Київ капітулює перед Чорноморським флотом
Те, чого не вдалося зробити роками, Росія хоче владнати за місяцьЗ такою поспішністю можна хіба що капітулювати. Хто буде поступатися принципами? Це питання може вважатися риторичним після того, як Сергій Степашин впевнено заявив у Севастополі, що з тим же оновленням арсеналів ЧФ проблем не буде.
Вперше Україна погодилась і на угоду, за якою офіцерам після служби на Чорноморському флоті не доведеться змінювати громадянство, аби залишатися в Криму. Там вони і будуть отримувати російську пенсію.
Київ став значно лояльнішим і до військових ініціатив Москви. Найближчим часом, за вказівкою Степашина, Чорноморський флот проведе навчання, які імітуватимуть військову акцію навколо Югославії з відпрацюванням систем протидій. Командувач Чорноморського флоту Володимир Комоєдов визнав південно-західний напрямок «найбільш неспокійним» — адже саме тут, мовляв, російський флот може бути втягнутий у військовий конфлікт. Звісно, конфліктувати росіяни можуть лише з силами НАТО або з 6 флотом США. А питання про проведення таких навчань вже узгоджене з керівництвом України. У Києва, здається, застережень не було. Тим більше, що перед цим оголошувалося про плани ЧФ та МВС України провести спільні маневри.
Відтак однозначно зрозуміло — російська сторона на всі 100% використовує особливості виборчого моменту в Україні. Бо непевність політичних перспектив примушує команду діючого Президента України разом з самим Леонідом Кучмою активно демонструвати Москві спроможність враховувати її інтереси. І Чорноморський флот, готовність підтримати російські маневри антинатовської спрямованості, і заклики Верховного Головнокомандувача до офіцерського корпусу України активізувати військову співпрацю з Росією — етапи одного виборчого шляху. Звісно, комусь це і може видаватися вдалою стратегією боротьби за електорат. Якби заради цього не втрачалось так багато...