Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

14 лютого, 00:00

Польські політики за будівництво американської бази

Польські політики закликають до будівництва американської бази як складової системи протиракетної оборони (ПРО), а референдум щодо цього питання проводити безглуздо, заявив прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качиньський. «Представники опозиційних партій, i не тільки опозиційних, дуже багато говорили про умови, за яких це може бути побудовано», — повідомив він. Я. Качиньський вважає, що будівництво такої бази посилить безпеку Польщі. США запропонували Польщі й Чехії розмістити на своїй території елементи системи ПРО, Росія висловлюється проти будівництва таких баз.

Абдалла II зустрів Путіна по-королівськи

Король Йорданії Абдалла II зустрів російського президента в аеропорту Аммана, що є безпрецедентною подією для Йорданського Хашимітського Королівства. Абдалла II сів за кермо автомобіля, а Путін поруч із ним. Після прибуття до резиденції, відведеної для президента РФ, відбулася їхня коротка бесіда. У ході розмови Абдалла II висловив упевненість, що його візит надасть новий імпульс розвитку двосторонніх відносин між Амманом і Москвою. Путін, у свою чергу, висловив щиру вдячність за привітний прийом і гостинність і підтвердив, що Росія налаштована на всебічний розвиток відносин між Москвою і Амманом. Під час офіційного візиту Володимир Путін проведе переговори з керівництвом країни, головною темою яких стануть проблеми Близького та Середнього Сходу. Перед візитом до Йорданії Путін відвідав Саудівську Аравію і Катар.

Грузинський парламент відмовився обговорювати вихід з СНД

Грузинський парламент відмовився вчора обговорювати питання про вихід країни з СНД. У ході проведеного голосування щодо того, чи обговорювати питання про вихід Грузії з СНД, чи ні, «за» висловилися лише 24 депутата. 134 були «проти». На думку парламентаріїв, «СНД нічого не дало Грузії, а тому вже давно час покинути цю організацію». Вони упевнені, що перебування Грузії в СНД несумісне з курсом на вступ до НАТО. Однак спікер парламенту Ніно Бурджанадзе відмітила, що на даному етапі недоцільне обговорення цього питання. «Керівництво Грузії ухвалить рішення про вихід країни з СНД тоді, коли для цього наступить відповідний момент, і коли це буде прийнятно й безболісно для Грузії», — заявляє вона. За словами представника правлячої партії «Єдиний національний рух» Майї Надірадзе, парламентська більшість буде стільки разів відкладати обговорення цього питання, скільки це знадобиться.

КНДР згодна роззброїтися

Північна Корея погодилася зупинити роботу ядерного реактора в Йонбені, центрі своєї ядерної програми, і дозволити міжнародним інспекторам відвідати об’єкт у рамках попереднього плану з роззброєння, який був прийнятий учора в Пекіні. За цією угодою, досягнутою в рамках шестисторонніх переговорів, КНДР повинна зробити узгоджені кроки протягом 60 днів, а натомість отримати 50 тис. тонн мазуту або еквівалентну економічну допомогу. Північна Корея також отримає 1 млн. тонн мазуту або рівнозначну економічну допомогу у випадку, якщо погодиться на подальші кроки зі згортання ядерної програми, у тому числі, відмови від запасів плутонію, який Пхеньян використав під час випробування ядерної бомби в жовтні. Угода була досягнута внаслідок переговорів за участю Росії, США, Японії, Китаю Північної і Південної Кореї, які проходили в Пекіні минулого четверга.

Міжнародний тиск не діє на Іран

Іран зможе мати у своєму розпорядженні достатню кількість речовин, які розщеплюються, для виготовлення ядерної зброї, і мало що можна зробити, щоб запобігти цьому. Такі висновки містяться в доповіді для внутрішнього використання, підготовленій службою верховного представника Європейського Союзу щодо єдиної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єра Солани, доступ до якого отримала британська газета «Файненшл таймс». «Спроби залучити іранську владу в переговорний процес досі не мали успіху, — цитують автори доповідь, датовану 7 лютого поточного року. — На певному етапі ми повинні чекати, що Іран знайде змогу збагачувати уран у масштабах, необхідних для збройової програми». Далі в цьому тексті говориться, що «іранці продовжували свою програму у власному ритмі, при цьому їх стримували технічні складності, а не резолюції ООН чи Міжнародне агентство з атомній енергетики. Проблеми з Іраном не можуть бути вирішені лише економічними санкціями».

Міністр Косово пішов у відставку через демонстрантів

Серію відставок у керівництві Косово викликала смерть двох активістів албанського націоналістичного руху «Самовизначення», що померли в лікарні від травм, отриманих у зіткненнях з поліцією. Свої посади залишили міністр внутрішніх справ у перехідному уряді Косово Фатмір Реджепі, звинувачений у жорстокому розгоні демонстрантів і прес-секретар президента автономії Ульпіана Льама. Як заявив Реджепі, його відставка — «моральний борг перед населенням Косово й крок, направлений на збереження політичної стабільності». Із заявою з приводу драматичних подій, що мали місце минулої суботи в Пріштіне, виступила шеф канцелярії США в Косово Тіна Кайданов. За її словами, реакція поліцейської служби Косово й Тимчасової адміністрації ООН на дії демонстрантів «була рішучою, але не занадто різкою», і її потрібно розглядати як гарантію того, що подібне безладдя більше не повториться.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати