Коротко / ПЛАНЕТА
Баррозу: Україні ще далеко до вступу в ЄС
Україна, як і Туреччина, не зможуть у найближчому майбутньому вступити в Європейський Союз, заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. Він назвав Україну однозначно європейською країною. «Однак ні ми, ні Україна не можемо в цей час подужати її вступ в ЄС. Її чекає доля Туреччини. Ми взяли на себе зобов’язання вести переговори з Туреччиною. Переговори — це одна річ, вступ — інша. Переговори з Анкарою продовжуватимуться й надалі, але до фактичного вступу їй ще далеко», — цитує «Франкфуртер альгемайне цайтунг» голову Єврокомісії. Потрібно нагадати, що 12 липня Європарламент закликав Раду ЄС надати Україні європейську перспективу в новій посиленій угоді, яку країна повинна укласти з Євросоюзом на початку 2008 року. Євродепутати вважають, що нова посилена угода між Україною та ЄС може стати угодою про асоціацію, що дасть можливість Україні поглибити її відносини з ЄС і продовжити рух до членства в ЄС. У той же час документ закликає до здійснення необхідних реформ в Україні для наближення її до ЄС.
Росіяни найбільше довіряють федеральній владі
Федеральній владі довіряють 67% росіян, що значно вище, ніж рівень довіри регіональній владі (49%) і місцевому самоврядуванню (43%). Такі результати опитування Всеросійського центру вивчення громадянської думки (ВЦВГД). Довіра 43% опитаних до місцевої влади нівелюється недовірою 42% респондентів. До регіональної влади опитані настроєні прихильніше (49% проти 35%), і ще краще — до федеральної влади (67% проти 22%). Виконавчій гілці влади довіряють дві третини росіян (64%), не довіряє чверть опитаних (25%), 11% важко визначити своє ставлення. Законодавчій і судовій гілкам влади довіряють менше половини респондентів — 43%-45%, не довіряють їм майже стільки ж опитаних 40%- 41%. Вищим судовим інстанціям довіряє половина росіян (49%), регіональним — 38%, місцевим — 34%. Відчувають недовіру до федеральної судової влади 31% опитаних, до крайових і обласних — 40%, до міських і районних — 45%.
Саакашвілі підвищить офіцерам зарплату й доплатить за англійську мову
Із січня 2008 року місячна зарплата офіцера грузинської армії становитиме 1000 лари ($606). Про це заявив президент Грузії Михаїл Саакашвілі на зустрічі з офіцерами в новому приміщенні міноборони в Тбілісі. За знання іноземних мов офіцери грузинської армії отримуватимуть грошові надбавки від 100 до 150 лари (близько $60 — 80 доларів). За словами президента, кожний офіцер грузинської армії після підписання контракту отримає у своє користування упоряджене житло. «Я впевнений, що ніхто з офіцерів не йде в армію за житлом і високими зарплатами, оскільки немає вищого привілею, ніж захистити й об’єднати свою батьківщину», — заявив Саакашвілі. Він пообіцяв максимально зміцнювати армію, у тому числі й за рахунок закупівель новітнього озброєння. Саакашвілі заявив і про успішне здійснення програми підготовки резервістів. «Ми зараз переходимо на підготовку в місяць п’яти тисяч резервістів. Я спочатку поставив завдання з підготовки 100 тисяч резервістів, але гадаю, що в Грузії є потенціал підготувати 200 тисяч резервістів», — уточнив грузинський президент.
Узбекистан проведе приватизацію по-новому
Узбекистан прийняв оновлену програму приватизації, розраховану на термін до 2011 року. Постанова «Про заходи з подальшого поглиблення процесів приватизації та активного залучення іноземних інвестицій в 2007 — 2010 роках», передбачає кардинальне скорочення частки держави в статутних капіталах підприємств провідних стратегічних галузей, підвищення ролі приватної власності в розвитку економіки країни. Документ повинен забезпечити широке залучення прямих іноземних інвестицій для модернізації, технічного й технологічного переозброєння виробництва, забезпечення на цій основі збільшення випуску якісної, конкурентоспроможної, орієнтованої на експорт продукції. Постанова затверджує перелік підприємств і об’єктів, державні активи яких повністю реалізовуються на публічних торгах у приватну власність. Внаслідок приватизації, що проводиться в країні з 1992 року, приватний сектор став переважати майже у всіх сферах економіки, на його частку припадає понад 75% ВВП.
Велика Британія переживає «повінь століття»
Населення центральних і західних графств Англії переживає «повінь століття». Важче за все доводиться людям, які мешкають біля берегів рік Темзи й Северн. Рівень води в обох ріках перевищив показники 1947 року, який досі в Великій Британії вважався «точкою відліку» для повеней. У багатьох ріках центра й заходу Англії вода піднялася на шість метрів вище норми. Через повені затопленими виявилися водозабори та електричні підстанції, у результаті тільки в графстві Глостершир кількість людей, які залишилися без питної води та електрики, наближається до 420 тисяч. У деяких районах графства Вустершир великі ділянки суші перебувають під шаром води товщиною в два метри. Експерти з Англії та Уельсу вважають, що ситуація критична — пік повеней ще не пройдений. На зміцнення протипаводкових споруд необхідно близько мільярда фунтів стерлінгів ($2 млрд.). Британські страхувальники вже підраховують збитки — сумарні виплати за підсумками повеней за останні два місяця досягають двох мільярдів фунтів ($4 млрд.) і перевищили всі аналогічні показники останніх 20 років.
В’єтнам переобрав президента
Національні збори (НС) В’єтнаму обрали президента країни. Ним став 65-річний Нгуєн Мінь Чиєт, який займає цю посаду з червня 2006 року. Він отримав підтримку 487 з 490 депутатів, що брали участь у голосуванні. Раніше Чиєт працював на посаді секретаря міському компартії В’єтнаму найбільшого міста країни Хошиміна. Голосування щодо кандидатури президента відбулося в рамках першої сесії нацзборів 12-го скликання, яка проходить у ці дні в Ханої. 493 депутата цього скликання були обрані за підсумками загальних зборів, що відбулися 20 травня. Президент подав на розгляд НС кандидатури на посади віце-президента, голови верховного народного суду й верховної народної прокуратури. Глава держави також запропонував переобрати Нгуєн Тан Зунга на посаду прем’єр-міністра.
Випуск газети №:
№121, (2007)Рубрика
День Планети