Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

04 квітня, 00:00

США: у студентів стріляв медбрат?

«Ставайте в ряд, я вас вбиватиму», — так вітав клас колишній студент медичного факультету приватного християнського коледжу Ван Го в каліфорнійському Окленді. Його слова сприйняли як жарт. Але він перейшов до діла: 30 пострілів, семеро вбитих, троє поранених. Багатьом дивом вдалося врятуватися: одна з вчительок закрила двері прямо перед носом стрільця. «Декілька чоловік змогли закритися на ключ, вони ховалися під партами, ви можете собі уявити, як вони перелякались. Рятувальникам довелося у деяких випадках вибивати двері, тому що вони були зачинені, і можливості відімкнути їх не було. Там були поранені, нам довелося виносити їх звідти», — говорить глава оклендської поліції Ховард Джордан. Поки що відомо, що стрільцеві було 43 роки, у нього два громадянства — США і Південної Кореї. Він вчився в коледжі на медбрата, але декілька місяців не з’являвся на заняття. «Він встав і почав як божевільний стріляти по класу, поранив одного хлопця в груди, ще в когось влучив. Потім хтось побіг. Потім все змішалося. Я бачив, як виносили два тіла», — каже один з очевидців. Потім вбивця стрибнув в один з припаркованих поруч з коледжем автомобілів і намагався сховатися від поліції в торгівельному центрі. За даними слідства, він діяв поодинці і був озброєний лише одним пістолетом. Цей інцидент став найкривавішим за останні п’ять років. Що штовхнуло 43-річного чоловіка на нещадний розстріл однокурсників, поки невідомо.

ФАРК звільнив десятьох заручників із числа колумбійських поліцейських

Десять заручників, що утримуються в полоні угрупуванням Революційні збройні сили Колумбії (ФАРК), було передано гуманітарній місії. Ті, хто провів у джунглях майже 13 років, привезли і своїх вихованців, які скрашували їм перебування далеко від дому та рідних. У аеропорту їх зустрічали представники гуманітарної організації, які вели переговори з лівими екстремістами. З джунглів заручників доправили на військову базу вертольотом. Це останні заручники з числа співробітників поліції і військових, захоплені бійцями ФАРК. Але в руках угрупування ще залишаються близько 700 людей. У Боготі прибулих зустрічали як героїв, їх рідні приїхали туди з різних кінців країни. З кінця 1990-х ФАРК неодноразово пропонував обміняти захоплених співробітників силових структур на бойовиків, що утримуються у в’язницях, але влада не погоджувалася. Торік ФАРК оголосила про готовність розпочати мирний діалог з урядом Колумбії.

Расмуссен похвалив Грузію за відданість Альянсу

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен похвалив Грузію за відданість євроатлантичному курсу, приймаючи грузинського президента Михаїла Саакашвілі в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі вчора. «Грузія є особливим партнером НАТО, більше того, вона є найкращим прикладом партнерства. Ваші війська пліч-о-пліч з військами НАТО воюють у досить важких умовах. Грузія пройшла досить довгий шлях прогресу, і я вірю, що цей шлях буде продовжено», — сказав він. Расмуссен також нагадав, що Грузія представлена другим за чисельністю контингентом у місії в Афганістані, й схвалив плани Тбілісі подвоїти сили. Тим часом, генсек зазначив, що «парламентські вибори в Грузії є важливим іспитом демократії й шансом побачити, наскільки далеко ви пішли». У березні члени НАТО й Тбілісі погоджували комплекс заходів для подальшої підтримки процесу реформ у Грузії: зокрема щодо зміцнення реформи державної служби, підвищення взаємодії з Альянсом і зміцнення цивільного контролю над діяльністю сектора оборони й безпеки.

«Антисанітарія» по-європейськи: зловився на плагіаті — забирайся!

Президент Угорщини Пал Шмітт став третім високопоставленим європейським чиновником після президента Німеччини Крістіана Вульфа та міністра оборони цієї країни Карла цу Гуттенберга, котрий йде у відставку під тиском громадськості. Нагадаємо, що Вульфа звинуватили в «конфлікті інтересів», а цу Гуттенберга в плагіаті наукової роботи. А скандал з президентом Угорщини спалахнув на тому ж грунті: після того, як стало відомо, що на 180 з 215 сторінок своєї дисертації, написаної 1992 року, він використовував уривки з роботи болгарського експерта Ніколая Георгієва без посилання на джерело. У своїй промові перед депутатами Шмітт сказав: «Згідно з Конституцією Угорщини, президент втілює єдність нації. Це означає, що в поточній ситуації, коли мої особисті проблеми розділяють народ, а не об’єднують його, мій обов’язок — перервати служіння нації й піти з посади глави держави». До такого рішення, продиктованого кодексом честі, Пал Шмітт, вірний соратник прем’єр-міністра Угорщини консерватора Віктора Орбана, прийшов не відразу. Після звинувачення у плагіаті під час написання докторської дисертації минулого четверга університет Будапешта позбавив його наукового ступеня. У відповідь на протести, учасники яких вимагали його негайної відставки, Шмітт спочатку заявив, що наукова діяльність (і зокрема написана 20 років тому дисертація про історію Олімпійських ігор) не стосується його роботи на посаді глави держави. Таке пояснення не задовольнило багатьох угорців, які вважають, що президентство й плагіат — дві речі несумісні.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати