Коротко / ПЛАНЕТА
Ізраїль готовий відмінити візовий режим з Україною
Візовий режим між Україною та Ізраїлем може бути відмінений протягом найближчих року-двох, заявив офіційний представник МЗС Ізраїлю Ярів Овадья, повідомляє українська служба «Німецької хвилі». Напередодні спеціальна міжміністерська комісія ізраїльського уряду рекомендувала відмінити в’їзні візи для громадян Росії. Ізраїльський міністр туризму Іцхак Ааронович, який виступав ініціатором реформи, назвав рішення спецкомісії «торжеством здорового глузду». Очікується, що після затвердження рекомендацій урядом, запропоновані зміни вступлять у дію вже з початку нового року. Якщо експеримент зі скасуванням віз для росіян виявиться успішним, наступною країною, з якою буде встановлений вільний режим пересування, стане Україна. На повідомлення про ці нововведення позитивно відреагував ізраїльський бізнес. Зокрема, голова торгової палати «Ізраїль — Україна» Лев Леваєв заявив, що скасування візового режиму з обраними країнами СНД дозволить принаймні вдвічі збільшити товарообіг між державами і створити нові робочі місця.
Меркель знову названа найвпливовішою жінкою світу
Канцлер ФРН Ангела Меркель названа найвпливовішою жінкою у світі. Другий рік поспіль Меркель займає перше місце у списку, який складає журнал Forbes. Державний секретар США Кондолізза Райс перебуває на четвертій позиції, а британська королева Єлизавета II — на 23-й. На 25-му місці перебуває американський сенатор Хіларі Клінтон, яка претендує на перемогу на президентських виборах у США в 2008 році. П’ять із 10 перших місць журнал Forbes віддав діловим жінкам. На третьому місці — Хо Чин, голова сінгапурської компанії Temasek Holdings, на п’ятому — Індра Нуї з компанії PepsiCo. Синтія Керол, яка очолює гірничовидобувну компанію Anglo American, — на сьомому місці. Голова Лондонської фондової біржі Клара Ферс, друга найвпливовіша жінка Великої Британії за версією Forbes, опинилася на 54-му місці. Зі списку 100 найвпливовіших жінок випала Шеррі Блер, дружина колишнього британського прем’єр-міністра Тоні Блера. У 2005 році вона займала 62-ту позицію завдяки роботі чоловіка.
Саркозі проти анонімних доносів і за скорочення кількості чиновників
Президент Франції Ніколя Саркозі заявив про свій намір заборонити громадянам писати анонімні доноси, зокрема на тих, хто не платить податків. «Я доручив міністру юстиції Рашиді Даті заборонити практику анонімних доносів. Якщо хтось когось хоче викрити, нехай пише своє ім’я», — заявив Саркозі вчора, представляючи економічні реформи асоціації підприємців Франції Medef. «Навіщо тоді пояснювати нашим дітям, що колабораціонізм, уряд Віші — це темна сторінка нашої історії, і в той же час терпіти ведення контролю за сплатою податків, засновуючись на анонімних доносах?» — підкреслив глава французької республіки. На його думку, «лист без підпису може бути направлений лише в одному напрямі — в сміттєвий кошик». Він також заявив про намір скоротити вдвічі кількість чиновників, зокрема — голів адміністративних центрів. Глава французької держави пообіцяв, що скорочення кадрів не буде різким. «Усі структури будуть спрощені, всі непотрібні інститути скасовані, а кількість голів адміністративних центрів скоротиться вдвічі», — зазначив Саркозі, додавши, що цю реформу він проведе «разом із чиновниками».
Європейці підтримують посилення співпраці з сусідніми країнами
Опитування, проведене для Європейської Комісії Євробарометром, підтверджує, що значна більшість людей у країнах-членах ЄС підтримують зусилля з поглиблення співробітництва з країнами, які межують із Союзом. Переважна більшість опитаних вважають важливою співпрацю з сусідами в питаннях боротьби з організованою злочинністю та тероризмом, довкілля та енергетики, економічного розвитку, імміграції, демократії, освіти та навчання. Більшість європейців переконані, що допомога сусідам з боку ЄС може сприяти поширенню миру та демократії поза межами Союзу, і майже половина з опитаних вважають, що сусідні країни насправді бажають співпрацювати з ЄС задля запровадження внутрішніх реформ.
Комісар із зовнішніх зв’язків та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер сказала: «Це опитування підтверджує, що обізнаність про Європейську політику сусідства (ЄПС) зростає всередині ЄС і що європейці зрозуміють переваги постійного розвитку відносин із країнами, з якими ми маємо спільні морські й суходільні кордони. Поглиблюючи співпрацю з питань злочинності, торгівлі, енергетики або міграції, ми приносимо відчутну користь для нас самих і для наших сусідів». За її словами, Європейська політика сусідства — це безпрограшна політика: допомога нашим найближчим сусідам у досягненні процвітання й стабільності перетворює Європу на краще місце для життя.
Випуск газети №:
№146, (2007)Рубрика
День Планети