Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

04 квітня, 00:00

США розвивають відносини з незалежними сусідами Росії

Адміністрація Джорджа Буша буде продовжувати активно розвивати свої взаємовідносини з сусідніми з Росією державами колишнього СРСР, хоча це іноді важко сприймається російською стороною, заявила держсекретар США Кондолізза Райс. «Я розумію, що після багатьох десятиріч і навіть багатьох століть абсолютно інших взаємовідносин із цими країнами Росії часом доводиться важко спостерігати за тим, що ці країни стають вільними й незалежними державами з власним комплектом міжнародних відносин, але для Росії важливо усвідомити, що США будуть ставитися до цих країн як до рівних, а не як до держав-васалів Росії», — зазначила глава зовнішньополітичного відомства США. Підкресливши, що напруженість виникає в американо-російських відносинах у тих випадках, коли питання торкається «наслідків холодної війни чи наслідків кінця Радянського Союзу», Райс високо відзначила співпрацю США з Росією щодо Ірану, КНДР, глобальних проблем, нерозповсюдження, а також з боротьби з ядерним тероризмом. «У плані міждержавних відносин справи в нас йдуть відносно добре», — повідомила вона, додавши, що США при цьому непокоїть низка аспектів внутрішньополітичної ситуації в Росії.

Іран планує будівництво нової АЕС

Іран збирається будувати нові атомні електростанції, заявив учора віце-президент Ірану Парвіз Давуді. «Ми дуже серйозно збираємося будувати й розвивати атомні електростанції», — зазначив Давуді. При цьому він підкреслив, що резолюції Ради Безпеки не зможуть зупинити ядерну програму Ірану. «Незаконні дії не зможуть позбавити Іран його права на мирні ядерні технології. Вороги хочуть розв’язати психологічну війну (проти Ірану), однак, враховуючи мудрість іранського народу, ця війна буде мати вельми незначні наслідки», — наголосив віце-президент. У цей час в Ірані з допомогою російських фахівців завершується будівництво першої АЕС у Бушері.

Саакашвілі поверне в Абхазію вигнанців

Конфлікт із Сухумі не є грузино-абхазькою проблемою, і Грузія готова мирним шляхом повернути в Абхазію вигнаних звідти представників всіх національностей, стверджує Саакашвілі. Таку заяву він зробив на військовій базі в Сенакі на заході Грузії, де дислокований перший обов’язковий призов на резервну службу в збройні сили країни. За словами президента Грузії, «населення Абхазії складало близько 600 тисяч осіб, тоді як нині — менш ніж 100 тисяч; це вигнані з Абхазії не тільки етнічні грузини, а й греки, естонці, грузинські євреї, українці». «Усіх цих людей ми повинні повернути, включаючи абхазів, велика частина яких також звідти вигнана, їхні права скасовані, а власність вилучена», — зазначив Саакашвілі. Президент Грузії підкреслив, що Грузія більше ніколи не буде коліносхиленою, але її метою не є приниження абхазів. Також Саакашвілі застеріг від «розтягнення території Грузії» й такої спроби ззовні.

Найкраще місто для роботи — Цюріх

Найбільш сприятливим містом у світі для роботи знову визнано Цюріх. Услід за ним ідуть: ще одне швейцарське місто Женева, австрійська столиця Відень, канадське місто Ванкувер і новозеландський — Окленд. Ці дані наводить консалтингова фірма Mercer, яка складає щорічний рейтинг якості життя. Компанія спеціалізується на оцінці трудових ресурсів і надає інформацію для кадрових і бухгалтерських відділів міжнародних корпорацій, щоб вони могли правильно розрахувати розмір командировочних для своїх співробітників, виходячи з реальних умов для життя та роботи в конкретному місці. Під час складання загального рейтингу фахівці Mercer враховують близько сорока параметрів, у тому числі — рівень життя населення, соціальну стабільність, безпеку, кліматичні умови, стан навколишнього середовища, розвиток інфраструктури, охорони здоров’я та культури, а також доступність товарів і послуг. Найкращі показники мали міста Європи й Австралії. Найгірші — країни третього світу. Останнє місце посів Багдад. Не кращі оцінки отримали африканські міста Браззавіль, Бангі та Хартум.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати