Коротко / ПЛАНЕТА
Травневе турне Президента Ющенка
12 травня Президент України Віктор Ющенко відвідає з одноденним офіційним візитом Литву, де зустрінеться з литовським колегою і проведе переговори з прем’єр-міністром і главою сейму. Як повідомила Ірина Ваннікова, цей візит «присвячений розвитку відносин між двома країнами». Крім того, В. Ющенко відвідає Музей жертв геноциду, відкриє експозицію про Голодомор в Україні 1932—1933 рр. і візьме участь у церемонії покладання вінка до Меморіалу загиблим у боротьбі за незалежність Литви. 13 травня Президент України відвідає Ізраїль з одноденним робочим візитом для участі в урочистостях з нагоди 60-ої річниці заснування цієї держави. 14—15 травня Віктор Ющенко відвідає з робочим візитом Велику Британію, де зустрінеться з прем’єр-міністром Гордоном Брауном, принцом Ендрю, лідером консервативної партії Великої Британії Девідом Камероном і виступить перед членами Палати лордів і Палати общин. І. Ваннікова додала, що в ході візиту В. Ющенко виступить у Королівському інституті міжнародних справ «Четем Хаус» на тему «Прогрес України після помаранчевої революції». Крім того, в Лондоні український президент візьме участь у церемонії відкриття виставки, присвяченій пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 рр.
15 тис. людей стали жертвами урагану в М’янмі
Як мінімум 15 тис. людей стали жертвами циклону «Наргис», який обрушився минулими вихідними на М’янму, і число загиблих може продовжити зростати з надходженням новин з дельти річки Іраваді — району, який найбільш постраждав від стихії. Тільки в одному місті Богалей загинуло 10 000 людей. Цей циклон став найсмертоноснішим для регіону з 1991 року, коли стихія забрала 143 тис. життів у Бангладеш. Кількість зниклих безвісті становить 30 тис. чоловік. Масштаб біди сягнув таких розмірів, що військовий уряд був вимушений прийняти міжнародну допомогу, від якої країна відмовлялася навіть під час руйнівного цунамі 2004 року. Зі слів єврокомісара з гуманітарної допомоги Луї Мішеля, Єврокомісія виділила 2 млн. євро на першу термінову допомогу постраждалим від урагану у М’янмі. В Янгоні, де четвертий день немає електрики, люди вишикувалися в кілометрові черги за питною водою. Жителі міста займаються розбиранням завалів та, використовуючи підручні засоби, прибирають повалені дерева.
Відставка по-ірландському
Прем’єр-міністр Ірландії Берті Ахерн, котрий обіймав цей пост упродовж останніх одинадцяти років, учора офіційно пішов у відставку. Він підкреслив, що це рішення є його особистим вибором і спрямоване на оновлення політичного життя у країні. Ахерн також оголосив про те, що йде з поста лідера правлячої ірландської партії Fianna Fail. У серпні минулого року Берті Ахерн побив рекорд безперервного перебування при владі голови ірландського уряду за всю історію країни. Раніше він заявляв, що піде у відставку не раніше, ніж йому виповниться 60 років, тобто 2011 року. Однак у вересні минулого року опозиція стала домагатися відставки Ахерна, звинувачуючи прем’єра у хабарництві. Раніше прем’єр уже свідчив у справі про незаконне отримання від друзів і представників бізнесу суми в розмірі 150 тисяч доларів на початку 90-х рр. Спеціальний парламентський трибунал продовжує розслідування відносно Ахерна. Сам прем’єр у своїй прощальній промові заявив, що «не зробив нічого неправильного». Він додав, що готовий захищати свою невинність перед трибуналом.
Інвестиційні можливості для сусідів ЄС
Європейська комісія створює новий інвестиційний фонд для країн-сусідів Європейського Союзу для реалізації проектів у сфері енергетики, транспорту й захисту навколишнього середовища. Про це вчора повідомила європейський комісар з питань зовнішньої політики і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. Нові ініціативи під назвою «Сусідські інвестиційні можливості» (СІМ) мобілізують додаткові фонди для інфраструктурних проектів, переважно в енергетичному, транспортному секторах, а також у сфері захисту навколишнього середовища за допомогою надання грантів європейськими фінансовими інститутами. У Єврокомісії відзначають, що в нинішньому році в рамках європейської політики сусідства вже виділено 100 млн. євро з 700 млн., передбачених на період 2007— 2013 років. Передбачається, що інвестиційні можливості залучать внески від усіх країн-членів ЕС. Географічно СІМ буде поширюватися на такі країни, як Вірменія, Азербайджан, Єгипет, Грузія, Йордан, Ліван, Молдавія, Марокко, Палестина, Туніс і Україна.
«Рік ілюзій і регресу» для Саркозі
У день річниці свого тріумфального обрання президентом Франції Ніколя Саркозі зазнає нападів із боку преси, лівої опозиції та населення, констатують французькі ЗМІ. Згідно з опитуванням інституту BVA Opinion, політику Саркозі схвалює лише 32% населення, тоді як невдоволені першим роком роботи нового президента 64% французів — такий високий показник негативних оцінок діяльності глави держави спостерігається вперше за 27 років. Нагадаємо, що 6 травня 2007 року Саркозі переміг у другому турі президентських виборів, набравши 53,06% голосів виборців і випередивши таким чином кандидата від Соціалістичної партії Сеголен Руаяль. Але проведення непопулярних соціально-економічних реформ, скорочення купівельної спроможності громадян і зайва увага до особистого життя нового глави держави призвели до різкого падіння його рейтингу. Соціалістична партія Франції підготувала президенту Ніколя Саркозі «подарунок» до річниці його правління — 3 млн. листівок і 300 тисяч плакатів під заголовком «Рік разом із Саркозі — рік ілюзій і регресу».
Випуск газети №:
№80, (2008)Рубрика
День Планети