в ході переговорів із Фрідом обговорювалися важливі питання двосторонніх польсько-американських відносин. Також Сикорський зазначив, що Варшава розчарована позицією Росії щодо розміщення на польській території елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО). Голова МЗС Польщі нагадав, що ПРО є оборонною системою, що не представляє загрози для Росії. На його думку, було б краще, якби концепція протиракетного щита отримала офіційну підтримку з боку НАТО. Сикорський висловив надію, що Сполучені Штати солідарно допоможуть Польщі впоратися з наслідками можливих кроків Москви.

Росія та Китай остаточно визначили кордони

Учора Росія та Китай підписали протокол, що остаточно визначив лінію кордону рікою Амур. Документ підписали глави зовнішньополітичних відомств двох країн Сергій Лавров і Лі Чжаосин. Досі між Росією та Китаєм залишалася невизначеною лінія державного кордону на її східній частині стосовно чотирьох островів на Амурі. «Протокол-опис лінії російсько-китайського державного кордону на східній частині РФ ставить крапку в прикордонному розмежуванні, переговори щодо якого зайняли понад 40 років», — зазначається в поширеному повідомленні МЗС. Вступ у дію відповідних документів, як вважає МЗС РФ, додасть додатковий імпульс розвитку добросусідських зв’язків між Росією та Китаєм, насамперед — різнопланового співробітництва прикордонних районів двох країн. Острів Тарабаров буде повністю відданий Китаю, а Великий Уссурійський острів при злитті рік Амур і Уссурі — лише частково. Лінія кордону, згідно з документом, проходить як серединою рік, так і сушею. Територія обох ділянок (близько 375 кв. км) розподіляється приблизно навпіл.

Для Обами Афганістан залишиться «головним фронтом війни з терором»

Афганістан залишиться для США головним фронтом «війни проти терору». Про це заявив кандидат від демократичної партії на посаду президента США Барак Обама під час візиту до Кабула в рамках масштабного міжнародного туру, що триває. «Ми повинні зрозуміти, що ситуація дуже хитка і вимагає невідкладних дій. І я впевнений, що Афганістан повинен бути головним центром уваги, центральним фронтом у битві проти тероризму», — підкреслив сенатор Обама після зустрічі з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм. Також Обама заявив, що настав час виправляти помилки, що допустила адміністрація Джорджа Буша. У подальших планах кандидата на Білий дім — Ірак, Йорданія, Ізраїль, Німеччина, Франція і Велика Британія. У ході міжнародного туру, як зазначають спостерігачі, Обама сподівається продемонструвати себе як людину, яка добре розбирається в питаннях, пов’язаних із безпекою: саме ця сфера вважається найслабкішою ланкою його виборчої кампанії. На початку минулого тижня Обама пообіцяв, що якщо він виграє листопадові вибори, то перекине в Афганістан підкріплення в складі щонайменше двох додаткових бойових бригад — загальною чисельністю до 10 тис. осіб. Крім того, він додав, що американським військовим потрібно більше уваги приділяти саме Афганістану, а не Іраку.

Браун виступив на підтримку Ізраїлю

Учора прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун повідомив ізраїльському парламенту, що його країна зробить усе, щоб запобігти появі ядерної зброї в Ірані. У своєму зверненні до депутатів кнесету Браун різко розкритикував заклики іранського президента Махмуда Ахмадінеджада стерти Ізраїль з карти світу. «Всім, хто сумнівається в праві Ізраїлю на існування й представляє загрозу для його громадян, ми кажемо: ізраїльтяни не просто мають право тут жити, а жити вільно і в безпеці», — зазначив британський прем’єр. Він також закликав Тегеран згорнути розробку ядерної програми й нагадав іранській владі про можливі подальші економічні санкції та ізоляцію у випадку, якщо вони проігнорують вимоги світової спільноти. За словами представника кабінету Гордона Брауна, санкції можуть торкнутися енергетики. Наприклад, Тегеран може позбавитися доступу до обладнання для нафтопереробних заводів. Гордон Браун став першим в історії прем’єр-міністром Великої Британії, який виступив у парламенті Ізраїлю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати