Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

30 жовтня, 00:00

Ірак попереджає Туреччину

Міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі заявив про серйозні наслідки введення турецьких військ на північ Іраку з метою атаки на бойовиків Робітничої партії Курдистану (РПК). У інтерв’ю Бі-Бі- Сі Зебарі назвав нинішню кризу «надзвичайно серйозною» та звинуватив Туреччину в неготовності шукати мирне розв’язання конфлікту. За словами міністра, Туреччина не виявила інтересу до пропозицій Іраку щодо врегулювання ситуації. Туреччина, заявив Зебарі, зажадала від Іраку видати керівництво РПК, що переховується на території Іраку. Міністр назвав це вимогою, яку неможливо задовольнити. «Вони перебувають поза нашим контролем. Вони в горах, вони озброєні», — заявив Зебарі. Разом із тим, урядовець визнав, що Туреччині неможливо перешкодити в її прагненні вжити заходів до бойовиків РПК, що переховуються у важкодоступних гірських районах. Проте, зазначив Зебарі, 100 тисяч турецьких солдатів, що перебувають біля кордону з Іраком, змушують побоюватися того, що Туреччина планує набагато більш серйозну атаку на Ірак, аніж раніше заявлений військовий рейд.

Шотландський лідер хоче референдуму про незалежність

Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд заявив, що не відступиться від своєї мети — провести 2010 року референдум про незалежність. Він виступав на конференції очолюваної ним Шотландської національної партії в місті Евімор. Його партія проводить конференцію вперше після перемоги на виборах до регіонального парламенту 3 травня 2007 року. Тоді націоналісти, головним передвиборним гаслом яких було проведення референдуму, майже подвоїли свою участь в місцевому органі представницької влади. Першим діянням Салмонда на посту прем’єра стало перейменування шотландської «виконавчої адміністрації» на «уряд». Однак націоналісти мають у парламенті Шотландії лише 47 мандатів зі 129, і вони змогли сформувати уряд виключно тому, що депутати від загальнобританських партій — лейбористи, консерватори та ліберал-демократи — не можуть домовитися між собою. Салмонд не пояснив, яким чином він має намір провести через парламент ухвалу про референдум при такому співвідношенні сил, заявивши лише, що «чим краще ми керуватимемо, тим вищою буде підтримка нашої справи».

Китай — «неперевершена держава за числом смертних вироків»

Китай, Іран і Пакистан, за даними ООН, очолили «чорний» список держав, які більше за інших страчували 2006 року. «З 51 держави, які зберігають страту, в 40 при владі перебувають диктаторські, авторитарні чи невільні режими», — говориться в доповіді, представленій учора в штаб-квартирі ООН. На рахунку Китаю — понад п’ять тисяч страчених, що становить 98,8% від усіх смертних вироків у світі, виконаних минулого року. За деякими експертними оцінками, також наведеними в доповіді, насправді китайський список страчених може досягнути восьми тисяч осіб. «Китай є неперевершеною в сучасній історії державою за числом смертних вироків», — зазначається в доповіді. Іран посідає друге місце за числом виконаних страт — 2006 року тут було повішено щонайменше 215 осіб, в тому числі семеро неповнолітніх, що є порушенням міжнародної конвенції про права дітей. Доповідачі ООН зазначають, що, незважаючи на те, що формально страчені в своїй більшості звинувачувалися в злочинах, пов’язаних із поширенням наркотиків, багато хто з них належав до числа опонентів уряду. Число страчених у Пакистані минулого року становило 82 людини.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати