Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

03 березня, 00:00

ЄC подовжить санкції щодо Білорусі й відкладе перегляд справи Узбекистану

Держави Європейського Союзу продовжили дію санкцій щодо Білорусі ще на один рік і відклали перегляд обмежень для Узбекистану до кінця травня 2007 року. Відстрочення запланованого на цей місяць перегляду справи Узбекистану повинне бути схвалене міністрами закордонних справ 27 країн ЄС у понеділок, у той час як продовження дії санкцій щодо Білорусії набуде офіційного статусу в кінці цього місяця. ЄС ввів заборону на видачу віз і заморозив активи понад 30 представників Білорусі, у тому числі — президента країни Олександра Лукашенка, після переобрання його на посаду президента на виборах у березні 2006 року. Захід не визнав результатiв виборів, назвавши їх сфальсифікованими. Щодо Узбекистану ЄС ввів обмеження на торгівлю продукцією військового призначення, заборонив видачу віз 12 представникам цієї країни й частково припинив двосторонні переговори в листопаді 2005 року. Підставою для цього стало використання Узбекистаном надмірної, на думку ЄС, сили для придушення заворушень у місті Андижан у травні 2005 року.

Рамзан Кадиров став президентом Чечні

Рамзан Кадиров затверджений на посаді президента Чеченської республіки на спільному засіданні обох палат чеченського парламенту. Крім Кадирова, в списку кандидатів, поданому на розгляд президенту Росії повпредом у Південному федеральному округу Дмитром Козаком, були перший заступник керівника апарату президента й уряду республіки, голова регіонального відділення партії «Справедлива Росія» Муслім Хучієв і голова адміністрації Грозненського району Шахід Джамалдаєв. Приймаючи рішення затвердити Кадирова, російський президент «виходив із того, що вами багато зроблено для відновлення Чечні за останні роки», — зазначив Путін, зустрічаючись з Кадировим у Ново-Огарьово. Попередній президент Чечні Алу Алханов подав у відставку 15 лютого.

Сеульські протести пам’яті

У центрі Сеула пройшли акції в пам’ять про вбитого внаслідок падіння бомби в Афганістані на цьому тижні південнокорейського сержанта Юн Чан Хо. На плакатах написані вимоги зупинити направлення військ за кордон. Він перший солдат Південної Кореї, що загинув у терористичній атаці відтоді, як в 2002 році країна відіслала тисячі солдат в Ірак та Афганістан. Він був убитий під час чергування поблизу воріт американської військової бази. Передбачають, що атака була направлена проти американського віце-президента Діка Чейні, який перебував там з візитом.

США вважають Україну своїм ПРО-партнером

Держдепартамент США назвав Україну в списку країн, з якими адміністрація Джорджа Буша взаємодіє щодо протиракетної оборони (ПРО). Про це повідомляє доповідь, яку представив заступник держсекретаря США з міжнародної безпеки й нерозповсюдження Джон Руд. «Сьогодні понад 15 країн, включаючи майже 10 тільки серед країн-членів НАТО, беруть участь у тих чи інших зусиллях щодо ПРО, розміщуючи на своїй території ключові об’єкти чи активи або активно обговорюючи таку можливість, здійснюючи дослідницько-конструкторські розробки, підписуючи угоди про співробітництво з США або підтримуючи такий потенціал», — повідомив Руд. За його словами, список країн-співробітників Вашингтона щодо ПРО включає Велику Британію, Австралію, Данію, Францію, Німеччину, Італію, Ізраїль, Індію, Японію, Нідерланди, Тайвань, Україну, Польщу й Чехію. Не вказавши, у чому саме полягає співробітництво США та України щодо ПРО, заступник держсекретаря США у своїй доповіді при цьому піддав критиці позицію Росії, яка виступає проти планів адміністрації Буша розвернути елементи ПРО в Європі поряд з російськими кордонами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати