Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

18 квітня, 00:00

США стурбовані діями проти «незгодних»

Держдепартамент США стурбований через застосування сили, яке направлене проти учасників «Маршів незгодних» у Москві, Санкт-Петербурзі й інших містах Росії. Про це заявив офіційний представник держдепартаменту США Шон Маккормак. За його словами, США стривожені тим, що російська влада вдається до жорстких заходів проти учасників маршів, повідомляє ІТАР- ТАРС. «Люди, — на його думку, — повинні мати можливість вільно висловлювати свою думку, можливість мирно протестувати та брати участь у виборах». Ці права повинні бути основою «будь- якої демократичної системи». Раніше із критикою дій російської влади проти учасників «Маршів незгодних» виступила Єврокомісія. «Ми надто стурбовані подією, — заявила прес-секретар Крістіане Хоман. — Свобода слова та зборів — дуже важливі цивільні права, й Росія офіційно визнала їх, підписавши відповідну конвенцію ООН».

Саркозі та Руаяль зрівняли позиції

Правоцентристський кандидат на посаду президента Франції Ніколя Саркозі втратив лідерство по відношенню до кандидата від соціалістів Сеголен Руаяль, і обидва претенденти отримали б рівну кількість голосів у другому турі виборів, свідчать дані опитування громадської думки. За даними дослідження, проведеного на замовлення газети Le Parisien, у першому турі 22 квітня Саркозі випередить Руаяль, однак у другому турі, який призначено на 6 травня, голоси виборців розподіляться порівну. До цього моменту, Саркозі лідирував в опитуваннях громадської думки, які проводилися з початку року.

Миротворці ООН усе ж таки поїдуть до Дарфуру

Уряд Судану дав згоду на розміщення в регіоні Дарфур на заході країни трьох тисяч миротворців ООН. Вони стануть доповненням до семи тисяч службовців Африканського союзу (АС). Конфлікт, який триває вже чотири роки у Дарфурі, в якому, з одного боку, беруть участь чорношкірі повстанці, а з іншого — провладне арабське ополчення «Джанджавід», призвів, за офіційними даними, до загибелі понад 200 тис. осіб. Ще 2,4 млн. жителів регіону стали біженцями. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав «дуже позитивною ознакою» рішення, ухвалене в умовах постійного тиску з боку світової спільноти. У ході другої стадії цього плану, зазначив Пан Гі Мун, передбачається перекидання до Дарфуру вертольотів ООН і бойових машин піхоти, які покликані посилити позиції миротворців Африканського союзу. У понеділок міністр закордонних справ Судану Лам Аколь заявив, що його країна повністю згідна із другою стадією плану, однак Хартум поки не погодився на розміщення в Дарфурі ще 20 тис. службовців АС, на чому наполягає ООН.

В університеті Вірджинії вбито 33 людини

У технологічному університеті в містечку Блексбург, штат Вірждинія, злочинець відкрив вогонь із двох пістолетів. У результаті загинули 33 людини, включаючи злочинця, який відкрив стрілянину, й майже три десятки людей отримали поранення різного ступеня. Губернатор штату Вірджинія Тім Кейн оголосив про запровадження у зв’язку із трагедією надзвичайного стану у штаті. Президент США Джордж Буш виступив зі спеціальною заявою з Білого дому. Він зазначив, що очолювана ним адміністрація та федеральний уряд США готові сприяти всім необхідним владі штату. Ім’я особи, яка стріляла не розголошується, але повідомляється, що злочинець був 24-річним громадянином Китаю, який приїхав за студентською візою. Правоохоронні органи мають встановити, чому керівництво інституту не перекрило територію та не привело у дію систему екстреного сповіщення про небезпеку відразу ж після того, як злочинець зробив перші постріли. Нагадаємо, що спочатку він застрелив двох студентів у одному з гуртожитків, а за дві години потому відкрив вогонь на вулиці в іншій частині території інституту, що призвело до масових жертв.

Дві премії — в одні руки

Американське видання The Wall Street Journal перемогло у двох номінаціях найпрестижнішої нагороди в галузі журналістики — Пулітцеровської премії — «За служіння суспільству» (серія розслідувань махінацій на фінансовому ринку) та за висвітлення міжнародного життя (за гострі репортажі про розвиток капіталізму в Китаї). За досягнення в репортерстві відзначена портлендська газета The Oregonian за репортажі про історію пошуку та порятунку сім’ї, яка зникла в горах. У номінації «розслідування» лауреатом премії став Бретт Блекледж із The Birmingham News за його матеріали про корупцію в системі дворічних коледжів. За сенсаційну новостійну фотографію — єврейська жінка протистоїть ізраїльським солдатам у ході евакуації одного з поселень у рамках урядової програми розмежування — отримав премію Одед Баліті (агентство Associated Press). Матеріали про те, як голові американської адміністрації вдається обійти вимоги законодавства, принесли премію кореспонденту Boston Globe Чарлі Севеджу. Пулітцерівські премії присуджуються Колумбійським університетом у Нью-Йорку. Розмір премії становить десять тисяч доларів. Єдина премія, не забезпечена грошовим призом, — «За служіння суспільству» являє собою золоту медаль, яка вручається самому виданню, а не його журналістам.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати