Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

12 квітня, 00:00

МЗС України дякує США за підтримку євроатлантичного курсу країни

Міністерство закордонних справ України висловлює подяку США за підтримку євроатлантичного курсу країни. «10 квітня підписаний президентом США Джорджем Бушем прийнятий 26 березня палатою представників і сенатом Акт консолідації свободи через НАТО, він набув статусу закону США. Цим документом Сполученими Штатами — членом НАТО й стратегічним партнером України — підтверджується відповідність Албанії, Грузії, Македонії, України й Хорватії вимогам американського закону про членство в НАТО від 1994 року й право цих країн на отримання від США фінансової допомоги з метою підтримки їхньої інтеграції в Альянс», — говориться в заяві МЗС України, розповсюдженій вчора. «Висловлюючи вдячність американській стороні за підтримку євроатлантичного курсу України, МЗС особливо відзначає виваженість прийнятого акта, що віддає належне ролі особливого партнерства Україна — НАТО, десятиріччя якого виповнюється цього року, дає високу оцінку внеску в забезпечення регіональної безпеки», — зазначає МЗС України.

Райс просить Москву не підтримувати сепаратизм

Держсекретар США Кондолізза Райс закликала Росію поважати територіальну цілісність Грузії й не допомагати сепаратистам в Абхазії та Південній Осетії. «Ми чекаємо, що Росія вплине на своїх сусідів, тому що всі й завжди впливають на сусідів, але цей вплив повинен мати форму поваги незалежності цих держав, а у випадку Грузії — повагу територіальної цілісності Грузії», — заявила вона на зустрічі з журналістами в держдепартаменті у вівторок. «Це означає — не робити нічого, що передбачало б право сепаратистських рухів у Південній Осетії або Абхазії претендувати на незалежність», — продовжила вона. Цими днями в Раді Безпеки ООН йде дискусія щодо абхазького питання, яка, як очікується, завершиться в п’ятницю прийняттям резолюції про продовження мандата миротворчої місії Об’єднаних Націй. Тим часом засідання РБ у вівторок закінчилося скандалом. Російський представник в ООН Віталій Чуркін демонстративно залишив залу.

Росія має намір нарощувати озброєння у відповідь на ПРО США

Москва, можливо, буде нарощувати свої стратегічні наступальні озброєння у відповідь на розміщення елементів американської протиракетної оборони (ПРО) поблизу кордонів Росії, заявив російський посол при ООН Віталій Чуркін. Виступаючи на сесії Комісії ООН із роззброєння, він підкреслив, що Росія не може розглядати реалізацію американської глобальної програми ПРО ізольовано, як суто оборонну акцію. «Вона порушує стратегічну рівновагу у світі й веде до створення потенціалу першого обеззброюючого удару», — заявив Чуркін. Він також розповів про те, що Росія підготувала міжнародний договір про запобігання «зоряним війнам»: «Нами підготовлений проект Договору про запобігання розміщенню зброї в космосі, застосування сили або загрози силою щодо космічних об’єктів». За його словами, цей договір перешкодить появі нової — космічної — сфери протистояння.

Воронін готує «кардинальні» заходи для прискорення економічного розвитку Молдови

Президент Молдови Володимир Воронін через 10 днів запропонує парламенту три взаємопов’язані пропозиції щодо лібералізації молдавської економіки. «Я розраховую на те, що цих 10 днів буде достатньо, щоб депутати й суспільство оцінили масштаб і безповоротність змін, що готуються. Досить жити в умовах подвійної бухгалтерії», — заявив Воронін на засіданні уряду. Президент повідомив, що перша пропозиція — це амністія капіталу, яка пропонується для всіх без винятку громадян і підприємств. Друге — це податкова амністія для всіх видів загальнодержавних податків і зборів. Третє — це новий радикальний підхід до податку на прибуток від підприємницької діяльності. Відповідно до цієї ініціативи, податок на прибуток для всіх економічних агентів буде рівний нулю. Щодо очікуваних ефектів від лібералізації економіки, президент зазначив, що якщо говорити про макроекономічні ефекти, то серед них головними є: підвищення капіталізації економіки, активізація інвестиційного процесу й зниження інфляції.

США розблокували рахунки Північної Кореї

Влада Макао розблокувала банківські рахунки КНДР у Banco Delta Asia, повідомила вчора офіційний представник грошової влади Макао Венді Ау. «Рахунки розблоковані, їхні власники можуть отримати гроші в будь-який час», — заявила вона, відмовившись від подальших коментарів. Півтора року тому рахунки були заарештовані під тиском із боку Вашингтона через підозри в причетності їхніх власників до відмиття грошей і поширення фальшивих стодоларових купюр. Однак експерти не змогли знайти доказів цьому, і КНДР настояла, щоб спершу повернули гроші, а потім обговорювалося згортання її ядерної програми на шестисторонніх переговорах. Разом із тим, влада США заборонила своїм фінансовим інститутам які-небудь зв’язки з банком Banco Delta Asia, де зберігалися гроші Північної Кореї. За даними південнокорейського видання, у банку в Макао було заморожено близько 50 рахунків, на яких зберігається понад $24 млн. КНДР у свою чергу готова протягом 30 днів зупинити ядерний реактор і прийняти інспекторів МАГАТЕ, заявив у середу заступник міністра закордонних справ Північної Кореї Кім Ге Гван на зустрічі в Пхеньяні з губернатором американського штату Нью-Мексико Біллом Річардсоном.

Глава Киргизстану погодився урізати свої повноваження

Президент Киргизстану Курманбек Бакiєв підписав проект закону про поправки до конституції, який передбачає скорочення повноважень глави держави на користь парламенту, й передав документ на розгляд парламенту, розповів прем’єр Алмазбек Атамбаєв. «Проект закону (про поправки до конституції) підписаний президентом і направлений до парламенту... Закон, який урізує його (повноваження) досить сильно», — зазначив Атамбаєв. «Це рішення компромісне, де враховані інтереси всіх сторін, де додержаний баланс влади», — додав він. За його словами, після прийняття цього документа законодавчим органом уряд і прем’єр повинні піти у відставку, однак президент і парламент залишаться на своїх посадах. Парламентські фракції, за законопроектом, дістають право висувати кандидатуру прем’єра й міністрів, після чого президент призначає кабінет міністрів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати