Кремль «викликає» Масхадова
У той же час світова спільнота все ще намагається повернути Москву на праведний шлях. Цього разу занепокоїлась ставленням Росії до чеченців правозахисна організація Міжнародна амністія, яка виступила з різкою критикою. Згідно зі словами представників цієї організації, вони задокументували багато випадків уживання тортур у таборах біженців проти мирного населення. Що далі? Міжнародна амністія не перша, що почала критикувати Росію, напевно, й не остання. Заступник голови Парламентської асамблеї Ради Європи Ернст Мюлеманн, який очолює спеціальний комітет при ПАРЄ, в інтерв'ю російській газеті «Новые Известия» заявив, що спроби тиску на Росію в зв'язку з чеченським конфліктом «ніяких результатів не дадуть і не можуть дати».
Москва звикла грати із Заходом у стару гру: ви — нам, ми — вам. Ви нам — бомбардування на Балканах, ми вам — воєнні операції в Чечні. Ми вам — вигнання американського дипломата, вони ж — російського у відповідь. Не встигли західні мас-медіа поширити інформацію про вбивство чеченських селян, як Росія повідомляє про слідство щодо масового вбивства росіян. Здається, Москва й не думає припиняти ігор у великій політиці.
ДО РЕЧІ
У ніч на середу в Чорноріччі, південному передмісті Грозного, близько 200 чеченських бойовиків спробували вирватися з оточення в Грозному, передає Інтерфакс. Це були переважно найманці. Внаслідок бою знищено близько 30 екстремістів. Про втрати федеральних сил не повідомляється. Перший раз прорватися з Грозного бойовики намагалися в ніч 20 грудня. За повідомленнями військових, бойовики намагаються виходити з повністю блокованого Грозного і поодинці — під виглядом мирних жителів по наданих федеральним командуванням гуманітарних коридорах.