Коротко / ПЛАНЕТА
У Вірменії перемогли провладні партії
Республіканська партія Вірменії, яку очолює прем'єр-міністр Серж Саркісян, перемогла на парламентських виборах, набравши майже 33% голосів. На другому місці — партія «Процвітаюча Вірменія», що підтримує нинішню владу, за яку проголосували 14,7% виборців. На третьому — партія «Дашнакцутюн» — 12,8% голосів, що входить в правлячу коаліцію. Опозиційна партія «Орінац Єркір» опинилася на четвертому місці — за неї проголосували близько 7% виборців. Опозиційні партії «Республіка» й «Нові часи», а також блок «Імпічмент» звинуватили владу в незаконному вкиданні виборчих бюлетенів і підкупі виборців. Тим часом, голова місії спостерігачів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) Борис Фрлец заявив, що «минулі парламентські вибори були серйозним кроком уперед у порівнянні з усіма попередніми виборами й загалом у цілому пройшли відповідно до міжнародних демократичних стандартів».
Американський президент з диригентською паличкою
Президент США Джордж Буш диригував симфонічним оркестром із 400 музикантів, включаючи 50 музикантів державного симфонічного оркестру штату Вірджинія. Це відбулося на урочистому святкуванні 400-річчя Джеймстауна (штат Вірджинія) — першого поселення вихідців із «старого світу» на території нинішніх США. Виступ голови Білого дому відбувся в присутності першої леді США Лори Буш, губернатора штату Вірджинія Тімоті Кейна та інших високопоставлених гостей. Буш взяв диригентську паличку в диригента оркестру Джоанн Фалетти й «допоміг» оркестру зіграти кілька пасажів відомого американського патріотичного маршу The Stars and Stripes Forever, який відповідно до рішення американського конгресу є офіційним державним маршем США. «Хоча Фалетта потім дала високу оцінку диригуванню президента, аудиторії здалося, що його (Буша) уявлення про ритм не зовсім збіглося з уявленнями музикантів», — констатує газета «Річмонд таймс-диспэтч».
Папа винуватить марксизм у проблемах Латинської Америки
Папа Римський піддав критиці «авторитарні уряди» Латинської Америки. Як і його попередник Іоанн Павло II, Бенедикт XVI звинуватив у проблемах, з якими зіткнувся регіон: «розгнузданий капіталізм» і вплив марксизму, який глибоко засів у багатьох католиках, ті залишки «теології звільнення», з якою він боровся ще будучи кардиналом. Він виступив на регіональній єпископській конференції у Бразилії, завершуючи таким чином свій п'ятиденний візит до цієї країни. «Марксистська система, там, де вона пробилася у владу, залишила сумну спадщину не тільки економічного й екологічного знищення, але також і хворобливе руйнування людського духу», — заявив Папа 169 єпископам, що з'їхалися на двотижневу конференцію. Найважливішими чинниками, що заважають подальшому розвитку католицизму в Латинській Америці, експерти називають зростання євангелічних церков і традиційно консервативні погляди Ватикану на різні проблеми сучасності. Раніше Папа визнав, що у Бразилії, найбільш населеній католицькій країні світу, церква зараз переживає «важкі часи». У 2000 році лише 74% бразильців вважали себе католиками, тоді як у 1980-му ця кількість дорівнювала 89%.
Ахмадінежад поклявся помститися США
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад поклявся «жорстоко помститися» Сполученим Штатам, якщо вони вирішать атакувати його країну, повідомило агентство Рейтер. США повинні розуміти, що «якщо вони здійснять таку помилку, помста Ірану буде жорстокою, вони за це поплатяться», — заявив він на прес-конференції в Абу-Дабі (ОАЕ). Ахмадінежад зазначив, що країни Близького Сходу повинні позбутися дислокованих на їхній території іноземних військових контингентів, які, на його думку, істотно ускладнюють ситуацію з безпекою в регіоні.
Японія хоче відмовитися від «пацифізму»
Верхня палата парламенту Японії вчора дала добро на проведенні референдуму щодо внесення змін у конституцію країни, схваливши урядовий законопроект. Після цього він прямує на підпис прем'єр-міністра Сіндзо Абе. При цьому референдум може відбутися лише через три роки, а поправки в конституцію будуть внесені не раніше 2013 року. Головною метою поправок, які уряд збирається внести в основний закон, який діє без змін із моменту його прийняття в 1947 році, є пацифістська стаття, яка забороняє Японії мати свою армію й брати участь у бойових діях. Уряд країни вважає це положення застарілим, яке не відповідає сучасним вимогам. Разом із тим, влада налаштована зберегти принцип відмови Токіо від ведення воєн для врегулювання міжнародних конфліктів.
Випуск газети №:
№76, (2007)Рубрика
День Планети